psv t4 Rph lukisan 2013

Preview:

Citation preview

1. S.PARTIBAN SJK(T) LADANG SUNGAI TINGGI2 E.JEEVANA RAU SJK(T) BUKIT IJOK3 K. ROHYINI SJK(T) LADANG BRAUNSTON4 K.JEEVITHRA SJK(T) LADANG

MARY

1. S.PARTIBAN SJK(T) LADANG SUNGAI TINGGI2 E.JEEVANA RAU SJK(T) BUKIT IJOK3 K. ROHYINI SJK(T) LADANG BRAUNSTON4 K.JEEVITHRA SJK(T) LADANG

MARY

1)RANCANGAN PELAJARAN UNTUK SEMINGGU.

RANCANGAN PELAJARAN HARIANPENDIDIKAN SENI VISUAL TAHUN 4

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual Masa : 9.00 – 10.00 pagiKelas : 4 Bestari Tajuk : Pemandangan Bidang : Menggambar

-Lukisan

1)RANCANGAN PELAJARAN UNTUK SEMINGGU.

RANCANGAN PELAJARAN HARIANPENDIDIKAN SENI VISUAL TAHUN 4

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual Masa : 9.00 – 10.00 pagiKelas : 4 Bestari Tajuk : Pemandangan Bidang : Menggambar

-Lukisan

Standard pembelajaran

1.1 Persepsi Estetik1.1.1 Unsur seni1.1.1.1,1.1.1.21.1.1.31.1.2 Prinsip rekaan1.1.2.1,1.1.2.2

1.2 Aplikasi seni1.2.1 media1.2.1.1 Alat1.2.1.2 Bahan

1.3 Ekspresi Kreatif1.3.11.3.21.3.3

1.4 Apresiasi Seni1.4.11.4.2

Objektif Pembelajaran

Pada akhir pembelajaran murid dapat:1) Mengenal dan memahami bahasa seni visual yang ada pada lukisan.2) Mengetahui proses dan teknik menghasilkan lukisan.3) Mengaplikasikan pengetahuan ,media serta proses dan teknik dalam penghasilan karya.4) Membuat apresiasi dan bercerita tentang karya sendiri dan rakan.

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran 1) Guru mempamerkan gambar pemandangan dan contoh- contoh lukisan.

2) Guru menyatakan media yang akan digunakan dalam menghasilkan

lukisan.

3) Guru menunjuk cara melakar gambar pemandangan dengan memberi

penekanan pada ruang , bentuk, tona warna dan jalinan.

4) Murid di dalam kumpulan menggunakan kreativiti dalam menghasilkan

lukisan.

5) Murid mempamerkan lukisan kumpulan masing-masing dan menceritakan

pengalaman sendiri dalam proses penghasilan lukisan.

Elemen Merentas Kurikulum Keusahawanan , Kreativiti dan Inovasi , nilai murni

Bahan Bantu Belajar Media : Kertas Lukisan , Pensil Warna dan Krayon.

Penilaian pengajaran dan pembelajaran

Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat lukisan berdasarkan empat standard kandungan.

Refleksi Seramai 40 orang dapat mencapai objektif yang ditetapkan pada hari ini , 5 orang lagi akan dibimbing pada pelajaran akan datang.

2) RANCANGAN PELAJARAN HARIAN UNTUK 2 MINGGU.RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

PENDIDIKAN SENI VISUAL TAHUN 4Mata Pelajaran : PendidikanSeni Visual Masa : 9.00 – 10.00 pagiKelas : 4 Bestari Tajuk : Pemandangan Alam Semula JadiBidang : Menggambar

-Lukisan

2) RANCANGAN PELAJARAN HARIAN UNTUK 2 MINGGU.RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

PENDIDIKAN SENI VISUAL TAHUN 4Mata Pelajaran : PendidikanSeni Visual Masa : 9.00 – 10.00 pagiKelas : 4 Bestari Tajuk : Pemandangan Alam Semula JadiBidang : Menggambar

-Lukisan

RANCANGAN PELAJARAN HARIANPENDIDIKAN SENI VISUAL TAHUN 4

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual Masa : 9.00 – 10.00 pagiKelas : 4 Bestari Tajuk : Pemandangan Alam Semula JadiBidang : Menggambar

-Lukisan