9
Управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації Херсонський професійний ліцей побутового обслуговування „ОБРОБКА ВЕРХНЬОГО ЗРІЗУ СПІДНИЦІ ПРИШИВНИМ ПОЯСОМ” Розробила майстер виробничого навчання: Комарницька О.В.

Metod rozrobka

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: Metod rozrobka

Управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації

Херсонський професійний ліцей побутового обслуговування

„ОБРОБКА ВЕРХНЬОГО ЗРІЗУ СПІДНИЦІ

ПРИШИВНИМ ПОЯСОМ”

Розробила майстер виробничого навчання:Комарницька О.В.

ХЕРСОН 2007

Page 2: Metod rozrobka

Тема програми: Виготовлення виробів одягу

Тема уроку: Обробка верхнього зрізу спідниці пришивним поясом

Мета уроку: Навчити учнів обробляти верхній зріз спідниці пришивним поясом, раціонально використовувати робочий час, застосовувати навички самоконтролю;розвивати в учнів творче мислення, самостійність, охайність в роботі;виховувати бережне відношення до обладнання, матеріалів, інструменту.

Методична мета: використання інтерактивної методики навчання, а саме: елементів гри, як засобу підвищення ефективності уроку та зацікавленості учнів до обраної професії.

Тип уроку: формування первинних умінь і навичок

Вид уроку: урок з елементами гри

Дидактичне забезпечення: інструкційно-технологічні карти, картки дефектів, картки з зображенням моделей спідниць, лекала, зразки обробки верхнього зрізу спідниці пришивним поясом, еталон- зразок жіночої спідниці, табло обліку результатів

Міжпредметні зв’язки: „Технологія швейного виробництва”, „Обладнання”, „Матеріалознавство”, „Охорона праці”.

Перелік практичних завдань: обробити верхній зріз спідниці пришивним поясом

ХІД УРОКУ

Page 3: Metod rozrobka

- Доповідь чергового;- Перевірка наявності учнів;- Перевірка готовності учнів до уроку;- Огляд зовнішнього вигляду; (2 хв)

Актуалізація знань:1. Повідомлення теми програми і уроку;2. Цільова установка проведення уроку

Спідниця – найбільш практична частина нашого гардеробу і, маючи деякий їх вибір, завжди можна вдягнутися нарядно, зручно та сучасно.

Сьогодні ми продовжуємо вивчати тему «Виготовлення жіночої спідниці».

Наш урок буде проходити у нетрадиційній формі з елементами гри. Для проведення гри обираються два помічника, які заповнюють табло обліку балів, підраховують кількість балів. Учні об’єднуються у дві команди. Першою відповідає команда, яка швидше підготується. Команда-суперниця слідкує за відповіддю. Учасники команди-переможниці отримують по 9 б., а учасники програвшої команди – 7 б. за урок. За активну участь додається 1 бал, за неправильну відповідь або її відсутність знімається по 0,5 б. (3 хв).

3. Перевірка опорних знань, умінь, навичок учнів,

необхідна для проведення наступних структурних елементів уроку:

Командам роздаються конверти з лекалами. Завдання. Із наданих лекал необхідно відібрати ті, що належать до спідниці, на основі яких, замалювати ескіз моделі спідниці. (оцінюється 4 б.) (3 хв.)

Page 4: Metod rozrobka

Командам роздаються картки з зображенням моделей

спідниць.Завдання. Команди повинні обговорити опис зовнішнього вигляду моделей і утворити ланцюжок відповіді. Відповідь повинна бути неперервною, повною і послідовною. За перерваний ланцюжок знімається 0,5 балів. (оцінюється 7 б.) (5 хв.)

Командам надається право вибору завдання.Завдання В конверті знаходяться назви ручних строчок і машинних швів. Потрібно вибрати і скласти у технологічній послідовності ті, що застосовують при обробці застібки спідниці.Завдання В конверті знаходяться назви технологічних операцій. Потрібно вибрати і скласти у технологічній послідовності ті, що застосовують при обробці застібки спідниці. (оцінюється 4 б) (2 хв.)

Викладання нового матеріалу з дозованим закріпленням

Повідомлення нової навчальної інформаціїОбробка верхнього зрізу спідниці пришивним поясом:- призначення поясу;- розкрій деталей пояса для жіночої спідниці;٭ Які зрізи має пояс?- технологічна послідовність виготовлення пояса;٭ З якої сторони поясу прокладають клейову?٭ Як правильно підрізати припуски на швах у кінцях

обшивання поясу?- з’єднування пришивного пояса з верхнім зрізом спідниці;٭ З якої сторони пришивають пояс до спідниці?٭ На якій відстані пришивають пояс до верхнього зрізу

спідниці?- волого-теплова обробка.

Page 5: Metod rozrobka

٭ На чому припрасовують готовий пояс?(за активну участь додатково 1 б.)

2. Показ нових прийомів трудової діяльності;3. Пробне виконання учнями нових прийомів, показаних

майстромУчні особистим показом демонструють свої знання. (20 хв.)

4. Закріплення нового матеріалу (проходить у формі гри)

1. Командам пропонується придумати по три запитання для закріплення нової теми. Команди по черзі задають питання. Оцінюється змістовність запитання і відповіді. (за кожне запитання 1 б., за відповідь – 2 б.)

2. Командам пропонується пригадати правила з охорони праці і назвати їх по черзі:

- при ручних роботах; - при машинних роботах; - при волого-тепловій обробці.Виграє та команда, яка назве більше правил.(оцінюється 2 б.) (15 хв.)

Командам на комп’ютері пропонуються зображення моделей спідниць.

Завдання. Назвати вид обробки верхнього зрізу спідниці.(оцінюється – за кожну модель 1 б.) (10 хв.)

5. Повідомлення норм учнівського та робочого часу.

6. Підведення підсумків:

Page 6: Metod rozrobka

- Проаналізувати і оцінити відповіді учнів;- Відмітити активність учнів;- Вказати на помилки;- Розповісти про недоліки в роботі;- Повідомити норми учнівського і робочого часу на обробку

верхнього зрізу жіночої спідниці.

- видання завдань для самостійної роботи учнів та пояснення алгоритму їх виконання;

- розподіл учнів по робочих місцях;- повідомлення про критерії оцінювання виконаних робіт;- цільові обходи майстра робочих місць учнів;- прийоми та оцінювання виконаних робіт;- прибирання робочих місць.

- аналіз діяльності учнів у процесі всього уроку;- виявлення кращої учнівської роботи;- аналіз причин помилок учнів та пропозиція засобів по їх

усуненню;- повідомлення та обґрунтування оцінок;- видача домашнього завдання.

Page 7: Metod rozrobka