10
Тема уроку: Закріплення таблиць додавання і віднімання у межах 10. Мета уроку:Закріпити вміння учнів додавати і віднімати в межах 10;розв′язувати задачі на збільшення і зменшення числа на кілька одиниць.Розвивати навички логічного мислення,обчислювальні навички,пам ′ять.Виховувати охайність і старанність в роботі,уважність,інтерес до української казки. Обладнання:Таблиці для усного рахунку,слайди з казковими героями,дидактичний матеріал:цифри – рисочки,лисичка з геометричного матеріалу. Хід уроку І.Організація класу. Всі сідайте тихо,діти, Домовляймось –не шуміти, Руку гарно піднімати, На уроці-не дрімати, Дружно й плідно працювати. А сьогодні у нас незвичайний урок, У казку ми зробимо ще один крок. У казку,де живе чарівний,добрий , Такий рум′яний …(Колобок). -Але колобок візьме із собою у казку тільки тих діток,які люблять і знають математику.Тому він пропонує вам виконати перше завдання. Порівняти числа: 2* 3 5*5 3*8 10*4 7*0 6*1 ( Діти виконують завдання самостійно). -Усі гарно впорались із завданням.Отож ,вирушаємо в подорож.

Закріплення таблиць додавання і віднімання у межах 10

  • Upload
    -

  • View
    77

  • Download
    1

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: Закріплення таблиць додавання і віднімання у межах 10

Тема уроку: Закріплення таблиць додавання і віднімання у межах 10.

Мета уроку:Закріпити вміння учнів додавати і віднімати в межах 10;розв′язувати задачі на збільшення і зменшення числа на кілька одиниць.Розвивати навички логічного мислення,обчислювальні навички,пам′ять.Виховувати охайність і старанність в роботі,уважність,інтерес до української казки.

Обладнання:Таблиці для усного рахунку,слайди з казковими героями,дидактичний матеріал:цифри –рисочки,лисичка з геометричного матеріалу.

Хід уроку

І.Організація класу. Всі сідайте тихо,діти, Домовляймось –не шуміти, Руку гарно піднімати, На уроці-не дрімати, Дружно й плідно працювати. А сьогодні у нас незвичайний урок, У казку ми зробимо ще один крок. У казку,де живе чарівний,добрий , Такий рум′яний …(Колобок).

-Але колобок візьме із собою у казку тільки тих діток,які люблять і знають математику.Тому він пропонує вам виконати перше завдання. Порівняти числа: 2* 3 5*5 3*8 10*4 7*0 6*1 ( Діти виконують завдання самостійно). -Усі гарно впорались із завданням.Отож ,вирушаємо в подорож.

(слайд№ 2)

Page 2: Закріплення таблиць додавання і віднімання у межах 10

Жили-були собі дід та баба.Сиділи вони якось у вечері,сумували,та й каже Дід до Баби: -А спечи-но ,стара,Колобка. Спекла Баба Колобка,поклала на віконечко, щоб охолонув.А Колобок вдався на диво чудовий ! Він був не тільки гарний ,а ще й дуже допитливий усе йому було цікаво.А розумний такий! От лежить він на віконечку ,дивиться на небо і зірки рахує.Давайте йому допоможемо.

ІІ. Актуалізація опорних знань. 1.Усна лічба.

(на дошці прикріплені паперові зірочки,на яких написані цифри.)

Завдання: -Порахуйте ,скільки зірочок; -Назвіть числа від найменшого до найбільшого; -Назвіть сусідів кожної зірочки,яких на небі Колобок не бачить; -Розв′яжіть кругові приклади,на цій великій зірці

22

2+5= 7-3=4+2= 10-8=6-1= 5+5=

Page 3: Закріплення таблиць додавання і віднімання у межах 10

-Розв′яжіть задачу. Один їжачок знайшов 4 яблука,а другий стільки ж та ще 2.Скільки яблук знайшов другий їжачок?

ІІІ.Закріплення таблиць додавання і віднімання в межах 10.

-Слухаємо казку далі.Мріяв ,мріяв Колобок і не помітив як прийшов ранок.Скочив він із віконечка і покотився стежкою.Котиться,котиться,а назустріч йому Зайчик.

(слайд№3)

Побачив він Колобка та й каже: -Колобок,Колбок я тебе з′їм. А Колобок розумним був.Подумав та й каже Зайчику: З′їсти встигнеш, не спіши . Знаю добре,спритний ти. А ще чув я від Сороки – В школі гарно вчиш уроки. А я в школу не ходжу, Приклади не розв′яжу. Поможи мені,сіренький, А тоді вже їж,рідненький.

- Погодився Зайчик допомогти Колобкові приклади розв′язати,мусив же похвалитися,який він розумний.А ми давайте допоможемо Зайчику.Може,він тоді пожаліє Колобка і відпустить його. 3+5 5+2 9-1 6-4 7-0 4-4 8-4 6+2 2+8

Page 4: Закріплення таблиць додавання і віднімання у межах 10

(Завдання учні виконують біля дошки і в зошитах).

Для відпочинку пропоную зайти до до товариша Зайчика-веселого Гнома і допомогти йому пополивати квіточки.(слайд 4,5,6,7.)

-Поки Зайчик приклади розв′язував,Колобок втік від нього і покотився далі. Котиться Колобок, котиться,а назустріч йому Вовк.Голодний ,сердитий.На сніданок він нікого не спіймав,не з′їв,а тут уже й до школи треба йти. (слайд №8)

А Вовчик ще й задачі не розв′язав. Побачив він Колобка та каже: -Колобок,Колобок, я тебе з′їм. І вже хотів накинутися на Колобка,аж тут у нього з папки задачі повилітали нерозв′язані. Колобок миттю здогадався, у чому справа і каже Вовчикові: Їж, Вовчисько, раз такий. Я на тебе не сердитий. Я ж тобі не хліб пшеничний, Я –Колобок математичний. Так задачі добре знаю, Ти собі й не уявляєш. Навіть вчителька твоя. На весь ліс про це співа. Вовк подумав та й каже: Що ж ,мені допоможи. Ці задачі розв′яжи. Може,я йне з′їм тебе, Раз розумне ти таке. А ми давайте Колобкові допоможемо щоб Вовк його не з′їв.

Розв′язати задачі: 1.На одній галявині росло 8 підсніжників,а на другій-на 2 підсніжники більше.Скільки підсніжників росло на другій галявині?

Page 5: Закріплення таблиць додавання і віднімання у межах 10

2.Білочка знайшла 9 грибочків ,а горіхів-на 3 менше.Скільки горіхів знайшла білочка?

-Розв′язав Колобок задачі.Вовк з радості побіг,забув і про Колобка.

Котиться Колобок далі,назустріч йому Ведмедик.Стурбований такий. Мудра Сова дала йому завдання вивчити назви чисел при додаванні й приклади обчислити.Ведмедик ледь упорався із завданням. А тут Мишка,як на зло,поки він спав цифри погризла.І біда Ведмедикові: до школи спізнюється ,а прикладів немає.Побачив він Колобка та й каже: (слайд №10)

Щастя котиться до мене, Вовчик правду говорив, В нього тільки голова, А розумна ж-ой яка! Колобочку поможи, Приклади ці розв′яжи, Їсти я тебе не стану, Може ,ще в пригоді стану. Фізкультхвилинка»То не є проблема» (слайд№9)

Page 6: Закріплення таблиць додавання і віднімання у межах 10

Друзі,допоможемо Колобкові приклади розв′язати?Але спочатку давайте повторимо назви чисел при додаванні й згадаємо,як знайти невідомий доданок. Розв′язування прикладів(коментар учнів біля дошки).

5+=7 +1=5 3+=8 7-5=2 5-1=4 8-3=5

-Дотримався Ведмедик свого слова,відпустив Колобка,а сам поспішив до школи.Котиться Колобок далі,а назустріч йому Лисичка .Побачила Колобка та й каже: (слайд№11)

Колобок математичний,Ой,ой,ой і не пшеничний,Приклади у голові!Ой, розказуйте мені!Зараз приклади оціПохрумтять у животі.Але перш ніж тебе з′їсти,Покажи свої знання-Так смачніше буде їсти,Вирази ці порівняй.

3+43+3 7-35+24+59-07-71+0

- Бачить Лисичка,що Колобок упорався із завданням і каже йому: Щось не вірю я тобі, Колобки такі розумні Не стрічались ще мені. Дам тобі іще завдання: Як розв′яжеш і його- Відпущу тебе ще зрання І всім у лісі розкажу, Що у тебе в голові Тільки приклади одні, А вони зовсім не смачні.

Page 7: Закріплення таблиць додавання і віднімання у межах 10

Лисичка запропонувала Колобкові цікаві задачі розв′язати.- Діти,допоможемо йому? 1.У Білки 10 білченят, А горішків в неї 5. Хто ж із вас,малята,знає, Скільки ще не вистачає?

2. Вовченята-сіроманці Чистять зуби рано-вранці. Тато,мама,двоє діток, Скільки їм потрібно щіток?

3. Зайченят у зайця 7, Треба їсти дати всім. Десять яблук заєць мав, По одному дітям дав. Скільки залишилось в нього? Хто прийде на допомогу?

4. Три грибочки на горбочку, Стільки ж видно з –під листочка Відповісти хто б зумів, Скільки разом всіх грибів?

-Але не відпустила Лисичка Колобка,бо приготувала геометричне завдання: (слайд№12)

-Діти, з яких геометричних фігур складається ця Лисичка?

Page 8: Закріплення таблиць додавання і віднімання у межах 10

Вілпустила Лисичка Колобка.Повірила,що він і справді математичний.А все завдяки вашим знанням із математики.Адже,якби не ви,якби не допомогли Колобкові виконати всі завдання,з′їла б його лисичка.ІІІ.Підсумок уроку

-Що було найцікавішим на уроці? Які знання знадобилися?