6
Першотравенська загальноосвітня школа I-III ступенів №3 Відкритий урок з математики у 3-А класі за темою:

урок з матем. 18.03.2014 3 а

  • Upload
    af1311

  • View
    109

  • Download
    0

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: урок з матем. 18.03.2014 3 а

Першотравенська загальноосвітня школа I-III №3ступенів

В ідкритий урок з 3- математики у А

класі

:за темою

«Знаходження , ,відстані швидкості

, часу користуючись »формулоюшляху

Вчитель початкових класів Павленко О.А.

Page 2: урок з матем. 18.03.2014 3 а

2013 – 2014 н.р.

Тема: Знаходження швидкості, часу, відстані, користуючись формулою шляху

Тип уроку: рефлексія

Мета: повторити формулу шляху та похідні від неї, закріплювати вміння роз- в язувати задачі вивчених типів, складні рівняння, тренувати обчислювальні навички; доопрацювати індивідуальні утруднення, розвивати логічні операції аналізу, синтезу, порівняння, узагальнення; математичне мовлення, виховувати працьовитість, культуру розумової праці, здатність до виправлення помилок на основі рефлексії власної діяльності

Обладнання: девіз уроку, формули до задач на рух , аудіозапис з фізкультхвилинкою, індивідуальні аркуші для самостійної роботи з перевіркою за еталоном, презентація для проектора

Хід уроку

I.Організація класу.

Самовизначення до діяльності.

-Сьогодні, діти, ми з вами вирушаємо у подорож під назвою «Величини».

-Що таке величини?

-Девізом уроку будуть слова китайського філософа Конфуція:

Послухайте – і Ви забудете, подивіться – і Ви запам ятаєте, зробіть – і Ви зрозумієте.

-Якщо я скажу вам, що сьогодні не нова тема, то як гадаєте, що будемо робити?

-Які теми будемо повторювати?

II. Актуалізація опорних знань.

1.Опорні схеми –«розшифрувати» (величини та їх одиниці вимірювання).

Page 3: урок з матем. 18.03.2014 3 а

-Мандруємо? Спочатку разом із звуком. Чи ви знаєте, що звук поширюється у повітрі з певною швидкістю? Як ви можете пояснити те, що блискавку ми побачили, а звук грому чуємо пізніше?

2.Робота біля дошки з коментуванням( №1 ст.68)

-Тепер мандруємо на автомобілі. Хто любить їздити на авто?

3.Задача № 2. (біля дошки)

Автомобіль за 4 години пройшов 320 кілометрів. З якою швидкістю він їхав?

-А чи вміє хтось кататись на велосипеді?

- З якого віку дітям дозволяється їздити вулицями міста?

-Так що, до цього віку взагалі не можна сідати на велосипед?

-Мандруємо?

4.Задача № 3. (біля дошки)

Велосипедист подолав 90 кілометрів зі швидкістю

15 км/год. Скільки часу він був у дорозі?

III. Локалізація утруднень.

-Які можуть виникати труднощі під час розв язання таких задач?

IV. Побудова проекту виходу з утруднень. Узагальнення у зовнішньому мовленні.

Колективна робота над задачою №4 (ст.68). (біля дошки)

V. Музична фізкультхвилинка.

VI . Самостійна робота з самоперевіркою за еталоном .

1. З єднай формули :

P = s : t

V = а * в

S = (а + в) * 2

Page 4: урок з матем. 18.03.2014 3 а

t = а * в * с

v = v * t

s = s : v

2. Заповни таблицю:

Під час перевірки за еталонами - коментування(закріплення у зовнішньому мовленні) .

VII .Локалізація утруднень. Побудова проекту

-У кого були помилки?

-Чому? Що не знали?

Складання проекту виходу: план роботи над такими задачами.

VIII. Фізкультхвилинка

IX. Включення знань в систему. Повторення. Творчі завдання.

1. Бліц – турнір – ст.71 № 1 а) 2. Робота над складними рівняннями – ст.69 №7 а) , б)3. Склади задачу на рух із числами: 560

Page 5: урок з матем. 18.03.2014 3 а

804. Робота в парах: « Чи знаєш ти формули руху?»

VI . Рефлексія. Домашнє завдання.

Самооцінка за шкалою.

-Що робили на уроці?

-Навіщо?

-У кого залишилось щось незрозумілим?

Оцінювання в балах роботи на уроці.

Пояснення домашнього завдання.

-Подорож закінчилась. Вимикаємо двигун. Наостанок посигналимо .