7
Тема. Письмо великої букви Е. Закріплення правопису великих букв Мета: вчити учнів правильно писати велику букву Е, удосконалювати навички списувати з друкованого тексту; розвивати мислення учнів, площу зорового сприймання; виховувати охайність при письмі, дотримання норм каліграфічного письма. Обладнання: зразки друкованих і рукописних букв, картка для утворення складів, картки для вправи «Чарівні квадрати», фішки для складання звукових моделей слів. Хід уроку I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань 1 Утворення складів типу злиття — Утворіть склади і прочитайте їх. 2 Вправа «Чарівні квадрати» — Прочитайте слова у рядках і стовпчиках. Словникова робота • Плов — страва з вареного рису і шматочків м’яса або риби.

урок в 1 класі небелівка

Embed Size (px)

Citation preview

Тема. Письмо великої букви Е. Закріплення правопису великих букв

Мета: вчити учнів правильно писати велику букву Е, удосконалювати навички списувати

з друкованого тексту; розвивати мислення учнів, площу зорового сприймання; виховувати

охайність при письмі, дотримання норм каліграфічного письма.

Обладнання: зразки друкованих і рукописних букв, картка для утворення складів, картки

для вправи «Чарівні квадрати», фішки для складання звукових моделей слів.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1 Утворення складів типу злиття

— Утворіть склади і прочитайте їх.

2 Вправа «Чарівні квадрати»

— Прочитайте слова у рядках і стовпчиках.

Словникова робота

• Плов — страва з вареного рису і шматочків м’яса або риби.

• Вила — знаряддя праці з довгими зубами на держаку, використовується для піднімання,

розтрушування сіна та соломи.

• Вена — кровоносна судина, яка несе кров з різних частин тіла.

IIІ. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви навчитесь писати велику букву Е, дізнаєтесь, з яких елементів

вона складається, закріпите вміння писати букви.

IV. Показ зразка рукописної літери у сітці зошита

— Подивіться: це велика рукописна буква Е.

— Чи схожа вона на друковану?

V. Аналіз графічної будови з переліком елементів

— Велика буква Е складається з двох лівих півовалів: верхнього меншого і нижнього

більшого.

VI. Засвоєння конфігурації літери

Алгоритм написання великої букви Е

1 «Письмо» учнями у повітрі з орієнтацією на показ учителя (стоячи спиною до класу)

під рахунок і-раз, і-два-і

2 Аналіз зразка букви в навчальному зошиті (з друкованою основою)

VII. Вправи з письма

1 Обведення елементів літери за поданим у зошиті пунктиром

Фізкультхвилинка

2 Обведення літери за поданим у зошиті пунктиром

3 Звуко-буквений аналіз слів-відгадок з побудовою схем фішками і викладанням з

букв розрізної азбуки

Дощ пройшов, через ставок

Перекинувся місток.

Кольорів у ньому сім,

Він подобається всім! (Веселка)

4 Письмо трьох літер (самостійно). Зіставлення написаних літер за зразком.Аналіз

помилок

5 Дописування рядка літери

6 Складання речень за схемою

— Складіть за схемою речення про дерева.

(Виросло чудове дерево.

Стоїть високе дерево.

Лісничий посадив дерево.

Ялинка — вічнозелене дерево.)

7 Письмо речення У селі весна

Пальчикова гімнастика

8 Читання та списування речень з рукописного тексту

9 Добирання імен, які починаються буквою Е

— Ви навчилися писати велику букву Е, отже, ви зможете написати імена, які

починаються буквою Е. (Едуард, Еммануїл, Елла, Ельвіра)

VIII. Підсумок уроку

— Яку букву навчилися писати?

— Що ми ще робили сьогодні на уроці?

Аналіз урокуУчні 1 класу уже уміють правильно та зручно сидіти, правильно та вільно тримати ручку при письмі, правильно класти й пересувати зошит під час письма. Учитель формує правильну посадку під час письма за партою— сидіти прямо, красиво, зручно, зберігаючи поставу та зір,— необхідна умова для навчання письма та збереження здоров'я учнів.За малюнками учитель здійснює розвиток усного та писемного мовлення учнів, виховує любов до природи. Письмо учня вимагає значних фізичних та моральних сил, значного емоційного напруження, узгодженості рухів пальців, кисті руки та передпліччя. Тому вчитель допомагає учням уявити динамічний образ літери, спрямувати рух ручки учнів, а іноді бере руку дитини у свою й пише разом елемент букви до кінця. Цим самим учень відчуває напрямок руху ручки, розуміє, яке зусилля та скільки часу слід витратити на написання тієї чи іншої літери.Для успішного навчання письма важливо подати правильні, каліграфічні зразки букв, їх з'єднань, методично грамотно, виважено спрямувати діяльність учня на опанування вміння писати, формування навичок та техніки письма. Цього і добивається вчитель на уроці.Вивчення букви та звука розпочинається з розгляду малюнка, розміщеного в підручнику. Аналогічна робота проводиться з предметними та сюжетними малюнками. За схемою слова добираються назва зображеного предмета і семантичні відповідники, проводиться звуковий аналіз слова, визначається наголос (тобто правильно промовляється слово). Здійснюється опис малюнка за різними ознаками.Для розвитку фонематичного слуху, збагачення словникового арсеналу, введення нових понять та їх тлумачення, розвитку пам'яті, формування навичок читання тощо пропонуються віршовані рядки. За текстом вірша, скоромовки добираються слова для звуко-буквеного аналізу, а також речення за вказаною структурою. За графічною моделлю та відповідним малюнком учні складають речення, аналізують його. Для свідомого сприймання та міцного засвоєння структури речення пропонуються схематичні (пунктирні) графічні моделі. Наводячи приклад слова чи речення, учень зображує їх у вигляді схеми (наводить пунктирні лінії), здійснює самоаналіз та самоконтроль.

Оскільки письмо є важливим, відповідальним та інтелектуальним навантаженням, учитель робить паузи, даючи відпочинок для м'язів, розвантажує фізичне напруження. Вправи для хвилинок відпочинку добираються вчителем. За умови систематичної роботи в учня формується потреба у їх виконанні.