22
Урок №3 Тема:Народні традиції і здоров’я. Практична робота. Народні традиції здорового способу життя. Мета:довести до свідомості дітей,що народні традиції,родинні свята,мають позитивний вплив на розвиток здоров’я усіх членів сім’ї,розвивати усне мовлення через розповіді дітей про улюблені свята,збагачувати словниковий запас учня через ознайомлення з прислів’ями і приказками про здоров’я. Формувати бажання дітей дбати про своє здоров’я. Хід уроку: 1.Організаційний момент: На урок прийшли ми знову,щоб навчитись піклуватись про своє здоров’я. 2.Мотивація навчальної діяльності: а)Словникова робота зі словами «традиції,українські традиції»: -У чому виявляються народні традиції? Українські народні традиції-це традиційний спосіб життя,народні свята,народне мистецтво,українська їжа,український одяг. -Чи мають свої традиції українські сім’ї?; 2.Оголошення теми і мети уроку. 3.Вивчення нового матеріалу:

autta.org.uaautta.org.ua/files/materials/2.docx · Web view-У чому виявляються народні традиції? Українські народні традиції-це

  • Upload
    others

  • View
    7

  • Download
    0

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: autta.org.uaautta.org.ua/files/materials/2.docx · Web view-У чому виявляються народні традиції? Українські народні традиції-це

Урок №3

Тема:Народні традиції і здоров’я. Практична робота. Народні традиції

здорового способу життя.

Мета:довести до свідомості дітей,що народні традиції,родинні свята,мають

позитивний вплив на розвиток здоров’я усіх членів сім’ї,розвивати усне

мовлення через розповіді дітей про улюблені свята,збагачувати словниковий

запас учня через ознайомлення з прислів’ями і приказками про здоров’я.

Формувати бажання дітей дбати про своє здоров’я.

Хід уроку:

1.Організаційний момент:

На урок прийшли ми знову,щоб навчитись піклуватись про своє здоров’я.

2.Мотивація навчальної діяльності:

а)Словникова робота зі словами «традиції,українські традиції»:

-У чому виявляються народні традиції?

Українські народні традиції-це традиційний спосіб життя,народні

свята,народне мистецтво,українська їжа,український одяг.

-Чи мають свої традиції українські сім’ї?;

2.Оголошення теми і мети уроку.

3.Вивчення нового матеріалу:

а)Слово учителя про значення свят у житті людей;про виникнення свят і

давніх людей.

б)Робота за малюнками.

-На яке сімейне свято печуть торт і запалюють свічки?

Page 2: autta.org.uaautta.org.ua/files/materials/2.docx · Web view-У чому виявляються народні традиції? Українські народні традиції-це

-Коли до дітей приходить Святий Миколай?

-Яке свято люблять святкувати усією сім’єю?

-Коли ми зустрічаємо Новий Рік?

-Як святкують Різдво у твоїй родині?

4.Руханочка під мелодію пісні з мультфільма «Ну погоди!» -

«Розкажи,Снігуронько,де була»

Page 3: autta.org.uaautta.org.ua/files/materials/2.docx · Web view-У чому виявляються народні традиції? Українські народні традиції-це

5.Слухання музики. Грамзапису колядок та щедрівок. Спів дітей.

6.DVD диск. Перегляд слайдів про святкування свята .Пасхи.

7.Узагальнення й систематизація знань:

А)Гра «Мікрофон».Діти розповідають про свята,які вони святкують у своїх

родинах;

Б) Руханка «Якщо весело живемо,зроби так!» під фонограму.

Завдання для дітей. Уявляємо,що ми на веселому святі.

8.Робота над прислів’ями,які записані на дошці.

-Запам’ятайте ті прислів’я ,які вам сподобаються.

А)Як дитина бігає та грається,то її здоров’я усміхається.

Здоров’я людини-багатство країни.

У здоровому тілі-здоровий дух.

Здоровий не знає ,який він багатий.

Здоров’я не купиш,воно або є,або його немає;

Б)робота за прислів’ями. Підручник ст.112

-Яких прислів’їв не було на дошці?;

В)Підручник ст.111.

-Розглянь малюнки і скажи,які свята на них зображені?;

Г)Читання вірша «У гостях» А.Костецького учителем. Підручник ст.130.

-Чому гості втекли зі свята?

-Нагадаємо правила гостинності?

-Які традиції святкувань є корисними,а які шкідливими?

9.Робота в зошиті ст.56-57.

10.Підсумок уроку

-Про які свята говорилось на уроці?

-Які свята найбільше люблять у вашій родині?

-Яких свят ви найбільше чекаєте?

-До якого свята ми готуємося зараз?

-Які прислів’я про здоров’я ви запам’ятали?

Page 4: autta.org.uaautta.org.ua/files/materials/2.docx · Web view-У чому виявляються народні традиції? Українські народні традиції-це

Урок №4

Тема: Рішення і наслідки. Уміння ухвалювати рішення. Практична робота.

Тренувальні вправи щодо формування навички приймати рішення на користь

здорового способу життя.

Мета: Пояснити учням, що люди щодня приймають багато рішень, довести

дітям,що всі рішення мають наслідки, які бувають позитивними і

негативними. Краще навчитися приймати рішення правильно, розпізнавати

звички корисні і шкідливі.

Хід уроку:

1.Організаційний момент:

Я намалюю щастя

Те,що називається сім’я.

Вірю,що моя картина вдасться,

Бо люблю цей світ чудовий я.

2.Повідомлення теми і мети уроку:

-Для того,щоб життя вдалося, людям приходиться приймати багато рішень

щодня. Ці рішення мають бути вірними,успішними,які б приносили користь

вашому здоров’ю. Здоров’я крокує поряд з радістю і задоволенням. Це

позитивні почуття,а є іще негативні-страх,сум,гнів,розпач,дратівливість.

3.Сприймання та усвідомлення нового матеріалу:

А)Читання тексту по підручнику ст.121 «Рішення і наслідки»;

Б)розгляд малюнків по підручнику ст.120-121;

В)складання висловлювань до кожного малюнку;

Г)практична робота:

-Як приймати рішення?

-Як приймати рішення,а саме:чистити сьогодні зуби чи ні?

поміняти книжку в бібліотеці чи ні?

прибрати кімнату чи ні?

виконати завдання чи ні?

Page 5: autta.org.uaautta.org.ua/files/materials/2.docx · Web view-У чому виявляються народні традиції? Українські народні традиції-це

Висновок:Щоб знайти вірне рішення,треба мати знання. Перш,ніж

виконувати якесь рішення,треба спочатку поміркувати. Подумати,а що

буде,коли я зроблю щось не так. Якщо не знаєш,як вчинити,то порадься зі

старшими:батьками,старшою сестрою,братом.

Д)Робота по підручнику ст.122 стаття «Як приймати зважені рішення».

Правила світлофора:

1)Задумайся,якими будуть наслідки,а тоді роби вірний вибір.

2)Якщо тобі не під силу прийняти рішення самостійно –звернись до старших.

3)Зваженими є ті рішення,які люди роблять після обміркування ситуації.

Висновок:Дотримуйся режиму дня. Вчасно лягай спати. Збирайся до школи

звечора. Приходь вчасно на заняття.

4.Фізкультхвилинка:

1,2,3,4,5!

Час прийшов відпочивать.

Піднесемо руки вгору,

Ніби глянемо на зорі.

А тепер всі руки в боки,

Як зайчата,-скоки-скоки!

10,9,8,7,!

Час за парти нам усім.

5.Тренувальні вправи щодо формування навички приймати вірні рішення на

користь здорового способу життя.

-Працюємо за правилом світлофора. Нагадаймо їх ще раз:

1)Зупинись і подумай.

2)Оціни наслідки.

3)Вибери правильні дії.

7.Сприймання твору на слух. Звукозапис вірша «Козенята і вогонь»

Т.Коломієць. Підручник ст.129.

8.Підсумок уроку:

-Як зберегти і зміцнити своє здоров’я?

Page 6: autta.org.uaautta.org.ua/files/materials/2.docx · Web view-У чому виявляються народні традиції? Українські народні традиції-це

-Від чого залежить здоров’я людини?

-Чи навчились ви приймати рішення так,щоб робити свій вибір на користь

здоров’я?

Розгляньте малюнки і назвіть позитивні і негативні наслідки.

Урок №5

Тема:Рішення для здоров’я. Уміння ухвалювати рішення. Колективна робота.

Створення правил здорового способу життя.

Мета:Переконати дітей,що потрібно по допомогу звертатися до старших для

ухвалення правильних рішень. Допомогти зрозуміти шкоду пасивного

куріння. Навчити казати «Ні» та свідомо уникати шкідливих звичок.

Виховувати бажання вести здоровий спосіб життя.

Хід уроку:

1.Організаційний момент:

Ти сусіду посміхнись,

А тепер сідай й трудись!

Висновок:Сміх і гарний настрій-це здоров’я дітей.

2. Актуалізація опорних знань.

Page 7: autta.org.uaautta.org.ua/files/materials/2.docx · Web view-У чому виявляються народні традиції? Українські народні традиції-це

Гра «Так чи Ні»

-Ношу портфель,а не ранець.

-Сутулюсь.

-А як треба ходити і сидіти?

-Мало рухаюсь, більше сиджу біля комп’ютера.

-А як потрібно діяти?

-Я вранці роблю гімнастику через день ,два.

-А як потрібно робити?

-Не люблю супів,борщів,більше їм бутерброди.

-А ти?

-Читаю лежачи.

-Не курю сам,але дивлюсь,як курять інші.

-Не п’ю газовану воду.

Обговорювання кожної ситуації і висловлювання дітей.

3.Оголошення теми і мети уроку:

-Сьогодні навчимося на уроці приймати правильні рішення,аби не шкодити

своєму здоров’ю. Навчимося казати слово «Ні»,шкідливим звичкам дітей та

дорослих.

4.Вивчення нового матеріалу:

а)Вступне слово вчителя про шкоду для власного здоров’я тютюнового диму

курців,про шкоду пасивних та активних курців.

б)Перегляд слайдів про шкоду тютюнового диму.

Page 8: autta.org.uaautta.org.ua/files/materials/2.docx · Web view-У чому виявляються народні традиції? Українські народні традиції-це

Це треба знати всім

Пачка цигарок викурена в день-це п’ятсот опромінень за рік.

Температура тліючої цигарки 700-900 градусів.

Легені курця зі стажем-чорна гниюча маса.

Після затягування нікотин потрапляє в мозок через 7 секунд і викликає спазм

судин.

Шкіра курців швидко старіє.

У курців неприємний запах з рота. Жовкнуть зуби,червоніють очі.

Від цигарок,як і від наркотиків розвивається залежність.

Куріння викликає страшні хвороби:рак легенів,бронхіт,коронарну

недостатність.

Тютюн є причиною смертності від раку легенів,від хвороб серця,втрачаючи

приблизно 15 років життя.

Особливо шкоди куріння завдає молодому організму.

Якщо вухо кролика змастити кілька разів тютюновим дьогтем,то у нього

з’явиться ракова пухлина.

Висновок:Куріння-це звичка,протилежна зору,нестерпна для нюху,шкідлива

для мозку,небезпечна для легенів.

Page 9: autta.org.uaautta.org.ua/files/materials/2.docx · Web view-У чому виявляються народні традиції? Українські народні традиції-це

5.Фізкультхвилинка під грамзапис пісні «Танець маленьких каченят».

Йдуть купатись каченята,

А назустрiч гусенята,

ГелҐотять, вклоняються —

Нiби всi вiтаються.

Я знайомих як зустрiну

Привiтаюсь неодмiнно.

6.Узагальнення і систематизація отриманих знань:

А)Пам’ятка «Як зберегти і зміцнити своє здоров’я».

-Дотримуйся режиму дня.

-День починай з ранкової гімнастики.

-Загартовуй свій організм.

-Правильно і регулярно харчуйся.

-Бігай та рухайся щодня.

-Слідкуй за своєю поставою.

-Не пали,уникай пасивного куріння.

-Більше посміхайся.

Б)Робота за підручником ст.123,читання статті «Рішення для здоров’я».

Висловлювання дітей з даної теми.

7.Колективна робота:

А)Намалювати на листках,те,що поліпшить здоров’я особисто кожного.

Учитель прикріплює дитячі малюнки на дошці;

б)Діти озвучують свої роботи і доказують,як поліпшиться їх здоров’я.

8.Творче завдання:

Демонструється знак «Куріння заборонено»

Page 10: autta.org.uaautta.org.ua/files/materials/2.docx · Web view-У чому виявляються народні традиції? Українські народні традиції-це

-Який би ви знак намалювали,щоб заборонити куріння дорослим і дітям?

9.Підсумок уроку:

-Чого навчилися сьогодні на уроці?

-Як будете відповідати тим дітям,які запропонують вам спробувати запалити

цигарку?

-Від чого буде залежати здоров’я людини?

Урок №6

Тема:Елементарне уявлення про духовну складову здоров’я. Практична

робота. Вияви краси поведінки людей.

Мета:Учити розпізнавати людей дбайливих і байдужих до свого здоров’я.

Виявляти вольові якості людини. Наводити приклади справ,гідних поваги.

Хід уроку:

1.Організацізний момент:

Стали всі рядом рівненько,

На урок прийшли раденькі,

І працюємо гарненько.

2.Вікторина «Здоров’я дорожче за багатство».

1)Ти сидиш з друзями на лавочці у своєму дворі. Поруч сидить дорослий

хлопець з цигаркою. Ти теж сидиш поруч.

-Що слід тобі зробити?

2)Ти заходиш в накурений коридор.

-Що будеш робити?

Page 11: autta.org.uaautta.org.ua/files/materials/2.docx · Web view-У чому виявляються народні традиції? Українські народні традиції-це

3)Онук з дідусем увійшли у накурений ліфт. Висить знак «Куріння

заборонено».

-Якими будуть дії онука?

4)На зупинці стоять школярі і чекають приходу автобуса. Поряд компанія

молодих людей,що курять.

-Що школярам потрібно зробити?

-Які рішення вони повинні прийняти?

5)На пляжі біля тебе сидить курець. Дим іде в твою сторону.

-Що ти будеш робити?

3.Оголошення теми і мети:

Будемо розпізнавати людей,які дбайливо ставляться до свого здоров’я,і

виявляти тих,які не дбають про нього.

4.Вивчення нового матеріалу:

Читання оповідання та його обговорення. М.Носов «Вітя Малєєв у школі і

вдома».

-Яким був Вітя?

-Чи сподобалась тобі його поведінка?

-Що робив Вітя такого,що шкодило його здоров’ю?А що робив,щоб його

зміцнювати?

-Чи є у Віті сила волі?

-Яку пораду дасте Віті?

5.Фізкультхвилинка під грамзапис пісні:»Хай радіють усі».

Ми починаєм танцювати

Український наш танок.

Ліву ніжку ми поставим

Хутко с п’ятки на носок.

Потім праву ніжки ставим

Знову з п’ятки на носок.

Навприсід управо,вліво.

Повернемося в рядок.

Page 12: autta.org.uaautta.org.ua/files/materials/2.docx · Web view-У чому виявляються народні традиції? Українські народні традиції-це

Руки ми розводим

І швиденько зводим

Український наш танок

Знову ми заводим.

6.Практична робота « Вияввлення краси в поведінці дітей».

а)Розгляд ілюстрації до казки «Котигорошко». Відповіді на запитання:

-Чи подобається тобі цей герой?

-Хто це такий?

-Як він ставиться до свого здоров’я?

-Що йому допомагає бути сміливим,веселим?

б)Перегляд мультика «Крихітка Єнот».

Висновок:Посмішка створює гарний настрій,від цього покращується здоров’я

тих,хто нас оточує.

в)Робота над прислів’ям:

«Гостре словечко-колить сердечко.»

-Як розумієте зміст цього прислів’я?

-Наведіть приклади з життя класу?

Висновок:Говорити людям тільки приємні слова,посміхаючись. Старатися не

ображати. Це несе гарний настрій та позитивні емоції.

г)Заучування віршика напам’ять

Page 13: autta.org.uaautta.org.ua/files/materials/2.docx · Web view-У чому виявляються народні традиції? Українські народні традиції-це

7.Творчі завдання для дітей. Технологія «Коло ідей».

-Який мультфільм твій улюблений?

-Поміркуйте, якого кольору сміх?

-Зобразіть на папері колір сміху.

-Якого кольору може бути щасливий для тебе день?

-Намалюй колір щастя.

-Чому сьогодні ми багато говорили про сміх?

8.Підсумок уроку:

-Як навчитися володіти своїм настроєм?

-Що потрібно робити,щоб створювати гарний настрій у мами, тата, бабусі,

дідуся.

Урок №7

Тема:Практична робота. Дослідницький проект «Я неповторний».

Мета:Навчити дітей застосовувати набуті знання в нових ситуаціях.

Закріпити і підсумувати знання дітей з вивчених тем курсу «Основи

здоров’я».

Формувати у дітей бажання вести здоровий спосіб життя,зміцнювати своє

здоров’я улітку.

1.Організаційний момент:

Доброго ранку, ліси і поля,

Доброго ранку, планета Земля!

Page 14: autta.org.uaautta.org.ua/files/materials/2.docx · Web view-У чому виявляються народні традиції? Українські народні традиції-це

Щастя, здоров’я всім людям бажаєм

З радістю цей урок ми починаєм.

2.Інтерактивна вправа «Це треба знати всім»

1)Як часто треба чистити зуби?

2)Яка тривалість кожної процедури?

3)Як перевірити ,чи добре вимиті руки?

4)Чому руки треба мити частіше,ніж обличчя?

5)Чому потрібно постійно обрізувати нігті?

6)Як вірно розчісувати волосся?

7)Що означає дотримуватися режиму дня?

8)Що означає дотримуватися режиму харчування?

9)Три кити загартування організму. Назвіть їх.

10)Які знаєте вузлики напам’ять.

3.Технологія «Мозковий штурм.»

1)Щоб бути чистим,треба 24 шматки мила на рік. А на 1 місяць скільки?

2)П’ять грам пшениці-добова норма вітаміну С. П’ять грам чорної

смородини-добова норма вітаміну С. Скільки грамів треба з’їсти чорної

смородини,щоб поповнити запас вітаміном С організму на тиждень.

3)Гарбуз має багато пектину,який виводить холeстерин з організму.

-Який висновок з цього можна зробити?

4)Не сиди перед телевізором ближче,чим два метри,і не довше 4 годин.

-Чому це так?

5)Послухай таку новину:вранці ти найвищий,до вечора ріст твій зменшується

на 1-2 см.

6)Що приводить у рух наше тіло?

7)Овочі-це……..

-Продовж висловлювання.

4.Диктант

СНІД

Page 15: autta.org.uaautta.org.ua/files/materials/2.docx · Web view-У чому виявляються народні традиції? Українські народні традиції-це

СНІД-дуже страшна та небезпечна хвороба. Вона вражає дітей і дорослих.

Зараження вірусом відбувається через кров,коли проколюється шкіра чи

слизова оболонка. Дітям не потрібно гратися медичними голками,які уже

використовувалися. Ліків, які лікують СНІД ,поки що нема.

5.Робота над прислів’ями:Здоров’я купити- проживеш довше.Здорова людина не знає,яка неможливо.Сьогодні здоров’я збережеш, недбаємо,а втративши-плачемо.Здоров’я маємо- завтра воно теж знадобиться.Ходиш більше- вона багата.6.Кросворд «Режим»

З А Р Я Д К А

С Е Р Ц Е

Н О Ж И Ц І

М И Л О

І М У Н І Т Е Т

1)Комплекс фізичних вправ вранці.

2)Що вона за штука,що день та ніч стука?

3)Два кільця,два кінця,а посередині –цвях.

4)Чим довше миється,тим менше стає.

5)Опір організму хворобам.

Кросворд «Постава»

П О В І Т Р Я

М И Л О

Н О С И Т И

Щ І Т К А

У Д А Р

С В І Т Л О Ф О Р

З Е Б Р А

Page 16: autta.org.uaautta.org.ua/files/materials/2.docx · Web view-У чому виявляються народні традиції? Українські народні традиції-це

1) Не видиме,що нас оточує.

2) Руки чисто всім помило,запашне та пінне…

3) Щоб голову не перегріти ,треба панамочку влітку …

4) Щоранку й перед сном чистить зуби всім гуртом.

5) Якщо нудота є і жар,в дитини-сонячний …

6) На дорозі справжній друг регулює вправно рух.

7) Килимок-помічничок,-

Посмугований бочок,-

На дорозі примостився,

Пішоходові згодився.

Висновок:Необхідно пам’ятати,що здоров’я-це наша найбільша цінність, від

якої багато чого залежить в нашому житті. Декому з вас слід продовжувати

піклуватися про своє здоров’я. Іншому-прийняти рішення про те,що треба

змінити свою поведінку і також почати турбуватися про своє здоров’я. Наше

здоров’я багато в чому залежить від нас самих,від нашого ставлення до себе і

від того,яку поведінку ми оберемо.

7.Презентація - гра «Я неповторний»

Діти стають у коло. Одна дитина ставить запитання,а він намагається

упізнати учня ,якого загадали інші діти.

-На яке дерево схожий цей учень?

-Який колір йому найбільше подобається?

-На яку квітку свожа ця дитина?

-Яка зачіска йому до лиця?

-Що подобається їй чи йому?

-Яку має вдачу?

-Якого кольору очі?

-Яка риса його виділяє з-поміж інших дітей?

-Чим захоплюється?і т.д.

Бажано,щоб у грі взяли участь усі діти по черзі і почули свою

характеристику.

Page 17: autta.org.uaautta.org.ua/files/materials/2.docx · Web view-У чому виявляються народні традиції? Українські народні традиції-це

8. Творче завдання в зошитах.

-Написати коротко про світ своїх захоплень.

Учитель збирає зошити і зачитує дитячі висловлювання. Діти мають

упізнати, про кого йде мова.

9. Завдання в групах.

Складання розповіді «Як я дбаю про своє здоров’я».

Кожній групі скласти невеличку пам’ятку до цієї теми.

Розгляд сюжетних малюнків.

10. Підсумок уроку:

а) Отже,щоб зміцнити своє здоров’я потрібно:більше

рухатися,танцювати,гратись,працювати на свіжому повітрі,робити добрі

справи,загартовуватись,частіше їсти овочі і фрукти.

б) Проведення рухливих ігор на свіжому повітрі.