3
Tankerületi tízpróba Mezei futóverseny, Iklad 2014. október 8-9. Hagyományosan a mezei futás nyitotta az ez évi tankerületi tízpróba versenysorozatot. Ennek rendezését ezúttal is az Ikladi iskola vállalta, az IMI sporttelep mára már fűvel benőtt „salakos” futópályáján. A 9 iskola (Aszód, Bag, Domony, Galgahévíz, Galgamácsa, Hévízgyörk, Iklad, Kartal, Tura) tanulói négy korcsoportban (külön a lányok, külön a fiúk) versengtek az iskoláknak pontot hozó első hat-hat helyezésért. Annyi változás történt ebben az évben, hogy korcsoportonként és nemenként nem 6, hanem csak 4-4 fő indulhatott minden iskolából, így egy-egy futamon 36 fő állhatott rajthoz. Illetve korcsoportonként nem számoltak csapateredményt. Ezüsteső szerdán Október 8-án, szerdán, borult, de futásra kiválóan alkalmas időben az alsó tagozatosakon volt a sor. Az ezen a napon rendezett 4 futamból 3 futamban is az előkelő 2. helyen ért célba a Hevesy legjobbja. A 4. futam egy 7. és 9. helyett hozott, de ezekért sajnos nem járt pont. Viszont az I. korcsoportos lányok még elértek egy 5. helyezést is. Így a nap összesített eredménye a 2. hely az Aszódi Csengey iskola mögött.

Tankerületi mezei futóversenyen bajnok lett iskolánk!

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: Tankerületi mezei futóversenyen bajnok lett iskolánk!

Tankerületi tízpróba

Mezei futóverseny, Iklad 2014. október 8-9.

Hagyományosan a mezei futás nyitotta az ez évi tankerületi tízpróba versenysorozatot.

Ennek rendezését ezúttal is az Ikladi iskola vállalta, az IMI sporttelep mára már fűvel benőtt „salakos”

futópályáján.

A 9 iskola (Aszód, Bag, Domony, Galgahévíz, Galgamácsa, Hévízgyörk, Iklad, Kartal, Tura) tanulói négy

korcsoportban (külön a lányok, külön a fiúk) versengtek az iskoláknak pontot hozó első hat-hat

helyezésért.

Annyi változás történt ebben az évben, hogy korcsoportonként és nemenként nem 6, hanem csak 4-4

fő indulhatott minden iskolából, így egy-egy futamon 36 fő állhatott rajthoz. Illetve korcsoportonként

nem számoltak csapateredményt.

Ezüsteső szerdán

Október 8-án, szerdán, borult, de futásra kiválóan alkalmas időben az alsó tagozatosakon volt a sor.

Az ezen a napon rendezett 4 futamból 3 futamban is az előkelő 2. helyen ért célba a Hevesy

legjobbja. A 4. futam egy 7. és 9. helyett hozott, de ezekért sajnos nem járt pont. Viszont az I.

korcsoportos lányok még elértek egy 5. helyezést is.

Így a nap összesített eredménye a 2. hely az Aszódi Csengey iskola mögött.

Page 2: Tankerületi mezei futóversenyen bajnok lett iskolánk!

Csütörtökön nekünk sütött ki a nap

Október 9-én, csütörtökön, szép napsütésben, a felsősök négy futama került megrendezésre. Az első

futam (III. kcs. lány) SZENZÁCIÓS Hevesy sikert hozott, hiszen a dobogó mindhárom fokára a mi

lányaink „futottak fel”. A következő két futam is értékes helyezéseket hozott. Sorrendben egy 4. és

egy 3. helyet.

A két nap utolsó futama (IV. kcs. fiú) nagy izgalmak közepette ért véget, ahol egy ritkán látható

befutó eredményeként, egy holtversenyes 1. és egy egyedüli 3. helyet értünk el.

A csütörtöki szép helyezések eredményeként megfordult az előző napi sorrend, vagyis a

TANKERÜLETI MEZEI FUTÓVERSENY győztese a 2014/2015-ös tanévben (is) a Turai Hevesy György

Általános Iskola lett, ezzel jó alapot teremtve a tízpróba további megmérettetéseihez.