Відкритий урок 2016

Preview:

Citation preview

Презентація відкритого уроку

Літературне читання 2 клас

Вчитель Журба І.М. 2015 – 2016 н . р.

Мета:навчальна - розширювати знання учнів про

казку як жанр усної народної творчості; вчити розпізнавати такі твори з-поміж інших,

орієнтуватися в їх особливостях; ознайомити учнів з українською народною казкою «

Рукавичка», вчити визначати дійових осіб казки, головну думку, переказувати, читати в особах;розвивальна – розвивати вміння відтворювати

зміст прочитаного, висловлювати власну думку, зв’язне мовлення;

виховна – виховувати любов до усної народної творчості, цікавість до казок, співчуття,

прагнення жити в дружбі і злагоді.

Тип уроку: комбінований

Форма проведення: урок – подорож

Засоби навчання: підручник

комп’ютер, картки-блискавки маски тварин для інсценізації.

- Діти, а чи любите ви казки? - Сьогодні ми здійснимо подорож до казки. Але для цього нам доведеться подолати декілька перешкод на шляху, які приготували нам тваринки. Спробуємо?- А чого ви очікуєте від цієї подорожі? Про що вам хотілося б дізнатися, чого навчитися?

Організаційний момент

Перша перешкода – мовленнєва розминка

Мишка приготувала дихальні

вправи ;читання карток - блискавок

Жабка приготувала скоромовку

Біля баби баба сіла.Баба бабі бубоніла.

Бубоніла з півгодиниБаба бабі всі новини.

Перевірка домашнього завдання – друга перешкода

Вовчик просить висловити свою

думку:

Я хочу, щоб українська мова

розвивалась, тому…

Зайчик приготував питання.

Вправа « мікрофон»

Лисичка:Продовжіть рядки творів

Третю перешкоду створив Кабан

Завдання :

Прочитайте назву нового розділу. Поясніть, як ви її зрозуміли.

Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

Що воно таке — казка?

Казка — це диво. Вона дає нам привід для роздумів, повчає, дарує багато радості.

Останню перешкоду приготував Ведмідь.

Завдання:Відгадати

загадку

Де ж усі сховались звірі? У якій такій квартирі?Дуже тісна, невеличка —Це чудова…

фізкультхвилинка

Ознайомлення з казкою

Словникова робота

Переказ відсутньої в підручнику частини казки.

Закріплення знаньПідготовка до

інсценізації казки

Інсценізація казки

Висновки. Робота з прислів’ями.

Підсумок уроку. Рефлексія.

- Скажіть, будь ласка, звірята, за якої умови ви зможете разом проживати в одній хатці в мирі й ладі?(Якщо будемо дружними, поважатимемо один одного). - Я подаю руку тому, хто згоден з цим.

Адже в народі кажуть:Яку дружбу заведеш, таке й життя поведеш. Живи так, щоб тобі було добре, а другим ще краще.