9
Кременчуцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №19 Кременчуцької міської ради Полтавської області Урок з християнської етики на тему: «Чесність та брехня» «Діточки, - любімо не словом, ані язиком, але ділом та правдою!» (Святе Письмо). Учитель початкових класів

mmk.at.uammk.at.ua/nova/shevchenko_o.v..docx · Web view- Сьогодні на уроці ми поговоримо з вами про чесність та брехню, чому

  • Upload
    others

  • View
    2

  • Download
    0

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: mmk.at.uammk.at.ua/nova/shevchenko_o.v..docx · Web view- Сьогодні на уроці ми поговоримо з вами про чесність та брехню, чому

Кременчуцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №19Кременчуцької міської ради Полтавської області

Урок з християнської етики на тему:«Чесність та брехня»

«Діточки, - любімо не словом, ані язиком, але ділом та правдою!» (Святе Письмо).

Учитель початкових класів

Шевченко О.В.

Page 2: mmk.at.uammk.at.ua/nova/shevchenko_o.v..docx · Web view- Сьогодні на уроці ми поговоримо з вами про чесність та брехню, чому

Мета: з’ясування понять «чесність», «брехня», виховання шанобливості до своїх ближніх, рідних, знайомих, готовності прийти на допомогу; розвивати зв’язне мовлення учнів. На прикладі героїв оповідання та невигаданої історії «Царський додаток» про царя і господаря навести приклади того, що чесність і правдивість кращі за обман. За народними приказками і прислів’ями визначити місце і значення правди і брехні у житті людини.

Обладнання: короткометражний мультфільм «Поганий хлопчик», ілюстрація

до прислів’я, повітряні кулі, іграшка-сердечко, підручники, зошити, маркери.

Хід уроку

І Організація початку уроку

1.1 Привітання-комплімент

Передаючи по колу м’яку іграшку сердечко діти говорять комплімент. Зразок

привітання дає вчитель.

- З попередніх занять, ви уже знаєте, що для людського слуху найприємніше

чути кожній людині її ім’я. Тому ви обов’язково вітаючись називаєте її по імені і

говорите комплімент.

- Комплімент може стосуватись зовнішності людини, її риси характеру

поведінки, навчання.

- Чи приємно було вам робити компліменти?

- А що приємніше: робити компліменти чи їх отримувати?

- Бажаю вам хорошого настрою та плідної роботи на уроці!

Page 3: mmk.at.uammk.at.ua/nova/shevchenko_o.v..docx · Web view- Сьогодні на уроці ми поговоримо з вами про чесність та брехню, чому

ІІ Мотивація навчальної діяльності

2.1 Повідомлення теми та мети уроку

- Сьогодні на уроці ми поговоримо з вами про чесність та брехню, чому

потрібно говорити правду і чим може повернутися для вас брехня.

ІІІ Робота над темою уроку

3.1Бесіда на тему «У правді сила»

- Діти, розгляньте ілюстрацію.

- Що трапилось з мишенятами?

- Хто винний у тому, що розбилась ваза?

- Чи навмисне вони це зробили?

- Як ви гадаєте, чи розкажуть вони матусі як це трапилось?

- Якщо вони признаються у своїй провині, як відреагує на вашу думку мама?

- Якщо діти не признаються про свій вчинок, що може трапитись з ними в

подальшому?

- Пригадайте в якому оповіданні на минулих уроках ми читали про брехню і

довіру?

- Підберіть назву до малюнка.

- Який висновок можна звідси зробити, до чого може привести брехня?

Page 4: mmk.at.uammk.at.ua/nova/shevchenko_o.v..docx · Web view- Сьогодні на уроці ми поговоримо з вами про чесність та брехню, чому

На дошку прикріплюємо висновок – прислів’я: «Брехня до добра не доведе».

3.2 Робота з підручником. Читання статті підручника «Чесність та

брехня» с.44

- До кого за допомогою звернувся Максимко?

- Що він замітив у Оленчиному зошиті?

- Чи зізнався хлопчик у скоєному відразу?

- Як ви гадаєте, що допомогло хлопчику зізнатись у списуванні?

3.3 Обговорення ситуацій

- Кожна команда отримує конверт із завданням. Ви його виконуєте усно. На

обговорення я даю пару хвилин. Опісля вибрана вами дитина буде виступати від

всієї команди.

Ситуація 1. Учителька хвалить Максимка за вчинок, якого він не робив. Що б

ви зробили на його місці?

Ситуація 2. Максим зробив шкоду. Дорослі запитують: «Хто це зробив?». Як

би ви вчинили на його місці?

Ситуація 3. Максимко в класі знайшов дуже гарну чужу ручку. Що б ви

зробили на його місці?

Page 5: mmk.at.uammk.at.ua/nova/shevchenko_o.v..docx · Web view- Сьогодні на уроці ми поговоримо з вами про чесність та брехню, чому

Ситуація 4. Максимко взяв у Андрійка іграшку додому. Пройшов деякий час і

товариш забув про те, кому він дав свою улюблену іграшку. Як би ви вчинили на

місці Максима?

- Який звідси можна зробити висновок: в чому сила в правді чи брехні?

На дошку прикріплюємо висновок – прислів’я: «У правді сила»

3.4 Перегляд короткометражного мультфільму «Поганий хлопчик»

- Яку шкоду зробив хлопчик перший раз?

- На кого він перекинув свою вину?

- Яку шкоду він зробив вдруге?

- На кого він перекинув свою провину, коли батьки прийшли додому?

- Що трапилось з хлопчиком втретє?

- Чи зізнався він батькам про скоєний вчинок?

- Що батьки робили з домашніми тваринками?

- Чим закінчилась брехня хлопчика?

- Чи зрозумів головний герой в чому його біда?

- Як ви гадаєте, до якого висновку він прийшов?

На дошку прикріплюється висновок прислів’я: «Брехень багато, а правда

одна».

3.5 Практична робота з повітряними кульками

У кожної команди на столі лежать повітряні кульки і маркери.

- Уявіть що повітряна кулька це наше тіло, це людина. Кожна людина

наповнена душею життя, немов надута повітряна кулька. Надуйте, будь ласка ці

кульки. Чи подобаються вони вам? Що змінилось? Ми бачимо зовнішній бік

повітряної кулі чи зовнішній вигляд людей. Нам здається, що саме ця, зовнішня

сторона і є головною. Однак, насправді набагато важливіше те, що знаходиться

всередині нас. Тому що внутрішність визначає нашу зовнішність. Саме внутрішній

вміст – повітря надає повітряній кульці форму. Якби не цей внутрішній вміст, наша

не надута повітряна кулька так і залишилася б безкорисним шматком резини. А

тепер надайте цим повітряним кулям більше хороших позитивних емоцій за

допомогою кольорових маркерів – намалюйте посмішки.

Page 6: mmk.at.uammk.at.ua/nova/shevchenko_o.v..docx · Web view- Сьогодні на уроці ми поговоримо з вами про чесність та брехню, чому

3.6. Робота в зошиті.1. Прочитай текст.

Василь СухомлинськийПалець у чорнилі Це сталося в другому класі. На перерві хтось, пустуючи, мазнув чорнилом стінку біля дверей. На стінці залишився слід від пальця. Задзвенів дзвінок. До класу заходить учителька. Вона побачила той слід і питає:- Хто вимазав стінку чорнилом?Усі мовчать.На першій парті сидів Мишко. У нього палець був у чорнилі.- Це ти?- питає вчителька.- Ні,не я,- відповідає Мишко.- Як тобі не соромно!- гнівається вчителька. Нашкодив, ще й не

зізнаєшся.Мишко стоїть, похиливши голову. Він жде, коли Петро,що сидить за останньою партою, встане й скаже:- Це я мазнув стіну.

Але Петро мовчить, заховавши під парту руку. Невже він не знає, що так підло чинити?

2. Дай відповіді на питання.1. Як ти вважаєш, чому вчителька розгнівалась?

Обери правильну відповідь:а) тому що хтось знищив стіну;б) тому що діти не витерли стіну;в) тому що Мишко не зізнавався;

Page 7: mmk.at.uammk.at.ua/nova/shevchenko_o.v..docx · Web view- Сьогодні на уроці ми поговоримо з вами про чесність та брехню, чому

г) тому що діти не казали правду.2. Чому Мишко не сказав, хто насправді вимазав стіну?

а) це зрада;б) так не можна;в) йому було соромно за Петра;г) він боявся покарання.

3. Якщо таке саме трапиться в твоєму класі, зможеш ти чеснозізнатися, хто це зробив?

Так ; Ні ; Важко відповісти.

4. Тобі важко бути чесним? Так; Ні ; Не завжди.

ІV Підсумок уроку

- Яка була тема сьогоднішнього уроку?

- Чим може повернутися для вас брехня?

Без чесності і правдивості людина не може бути по- справжньому щасливою. Чесна людина завжди може дивитися у вічі іншим. Вона має спокійну совість. Чесність допомагає жити в мирі і злагоді, довіряти один одному, бути порядним і щирим.

- Прочитайте ще раз прислів’я які в нас вийшли. Дотримуйтесь цих золотих

правил життя! Дякую вам за хорошу плідну працю на уроці!

Краще гірка правда, ніж солодка брехня.

Не той друг, хто маже, а той хто правду каже.

Коли любиш неправду, ненавидиш свою душу.