4
Гавриньова Н.В. вихователь, педагогічний стаж- 20 років ДНЗ «Джерельце» с. Олександрівка Скадовський район Херсонська область Сучасні вимоги до дошкільної освіти в Україні визначають завдання логіко-математичного розвитку дітей. Оволодіння прийомами логічного мислення сприяє формуванню в дитини цілісної картини світу й активізує пізнавальні здібності, вміння розмірковувати, встановлювати причинно-наслідкові зв'язки, обґрунтовувати свою думку, робити прості умовисновки. Конспект заняття з пріоритетом логіко- математичного розвитку в середній групі Тема: Допоможемо Лісовичку. Мета: закріпити знання цифр від 1 до 5, вміння порівнювати множини; вправляти у визначенні напрямку відносно себе (праворуч-ліворуч); вчити дітей думати, розв’язувати проблемні ситуації, знаходити правильну відповідь; розвивати логічне мислення; виховувати дбайливе ставлення до природи. Обладнання: лист від Лісовичка, план подорожі, , картки із зображенням цифр від 1 до 5, макети грибів, набор будівельного матеріалу, площинні зображення дерев, набор геометричних фігур, корзинки, картинки із зображенням лікарських рослин.

Конспект заняття з пріоритетом логіко-математичного розвитку в середній групі

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: Конспект заняття з  пріоритетом логіко-математичного розвитку в середній групі

Гавриньова Н.В.

вихователь, педагогічний стаж- 20 років

ДНЗ «Джерельце»

с. Олександрівка

Скадовський район

Херсонська область

Сучасні вимоги до дошкільної освіти в Україні визначають завдання логіко-математичного розвитку дітей. Оволодіння прийомами логічного мислення сприяє формуванню в дитини цілісної картини світу й активізує пізнавальні здібності, вміння розмірковувати, встановлювати причинно-наслідкові зв'язки, обґрунтовувати свою думку, робити прості умовисновки.

Конспект заняття з пріоритетом логіко-математичного розвитку в середній групі

Тема: Допоможемо Лісовичку.

Мета: закріпити знання цифр від 1 до 5, вміння порівнювати множини; вправляти у визначенні напрямку відносно себе (праворуч-ліворуч);

вчити дітей думати, розв’язувати проблемні ситуації, знаходити правильну відповідь;

розвивати логічне мислення; виховувати дбайливе ставлення до природи.

Обладнання: лист від Лісовичка, план подорожі, , картки із зображенням цифр від 1 до 5, макети грибів, набор будівельного матеріалу, площинні зображення дерев, набор геометричних фігур, корзинки, картинки із зображенням лікарських рослин.

Хід заняття

Організаційний момент

- Малята, подивіться, який сьогодні гарний день! Яскраво світить сонечко, співають пташки, люди посміхаються один одному. Давайте й ми з вами посміхнемося всім навколо:

Посміхнемось сонечку: - Здрастуй, золоте!

Посміхнемось квіточці: хай вона росте!

Page 2: Конспект заняття з  пріоритетом логіко-математичного розвитку в середній групі

Посміхнемось дощику: - Лийся мов з відра!

Посміхнемось друзям: зичим їм добра!

Молодці! Від посмішок у всіх покращився настрій, засяяли щастям оченята.

І. Вступна частина

(Дзвонить телефон, дитина бере трубку, до телефону запрошують вихователя, вихователь розмовляє по телефону)

- Діти, здається, що не всі сьогодні веселі та щасливі. Нам тільки що дзвонив Лісовичок, просив допомоги. Він захворів, у нього дуже болить горло, треба на казковій поляні зібрати лікарські рослини й заварити йому чай. Давайте допоможемо Лісовичку! А щоб ми швидше дісталися до його хатинки і не заблукали, він передав нам план. (Розглядають план). А дорога зовсім не легка, на ній нам будуть зустрічатися різні перешкоди, які можна подолати, тільки виконавши завдання. Але ж ви в мене розумні діти, і я впевнена, що впораєтеся. То що, рушаймо на допомогу Лісовичку?

ІІ. Основна частина

Перша перешкода – болото, яке треба перейти по купинах (на яких написані цифри від 1 до 5).

(Перед кожною перешкодою діти знаходять підказку, як можна подолати перешкоду).

Завдання 1: перейти болото по купинах, рухаючись у певному порядку: спочатку ступивши на 1, потім на 2 і т.д.

Подолавши болото, діти рухаються далі за планом і попадають на лісову галявину, де ростуть мухомори та білі гриби. Вихователь пропонує набрати грибів для Лісовичка. Діти вирішують, які гриби вони будуть збирати і чому.

Завдання 2: зібрати в корзинку стільки білих грибів, скільки на галявині росте мухоморів.

Після виконання завдання діти йдуть далі за планом (стрілка вказує, що треба йти ліворуч) і підходять до джерельця, яке можна перейти тільки побудувавши місток.

Завдання 3: із будівельного матеріалу вибрати пластини однакової довжини та ширини і, збудувавши міст, перейти на другу сторону.

Page 3: Конспект заняття з  пріоритетом логіко-математичного розвитку в середній групі

Виконавши завдання  діти йдуть далі (стрілка вказує, що потрібно рухатися праворуч) і попадають на галявину лікарських рослин.

Завдання 4: відібрати в корзинку рослини для лікування Лісовичка.

(Діти пригадують, на що скаржився Лісовичок і пропонують, які рослини вони покладуть у корзинку. Якщо виникають деякі труднощі із визначенням рослин, підказкою можуть бути загадки про рослини).

Після виконання завдання діти йдуть далі за планом, попадають на галявину, де ростуть казкові дерева, на яких висять геометричні фігури.

Завдання 5: зібрати і розкласти геометричні фігурки в корзини за якоюсь однією ознакою (формою, кольором, розміром. Для підготовлених дітей, або якщо ця гра проводиться наприкінці учбового року, можна поєднати кілька ознак).

Виконавши завдання, діти рухаються далі (стрілка вказує прямо) і виходять до хатинки Лісовичка.

ІІІ. Підсумок заняття

Лісовичок виходить назустріч дітям, вітається, питає, чи важко було їм добиратися, які зустрічали перешкоди. Діти розповідають, які вони виконували завдання, що вони принесли для Лісовичка, дають поради Лісовичку, як треба себе поводити, щоб не захворіти . Запрошують його, коли він вилікується, у гості до дитячого садка. Лісовичок дякує за допомогу.

*Заняття проводилося на подвір’ї на спортивному майданчику.