32
Contoh RPH Bahasa Malaysia Tahun 1 Tarikh/ Hari : SELASA Masa : 1 jam Kelas : Tahun 1 Bil. Pelajar : 16 orang M/ Pel : Bahasa Malaysia Tajuk : Bersihkan Diri Standard pembelajaran : 2.2.2 Objektif : Murid berupaya 1. Murid menyebut dan mengeja perkataan yang mengandungi diftong dan vokal berganding 2. Murid membaca frasa serta ayat yang mengandungi diftong dan vokal berganding. 3. Murid membina dan menulis ayat yang mengandungi diftong dan vokal berganding Pengetahuan Sedia Ada : Setiap hari murid mandi dan membersihkan diri menggunakan air . Konsep : Membersihkan diri menggunakan air yang bersih Bahan : Kad perkataan , kad frasa , kad ayat Nilai : kebersihan, kerjasama

Contoh Rph Bahasa Malaysia Tahun 1 Latest

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: Contoh Rph Bahasa Malaysia Tahun 1 Latest

Contoh RPH Bahasa Malaysia Tahun 1

Tarikh/ Hari : SELASA Masa : 1 jam

Kelas : Tahun 1 Bil. Pelajar : 16 orang

M/ Pel : Bahasa Malaysia

Tajuk : Bersihkan Diri

Standard pembelajaran : 2.2.2

Objektif : Murid berupaya

1. Murid menyebut dan mengeja perkataan yang mengandungi diftong dan vokal

berganding

2. Murid membaca frasa serta ayat yang mengandungi diftong dan vokal

berganding.

3. Murid membina dan menulis ayat yang mengandungi diftong dan vokal

berganding

Pengetahuan Sedia Ada :

Setiap hari murid mandi dan membersihkan diri menggunakan air .

Konsep :

Membersihkan diri menggunakan air yang bersih

Bahan : Kad perkataan , kad frasa , kad ayat

Nilai : kebersihan, kerjasama

Kemahiran : 2.2.2

Membaca dan memahami frasa yang mengandungi perkataan dua atau tiga suku

kata ,diftong , vokal berganding, digraf dan konsonan bergabung dengan sebutan yang

betul.

Page 2: Contoh Rph Bahasa Malaysia Tahun 1 Latest

Langkah/

Masa

Isi Pelajaran Aktiviti Pengajaran Pembelajaran Catatan

Aktiviti Guru Aktiviti Murid

Set Induksi

( 5 minit )

Tuala

Sabun

Air

Berus gigi

Bedak

baju

1.Guru meminta

murid menyebut

benda yang

ditunjukkan

1. Murid

menyebut benda

yang ditunjukkan

oleh guru

Alat :

Bahan

maujud

seperti

Berus gigi

Perkem-

bangan

Langkah 1

( 10 mimit )

Air bersih

Guna tuala

Bau harum

Di sungai

Ikan kaloi

Ada tupai

Ada burung murai

1.Guru

membahagi

murid kepada 4

kumpulan

2.Setiap

kumpulan diberi

kad perkataan.

3. Setiap

kumpulan

membina frasa

4. Ketua

kumpulan

membaca frasa

yang dibina.

1. Murid duduk

dalam kumpulan

2. Murid

mencantum kad

perkataan

membentuk

frasa

3.Ketua

kumpulan

membacakan

dan menampal

frasa-frasa di

papan tulis.

Alat :

Kad

perkataan

Strategi:

kumpulan

Langkah 2

( 10 minit )

Contoh ayat;

1.Anas mandi

guna ir bersih

2.Anas guna

sabun

1.Murid duduk

dalam

kumpulan.

2. Guru

mengedarkan

lembaran

petikan ayat

kepada setiap

kumpulan

1.Murid

membaca ayat

dengan sebutan

yang betul

mengikut ayat

yang diberi

kepada

kumpulan.

2. Murid

Alat :

Kad ayat

Strategi :

kumpulan

Individu

Page 3: Contoh Rph Bahasa Malaysia Tahun 1 Latest

2.Guru

membimbing

murid membaca

ayat-ayat

dengan sebutan

yang betul

mengikut

kumpulan.

membaca ayat

secara individu.

Langkah 3

( 10 minit )

Contoh:

Guna tuala

Saya mengguna-

kan tuala yang

bersih untuk

mengelap badan

1.Guru me-

minta murid

membina ayat

lain daripada

perkataan yang

mengandungi

diftong dan

vokal

berganding

secara

kumpulan.

2. Ketua

kumpulan

membacakan

ayat yang telah

dibina.

1.Murid

berbincang

dalam kumpul-an

untuk mem-bina

ayat lain

menggunakan

frasa-frasa yang

ditunjukkan.

2.Murid menulis

ayat yang dibina

pada lembaran

kerja.

3. Ketua

kumpulan

membacakan

ayat yang dibina.

Alat:

Kad frasa

Strategi:

Kumpulan

Langkah 4

( 10 minit )

Guru

mengedarkan

1.Guru

mengedarkan

1.Murid

membaca

Alat :

Lemba-ran

Page 4: Contoh Rph Bahasa Malaysia Tahun 1 Latest

lembaran kerja lembaran kerja

yang

mengandungi

ayat-ayat

kepada setiap

kumpulan.

2.Guru meminta

murid membaca

ayat-ayat

tersebut .

3.Murid

menyalin

semula ayat ke

dalam buku

tulis.

bersama ahli

kumpulan , ayat-

ayat di dalam

lembaran kerja

2.Murid-murid

menyalin semula

ayat dengan

tulisan yang

kemas di dalam

buku tulis.

kerja

Strategi :

kumpulank

elas

Pentaksiran

(10 minit )

1.Guru

mengedarkan

lembaran kerja

dan meminta

murid membaca

ayat

1.Murid mem-

baca 5 ayat

tunggal dengan

sebutan yang

betul dan

intonasi yang

sesuai.

Alat :

Lemba-ran

kerja

Pemulihan Ayat tunggal 1.Guru

membimbing

murid membaca

ayat tunggal

dengan betul

1. Murid

membaca ayat

dengan

bimbingan guru

Page 5: Contoh Rph Bahasa Malaysia Tahun 1 Latest

Pengayaan Ayat tunggal 1. Guru

mengedarkan

lembaran kerja

dan meminta

murid mengisi

tempat kosong

dan membaca

ayat tersebut.

1.Murid mengisi

tempat kosong

dengan frasa

yang sesuai

2.Murid

membaca ayat

dengan sebutan

yang betul

Refleksi :

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

____________________________________________________

Page 6: Contoh Rph Bahasa Malaysia Tahun 1 Latest

RANCANGAN MENGAJAR HARIAN 3 (OBJEKTIVISME)

Tarikh/ Hari : RABU Masa : 1 jam

Kelas : Tahun 1 Bil. Pelajar : 16 orang

M/ Pel : Bahasa Malaysia

Tajuk : Bersihkan Diri

Standard pembelajaran : 1.2.5

Objektif : Murid berupaya

1. Mendengar dan mengecam perkataan yang mengandungi dua atau tiga suku

kata, diftong dan vokal berganding dengan betul.

2. Menyebut dan mengeja perkataan yang mengandungi dua atau tiga suku kata,

diftong dan vokal berganding dengan betul.

3. Membaca frasa perkataan yang mengandungi dua atau tiga suku kata , diftong

dan vokal berganding dengan betul

Pengetahuan Sedia Ada :

Murid tahu alat untuk membersihkan diri.

Konsep :

Membersihkan diri menggunakan air yang bersih

Bahan :

Kad perkataan , kad ayat

Nilai :

kebersihan, kerjasama

Page 7: Contoh Rph Bahasa Malaysia Tahun 1 Latest

Kemahiran : 1.2.5

Mendengar, memahami, menyebut dan mengeja perkataan yang mengandungi duaan

dua atau tiga suku kata ,diftong , vokal berganding, digraf dan konsonan bergabung

dengan betul dan tepat.

Langkah/

Masa

Isi Pelajaran Aktiviti Pengajaran Pembelajaran Catatan

Aktiviti Guru Aktiviti Murid

Set Induksi

( 5 minit )

Baju yang kotor

Baju yang bersih

1.Guru meminta

murid

memerhatikan

dua helai baju,

satu baju bersih

dan satu baju

kotor.

.

1. Murid

menyatakan

cara

membersihkan

baju kotor

dengan

membasuhnya

dengan sabun

dan air bersih.

Alat :

Baju kotor

Baju

bersih

Perkem-

bangan

Langkah 1

( 10 minit )

Main

Hijau

Pakai

Air

Haus

kain

1.Guru

memperkenal

kan tajuk.

2. Guru

membahagi

murid kepada 4

kumpulan.

3. Guru

mempamerkan

kad perkataan

3. Setiap

1. Murid

mendengar.

2.Murid

menyebut kad

perkataan

dengan

bimbingan guru

secara

kumpulan.

3.Murid

Alat :

Kad

perkataan

Page 8: Contoh Rph Bahasa Malaysia Tahun 1 Latest

kumpulan

membaca kad

perkataan.

4..Guru

meminta murid

mengikut

kumpulan

menyebut dan

mengeja

perkataan yang

ditunjukkan.

menyebut dan

mengeja

perkataan yang

ditunjukkan

secara kelas ,

kumpulan dan

individu.

Langkah 2

( 10 minit )

Contoh ayat;

1.Main bola sepak

2.Pakai kasut bola

3.Minum air bersih

1.Guru

mengedarkan

lembaran

petikan ayat

kepada setiap

kumpulan

2.Guru

membimbing

murid membaca

ayat-ayat

dengan sebutan

yang betul

mengikut

kumpulan.

1.Murid

mengambil

lembaran kerja.

2.Murid

membaca ayat

dengan sebutan

yang betul

secara individu

dan kumpulan.

Alat :

Lembaran

kerja

Strategi :

Kumpulan

individu

Langkah 3

( 10 minit )

Contoh:

1.Saya suka main

bola sepak

2. Saya pakai

kasut bola bila

1.Guru meminta

murid membina

ayat lain

daripada

perkataan yang

1.Murid

dibimbing

membina ayat

lain

menggunakan

Alat :

Kad

perkataan

Strategi :

Page 9: Contoh Rph Bahasa Malaysia Tahun 1 Latest

bermain bola. dipelajari perkataan-

perkataan yang

ditunjukkan.

Kelas

Individu

Langkah 4

( 10 minit )

Ayat tunggal 1.Guru

mengedarkan

lembaran kerja

yang

mengandungi

ayat-ayat

2.Guru meminta

murid membaca

ayat-ayat

tersebut dan

menyalin

semula ayat di

dalam lembaran

kerja

1.Murid

membaca ayat-

ayat di dalam

lembaran kerja

2.Murid-murid

menyalin

semula ayat

dengan tulisan

yang kemas di

dalam lembaran

kerja.

Alat :

Lembaran

kerja

Pentaksiran

( 15 minit )

Ayat tunggal 1.Guru

mengedarkan

lembaran kerja

dan meminta

murid membaca

ayat

1.Murid

membaca 5

ayat tunggal

dengan sebutan

yang betul dan

intonasi yang

sesuai.

Pemulihan Ayat tunggal 1.Guru

membimbing

murid membaca

ayat tunggal

dengan betul

1. Murid

membaca ayat

dengan

bimbingan guru

Page 10: Contoh Rph Bahasa Malaysia Tahun 1 Latest

Pengayaan Melengkapkan

ayat

1. Guru

mengedarkan

lembaran kerja

1.Murid mengisi

tempat kosong

dan membaca

ayat dengan

betul

Refleksi :

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

__________________________________________________________

RANCANGAN MENGAJAR HARIAN 1 (KONSTRUKTIVISME)

Tarikh/ Hari: Isnin Masa : 1 jam

Kelas : Tahun 1 Bil. Pelajar : 16 orang

M/ Pel : Bahasa Malaysia

Tajuk : Bersihkan Diri

Standard pembelajaran : 3.2.5

Objektif : Murid berupaya

1.. Murid mengeja perkataan yang mengandungi dua atau tiga suku kata , diftong,

dan vokal berganding

2.. Murid menyebut dan membaca perkataan dua atau tiga suku kata yang

mengandungi diftong, dan vokal berganding.

3.. Murid menulis perkataan yang mengandungi dua atau tiga suku kata , diftong,

dan vokal berganding dengan betul dan tulisan yang kemas.

Page 11: Contoh Rph Bahasa Malaysia Tahun 1 Latest

Pengetahuan Sedia Ada :

Murid membersihkan diri menggunakan air yang bersih

Konsep : Membuang kekotoran

Bahan :Radio, seni kata lagu, lembaran kerja, kad perkataan

Nilai : kebersihan,

Kemahiran : 3.2.5

Menulis frasa yang mengandungi perkataan dua atau tiga suku kata, diftong, vokal

berganding, digraf dan konsonan bergabung dengan betul dan tulisan yang kemas.

Langkah/Masa Isi

Pelajaran

Aktiviti Pengajaran Pembelajaran Catatan

Aktiviti Guru Aktiviti Murid

Set Induksi

(5 minit )

Lagu :

Lompat si

katak

lompat

1.Guru

mempamerkan

senikata lagu pada

papan tulis.

2. Guru meminta

murid membaca

seni kata lagu yang

dipamerkan.

1.Murid

mendengar

dengan teliti lagu

yang dimainkan

melalui pita

rakaman

2. Murid

menyanyikan lagu

mengikut seni

kata lagu, sambil

melompat seperti

katak.

Alat :

Radio

CD

Strategi :

Kelas

Perkembangan

Langkah 1

Pa ip,

Ka in,

1 Guru membahagi

murid kepada 4

1.Murid

berbincang dalam

Alat :

Kad suku

Page 12: Contoh Rph Bahasa Malaysia Tahun 1 Latest

( 15 minit ) A ir,

Tua la,

se lu ar,

bu ih,

su ngai

kumpulan .

2. Setiap kumpulan

diberi kad suku kata

3. Guru meminta

murid diminta

menggunakan kad

suku kata untuk

membentuk

menjadi perkataan

yang bermakna.

4. Guru meminta

ketua kumpulan

mengeja dan

membacakan

perkataan yang

diperolehi.

kumpulan

2.Murid

mencantum kad-

kad suku kata

membentuk

perkataan

bermakna.

3. Ketua

kumpulan

mengeja dan

membacakan

perkataan yang

diperolehi.

kata

Strategi :

kumpulan

Langkah 2

( 15 minit )

Air

Tuala

Paip

Seluar

Buih

Sungai

1.Guru meminta

murid menampal

kad perkataan di

papan putih.

2. Guru meminta

kumpulan lain

mengeja perkataan

dari kumpulan lain

1.Murid

menampal kad

perkataan di

papan tulis

2..Murid mengeja

dan membaca

perkataan-

perkataan dengan

sebutan yang

betul.

Alat :

Kad

perkataan

Strategi :

Kumpulan

Langkah 3 Tuala 1.Guru meminta 1.Murid menulis Alat :

Page 13: Contoh Rph Bahasa Malaysia Tahun 1 Latest

( 10 minit ) Paip

Seluar

Kaloi

Tupai

ikan

setiap kumpulan

menulis semula

perkataan yang

telah dipelajari

2.Guru meminta

ketua kumpulan

membacakan

perkataan-

perkataan yang

ditulis tadi.

perkataan-

perkataan dengan

betul dan tulisan

yang kemas di

atas manila kad

2.Ketua kumpulan

membacakan

perkataan-

perkataan yang

telah

disenaraikan.

Manila kad

Pen

marker

Pentaksiran

( 10 minit )

1.Guru meminta

murid menulis

perkataan pada

buku tulis

2.Guru meminta

murid

melengkapkan suku

kata dan menulis

perkataan itu

semula di dalam

lembaran kerja

1.Murid menulis

perkataan yang

telah dibina dalam

buku tulis.

1..Murid

melengkapkan

perkataan dan

menulis semula

perkataan di

dalam lembaran

kerja.

Pemulihan Guru membimbing

murid mengeja dan

menulis perkataan

Murid mengeja

dan menulis

perkataan yang

ditunjukkan

dengan

bimbingan guru,

Pengayaan Guru meminta Murid padankan

Page 14: Contoh Rph Bahasa Malaysia Tahun 1 Latest

murid

Memadankan suku

kata menjadi frasa

yang bermakna dan

menulis semula

perkataan .

suku kata dan

menulis semula

suku kata

membentuk

perkataan.

Penutup

( 5 minit )

Lagu

”Lompat Si

Katak

Lompat

Guru meminta

murid menyanyikan

semula lagu .

Murid

menyanyikan lagu

Sambil melompat

seperti katak.

Refleksi :

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

_______________

RANCANGAN MENGAJAR 2 (KONSTRUKTIVISME)

Page 15: Contoh Rph Bahasa Malaysia Tahun 1 Latest

Tarikh/ Hari : SELASA Masa : 1 jam

Kelas : Tahun 1 Bil. Pelajar : 16 orang

M/ Pel : Bahasa Malaysia

Tajuk : Bersihkan Diri

Standard pembelajaran : 2.2.2

Objektif : Murid berupaya

4. Murid menyebut dan mengeja perkataan yang mengandungi diftong dan vokal

berganding

5. Murid membaca frasa serta ayat yang mengandungi diftong dan vokal

berganding.

6. Murid membina dan menulis ayat yang mengandungi diftong dan vokal

berganding

Pengetahuan Sedia Ada :

Setiap hari murid mandi dan membersihkan diri menggunakan air .

Konsep :

Membersihkan diri menggunakan air yang bersih

Bahan : Kad perkataan , kad frasa , kad ayat

Nilai : kebersihan, kerjasama

Kemahiran : 2.2.2

Page 16: Contoh Rph Bahasa Malaysia Tahun 1 Latest

Membaca dan memahami frasa yang mengandungi perkataan dua atau tiga suku

kata ,diftong , vokal berganding, digraf dan konsonan bergabung dengan sebutan yang

betul.

Langkah/

Masa

Isi Pelajaran Aktiviti Pengajaran Pembelajaran Catatan

Aktiviti Guru Aktiviti Murid

Set Induksi

( 5 minit )

Tuala

Sabun

Air

Berus gigi

Bedak

baju

1.Guru meminta

murid menyebut

benda yang

ditunjukkan

1. murid

menyebut benda

yang ditunjukkan

oleh guru

Alat :

Bahan

maujud

seperti

Berus gigi

Perkembang

an

Langkah 1

( 10 mimit )

Air bersih

Guna tuala

Bau harum

Di sungai

Ikan kaloi

Ada tupai

Ada burung murai

1.Guru

mempamerkan

kad-kad frasa ,

mengeja dan

membaca-

kannya

1. Murid

menyebut frasa-

frasa yang

ditunjukkan

Secara kelas

dan individu.

Alat :

Kad frasa

Strategi:

Kelas

Individu

Langkah 2

( 10 minit )

Contoh ayat;

1.Anas mandi

guna ir bersih

2.Anas guna

sabun

1.Guru

mengedarkan

lembaran

petikan ayat

kepada murid

2.Guru

membimbing

murid membaca

ayat-ayat

dengan sebutan

1.Murid

membaca ayat

dengan sebutan

yang betul

secara individu,

kelas dan

kumpulan.

Alat :

Kad ayat

Strategi :

Kelas

Individu

Page 17: Contoh Rph Bahasa Malaysia Tahun 1 Latest

yang betul.

Langkah 3

( 10 minit )

Contoh:

Guna tuala

Saya

menggunakan

tuala yang bersih

untuk mengelap

badan

Guru meminta

murid membina

ayat lain

daripada

perkataan yang

mengandungi

diftong dan

vokal

berganding.

1.Murid

dibimbing

membina ayat

lain

menggunakan

frasa-frasa yang

ditunjukkan.

Alat:

Kad frasa

Strategi:

Kelas

Langkah 4

( 10 minit )

Guru

mengedarkan

lembaran kerja

1.Guru

mengedarkan

lembaran kerja

yang

mengandungi

ayat-ayat

2.Guru meminta

murid membaca

ayat-ayat

tersebut dan

menyalin

semula ayat di

dalam lembaran

kerja

1.Murid

membaca ayat-

ayat di dalam

lembaran kerja

2.Murid-murid

menyalin semula

ayat dengan

tulisan yang

kemas di dalam

lembaran kerja.

Alat :

Lemba-

ran kerja

Strategi :

kelas

Pentaksiran

(10 minit )

1.Guru

mengedarkan

1Murid mem-

baca 5 ayat

Alat :

Lemba-

Page 18: Contoh Rph Bahasa Malaysia Tahun 1 Latest

lembaran kerja

dan meminta

murid membaca

ayat

tunggal dengan

sebutan yang

betul dan

intonasi yang

sesuai.

ran kerja

Pemulihan Ayat tunggal 1.Guru

membimbing

murid membaca

ayat tunggal

dengan betul

1. Murid

membaca ayat

dengan

bimbingan guru

Pengayaan Ayat tunggal 1. Guru

mengedarkan

lembaran kerja

dan meminta

murid mengisi

tempat kosong

dan membaca

ayat tersebut.

1.Murid mengisi

tempat kosong

dengan frasa

yang sesuai

2.Murid

membaca ayat

dengan sebutan

yang betul

Refleksi :

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

____________________________________________________

Page 19: Contoh Rph Bahasa Malaysia Tahun 1 Latest

RANCANGAN MENGAJAR HARIAN 3 (OBJEKTIVISME)

Tarikh/ Hari : RABU Masa : 1 jam

Kelas : Tahun 1 Bil. Pelajar : 16 orang

M/ Pel : Bahasa Malaysia

Tajuk : Bersihkan Diri

Standard pembelajaran : 1.2.5

Objektif : Murid berupaya

4. Mendengar dan mengecam perkataan yang mengandungi dua atau tiga suku

kata, diftong dan vokal berganding dengan betul.

5. Menyebut dan mengeja perkataan yang mengandungi dua atau tiga suku kata,

diftong dan vokal berganding dengan betul.

6. Membaca frasa perkataan yang mengandungi dua atau tiga suku kata , diftong

dan vocal berganding dengan betul

Pengetahuan Sedia Ada :

Murid tahu alat untuk membersihkan diri.

Konsep :

Membersihkan diri menggunakan air yang bersih

Page 20: Contoh Rph Bahasa Malaysia Tahun 1 Latest

Bahan :

Kad perkataan , kad ayat

Nilai :

kebersihan, kerjasama

Kemahiran : 1.2.5

Mendengar, memahami, menyebut dan mengeja perkataan yang mengandungi duaan

dua atau tiga suku kata ,diftong , vokal berganding, digraf dan konsonan bergabung

dengan betul dan tepat.

Langkah/

Masa

Isi Pelajaran Aktiviti Pengajaran Pembelajaran Catatan

Aktiviti Guru Aktiviti Murid

Set Induksi

( 5 minit )

Baju yang kotor

Baju yang bersih

1.Guru meminta

murid

memerhatikan

dua helai baju,

satu baju bersih

dan satu baju

kotor.

.

1. Murid

menyatakan

cara

membersihkan

baju kotor

dengan

membasuhnya

dengan sabun

dan air bersih.

Alat :

Baju kotor

Baju

bersih

Perkembang

an

Langkah 1

( 10 minit )

Main

Hijau

Pakai

Air

Haus

1.Guru

memperkenal

kan tajuk.

2. Guru

mempamerkan

kad perkataan

1. Murid

mendengar.

2.Murid

menyebut kad

perkataan

Alat :

Kad

perkataan

Page 21: Contoh Rph Bahasa Malaysia Tahun 1 Latest

kain

3.Guru meminta

murid menyebut

dan mengeja

perkataan yang

ditunjukkan.

dengan

bimbingan guru

secara kelas

dan individu.

3.Murid

menyebut dan

mengeja

perkataan yang

ditunjukkan

secara kelas

dan individu.

Langkah 2

( 10 minit )

Contoh ayat;

1.Main bola sepak

2.Pakai kasut bola

3.Minum air bersih

1.Guru

mengedarkan

lembaran

petikan ayat

kepada murid

2.Guru

membimbing

murid membaca

ayat-ayat

dengan sebutan

yang betul

1.Murid

mengambil

lembaran kerja.

2.Murid

membaca ayat

dengan sebutan

yang betul

secara individu,

kelas dan

kumpulan.

Alat :

Lembaran

kerja

Strategi :

Kelas

individu

Langkah 3

( 10 minit )

Contoh:

1.Saya suka main

1.Guru meminta

murid membina

1.Murid

dibimbing

Alat :

Kad

Page 22: Contoh Rph Bahasa Malaysia Tahun 1 Latest

bola sepak

2. Saya pakai

kasut bola bila

bermain bola.

ayat lain

daripada

perkataan yang

dipelajari

membina ayat

lain

menggunakan

perkataan-

perkataan yang

ditunjukkan.

perkataan

Strategi :

Kelas

Individu

Langkah 4

( 10 minit )

Ayat tunggal 1.Guru

mengedarkan

lembaran kerja

yang

mengandungi

ayat-ayat

2.Guru meminta

murid membaca

ayat-ayat

tersebut dan

menyalin

semula ayat di

dalam lembaran

kerja

1.Murid

membaca ayat-

ayat di dalam

lembaran kerja

2.Murid-murid

menyalin

semula ayat

dengan tulisan

yang kemas di

dalam lembaran

kerja.

Alat :

Lembaran

kerja

Pentaksiran

( 15 minit )

Ayat tunggal 1.Guru

mengedarkan

lembaran kerja

dan meminta

murid membaca

ayat

1.Murid

membaca 5

ayat tunggal

dengan sebutan

yang betul dan

intonasi yang

sesuai.

Pemulihan Ayat tunggal 1.Guru

membimbing

1. Murid

membaca ayat

Page 23: Contoh Rph Bahasa Malaysia Tahun 1 Latest

murid membaca

ayat tunggal

dengan betul

dengan

bimbingan guru

Pengayaan Melengkapkan

ayat

1. Guru

mengedarkan

lembaran kerja

1.Murid mengisi

tempat kosong

dan membaca

ayat dengan

betul

Refleksi :

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

__________________________________________________________