13
Підготували: Вчитель математики: Сівак Зінаїда Терентіївна Вчитель інформатики: Ларіонова Валентина Юхимівна Відділ освіти Вільшанської РДА Вільшанська загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів Інтегрований урок з математики та Відсоткове відношення двох чисел. Відсоткові розрахунки. Комп’ютерні презентації, їх призначення

урок відсоткові розрахунки

  • Upload
    -

  • View
    726

  • Download
    1

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: урок  відсоткові розрахунки

Підготували:Вчитель математики:

Сівак Зінаїда ТерентіївнаВчитель інформатики:Ларіонова Валентина

Юхимівна

Відділ освіти Вільшанської РДА Вільшанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Інтегрований урок з математики та інформатики

Відсоткове відношення двох чисел.

Відсоткові розрахунки.Комп’ютерні презентації,

їх призначення

Page 2: урок  відсоткові розрахунки

Дата 28.11.2014 рік

Клас 6 - А

Тема: Відсоткове відношення двох чисел. Відсоткові розрахунки.

Комп’ютерні презентації, їх призначення.

Мета: навчальна – познайомити з історією походження відсотків, сформувати уявлення про зміст поняття відсоткове відношення двох чисел та виробити вміння знаходити відсоткове відношення двох чисел та розв’язувати різні типи задач, що передбачають цю дію;

закріпити поняття презентації та комп’ютерної презентації, їх призначення, слайдові та потокові презентації;

розвивальна – розвивати пам’ять, уяву, логічне мислення, обчислювальні навички та вміння;

виховна – виховувати культуру математичних записів та математично-інформаційного мовлення, толерантність до товаришів та повагу до їх думок.

Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь та навичок.

Обладнання та наочність: комп’ютерний клас (5 комп’ютерів, операційна система Windows 7, Microsoft Office 2010), локальна мережа, навчальна презентація, проектор, роздатковий матеріал.

Підготовчий етап: Об’єднання учнів в 4 творчі проектні групи (за 2 тижні до уроку). Визначити експертів та консультантів, оголосити групам творчі завдання:

1. З історії виникнення відсотків, результат діяльності – презентація.

2. Задачі на відсотки, результат діяльності – презентація.

Page 3: урок  відсоткові розрахунки

Структура уроку

п/пЕтапи уроку Час

Методи та форми роботи з класом

I.Організаційний момент

1

II.Оголошення теми і мети уроку, мотивація навчальної діяльності учнів

2

III.Актуалізація опорних знань

3 Тести

IV. Повторення вивченого матеріалу 5Інтерактивні завдання в PowerPoint

V. Вивчення нового матеріалу 25Демонстрація дитячих презентацій

VI.Закріплення нового матеріал

5 Робота за ПК

VII.Підсумок уроку

2 Метод «Мікрофон»

Домашнє завдання1

Оцінювання роботи учнів1

Page 4: урок  відсоткові розрахунки

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.

Сьогодні в нас з вами незвичайний урок, який будуть проводити

два вчителі, математики та інформатики.

Ми поринемо з вами в країну «Відсотки» і разом з нами

поринуть наші гості (представники РМК, вчителі району,

адміністрація школи), а також наші давні друзі: герої нашого

улюбленого мультика про математику.

Звернемося до історії:

Page 5: урок  відсоткові розрахунки

ІІ. Оголошення теми і мети уроку, мотивація навчальної

діяльності учнів.

Виховувати культуру математичних записів та математично-

інформаційного мовлення, толерантність до товаришів та повагу до їх

думок.

Сьогодні ви будете працювати в 4 групах з експертами та

консультантами.

Правила роботи в групах ви знаєте, тож прошу їх

дотримуватися. В кінці уроку буде визначено, яка група працювала

найкраще, а також зібрано зошити для перевірки домашнього

завдання та завдань, виконаних на уроці.

І так, ви чули, що на сьогоднішньому уроці ми з вами

удосконалимо наші знання про відсотки, адже зараз нас скрізь

оточує реклама на знижки на ціни продуктів харчування, на

побутову техніку, мобільні телефони, взуття, одяг, меблі, золото,

хутряні вироби, житло і т. д. Скрізь нас оточує реклама із знижками -

Page 6: урок  відсоткові розрахунки

що це означає? Як порахувати гроші, які ми і так економимо, через

нестабільність економіки. І як заощаджувати, щоб купити ті речі, які

нам не по кишені?

Як вигідно вкладати гроші в банк, щоб отримувати немалі

відсотки на які можна поїхати на відпочинок в різні країни світу.

Мріємо. Я думаю, що ми зацікавили вас нашою інформацією, тож

розпочинаємо вчитися рахувати відсотки, а отже заощаджувати

гроші.

ІІІ. Актуалізація опорних знань

Перед тим, як проведемо невеличку самостійну роботу з

виконанням усних та письмових тестових завдань, пригадаємо наші,

попередньо набуті знання.

В зошиті записуємо число, класна робота.

Усне опитування:

- що таке відсоток( у звичайних та десяткових дробах)?;

- Як записати відсоток у вигляді десяткового дробу? (навести

приклад);

- Як записати десятковий дріб у відсотках? (навести приклад);

- Як знайти відсоток від числа? (навести приклад);

Виконання тестових завдань:

- Експерти підготували тестові завдання у вигляді слайдів

презентації. Записуємо в зошитах слово тест 1 і, працюємо як

завжди, самостійно, без сторонньої допомоги. Записуємо номер

слайду і вказуємо правильний варіант відповіді, тобто номер.

Page 7: урок  відсоткові розрахунки

Взяли в руки олівці і перевіряємо з вами нашу роботу.

ІV. Повторення вивченого матеріалу.

- Продовжуємо нашу самостійну роботу. На попередніх уроках ми

вивчали з вами пропорцію, тому два наступних завдання

розв’язуємо використовуючи знання про пропорцію. Записуємо в

зошитах тест 2. Обчислення виконати письмово. Визначаємо, яка

група справиться швидше.

Page 8: урок  відсоткові розрахунки

Слайд 6-відповідь 3 Слайд 7-

відповідь 1

Сьогоднішній урок проходить в кабінеті інформатики. Тому

необхідно пригадати правила техніки безпеки при роботі в

комп’ютерному класі.

А тепер пригадаємо з вами програму для створення презентацій,

оскільки саме з її допомогою були створені тестові завдання та буде

проведений захист ваших презентацій.

Дайте відповіді на запитання:

- Програма для створення презентацій;

- Призначення програми Power Point;

- Елементи презентації;

- Що можна розмістити на слайдах;

- Пристрій для демонстрації презентацій.

Пропонуємо вашій увазі кросворд, правильно розгадавши який,

прочитаєте термін, який має безпосереднє відношення до нашого

сьогоднішнього уроку.

Page 9: урок  відсоткові розрахунки

V. Вивчення нового матеріалу.

Продовжуємо пригадувати попередньо набуті знання, але вже

про відношення:

- що таке відношення?

- навести приклад відношення. Записати в зошити.

- знайти значення свого відношення.

Наприклад 5 : 2 = 2.5

Сьогодні навчимося знаходити значення відношення у

відсотках, тобто: відсоткове відношення двох чисел, або скільки

відсотків становить число 5 від числа 2.

Записати в зошитах тему уроку: Відсоткове відношення

двох чисел. Відсоткові розрахунки.

Зараз наші друзі із мультфільму допоможуть дізнатися, як це

зробити (перегляд урок 47 Відсоткове відношення двох чисел.

Знаходження відсоткового відношення із конструктора уроків для

6 класу).

1. Спочатку ми дізнаємось, де можна використати відсоткове

відношення в житті;

Page 10: урок  відсоткові розрахунки

2. Приклад 1 з мультфільму;

3. Закінчити знаходження свого відношення у відсотках.

4. Приклад 2 з мультфільму9з підказкою героїв. Перевірити чи

правильну відповідь отримали.

Робота з підручником:

Сторінки 131 – 132 § 27.

1. Прочитати та переказати правило на ст.132 один одному в групах;

2. Як знайти відсоткове відношення двох чисел?

3. Як дізнатися, скільки відсотків одне число складає від іншого?

Експерти вдома попрацювали над презентаціями “З історії

відсотків”. Це буде продовженням пояснення нової теми. Вони

пропонують переглянути дану презентацію. (Перегляд

презентації “З історії відсотків”.)

VI. Закріплення матеріалу.

Експерти також приготували задачі на знаходження

відсоткового відношення чисел. Умови задач у вас на столах та

екранах комп’ютерів.

Задачі.

1. У 6 – А класі 24 учні, з них математику знають:

на початковому, середньому, достатньому та високому рівнях

навчальних досягнень відповідно:

2 - 8 – 10 - 4

Знайти відсоткове відношення даних учнів від усіх учнів

класу.

2. Банк приймає вклади під 20% річних. Яка сума буде у

вкладника, якщо він поклав до банку

Page 11: урок  відсоткові розрахунки

1300-1700-1800-1500 гривнів?

Яка група швидше справиться з завданням.

VIІ. Підсумок уроку.

1. Яку тему вивчали на уроці?

2. Послухайте кілька висловів про гроші. Поясніть як ви

розумієте ці вислови.

• Грошима треба управляти, а не служити їм. (Сенека)

• Гроші – благо негативне: про них, як про здоров'я, думаєш

тільки тоді, коли їх немає.

(А. Апухтін)

• Грошей не вистачає всім, але багатим не хватає значно

більше.

(Михайло Мамчич)

• Гроші завжди є, тільки кишені міняються. (Гертруда

Стайн)

• Гроші – найбільше зло, яке може лежати в чужій кишені.

(Валенти

на Беднова)

Page 12: урок  відсоткові розрахунки

А зараз визначте ваш настрій після сьогоднішнього уроку за

допомогою смайликів.

VIІІ. Оцінювання роботи учнів на уроці.

ІХ. Домашнє завдання.

1. § 27, №697;

2. Підготувати та подати у вигляді слайдів задачі економічного змісту на

відсоткове відношення двох чисел.

Зібрати зошити на перевірку.