4
Конспект уроку української мови у 3 класі Тема. Закріплення навичок правопису власних і загальних іменників Мета. Закріпити навички правопису власних і загальних іменників, вміння виділяти іменники серед інших частин мови через правильно поставлене запитання. Збагачувати словниковий запас учнів, вдосконалювати навички грамотного письма. Розвивати пізнавальну активність учнів. Виховувати патріотичні почуття. Обладнання. Фізична карта України, індивідуальні картки, лабіринт, малюнки, випереджувальні завдання. Тип уроку. Узагальнення вивченого Хід уроку І. Організація класу. Створення емоційно-піднесеного настрою. От і все дзвенить дзвінок. В гості йде до нас урок. - Ми посміхаємось сонечку. - Здрастуй, золоте. - Ми всміхаємось квіточці, - Хай вона росте. - Ми всміхаємось дощику. - Лийся, мов з відра. - Гостям посміхаємось. - Зичим їм добра! Вправа « Надія» - Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? - Продовжте « Я очікую…» ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми мети уроку. Сьогодні ми подорожуватимемо однією країною. А якою? Відгадайте. Різні в світі є країни, різні люди є на світі, різні гори, полонини, різні трави, квіти.

українська мова

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: українська мова

Конспект уроку української мови у 3 класі

Тема. Закріплення навичок правопису власних і загальних іменників

Мета. Закріпити навички правопису власних і загальних іменників, вміння виділяти іменники серед інших частин мови через правильно поставлене запитання.

Збагачувати словниковий запас учнів, вдосконалювати навички грамотного письма.

Розвивати пізнавальну активність учнів.Виховувати патріотичні почуття.

Обладнання. Фізична карта України, індивідуальні картки, лабіринт, малюнки, випереджувальні завдання.

Тип уроку. Узагальнення вивченого

Хід уроку

І. Організація класу. Створення емоційно-піднесеного настрою.

От і все дзвенить дзвінок.В гості йде до нас урок.

- Ми посміхаємось сонечку.- Здрастуй, золоте.- Ми всміхаємось квіточці,- Хай вона росте.- Ми всміхаємось дощику.- Лийся, мов з відра.- Гостям посміхаємось.- Зичим їм добра!

Вправа « Надія»- Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?- Продовжте « Я очікую…»

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми мети уроку.

Сьогодні ми подорожуватимемо однією країною. А якою? Відгадайте.

Різні в світі є країни, різні люди є на світі, різні гори, полонини, різні трави, квіти.

Page 2: українська мова

Є одна з усіх країна - найрідніша нам усім.То – прекрасна … ( Україна),нашого народу дім.

( Г. Черінь)- Доберіть синоніми до слова Україна.( Батьківщина, Вітчизна.)- До якої частини мови належать ці слова? Чому?- З якої букви напишемо ці слова? Чому?

ІІІ. Основна частина уроку

1.Каліграфічна хвилинаУрок продовжимо ми без зупинки з каліграфічної хвилинки.

ДОВІДКОВЕ БЮРО. Каліграфія (з грецької мови)- мистецтво красиво писати.

Ї ї Україна країна- Складіть речення з даними словами.

Щоб букви правильно писатихвилинку каліграфії треба почати.Букви писатиму рівненько,щоб були гарненькі, щоб задивилась яі вчителька моя.

2. Перевірка д/з. ( В цей час учні працюють за індивідуальними картками, виконуючи тестові завдання)

а). Розгадування лабіринту

з В о с з пЛ е і щ о е ію б т и, л б сд а ч н о й ни н и з в е і

б). Вправа 30. Зачитування вислову

Під синім небом України зазолотилися жита.- Назвіть головні члени речення.- Якими частинами мови вони виражені?-3. Закріплення термінів « іменник», « прикметник», « дієслово»

- Які частини мови ми знаємо? Що таке іменник, прикметник, дієслово?Проблемне питання- Яку частину мови ми вживаємо найчастіше? Робота в групах. Конкурс « Хто більше?»( 1група добирає іменники, 2 група – прикметники, 3 група – дієслова.)

Page 3: українська мова

4.Розширення знань про іменника). Побудова асоціативного куща- Що ви знаєте про іменник?

слово найчисельніша частина мови (70 000 слів у11 томах

словника української мови)

власніІменник означає назву предмета

загальні відповідає на запитання:хто? що?

назва істоти назва неістоти

б). Гра « Впіймай іменник »( Учениця декламує вірш, а учні запам’ятовують іменники)

в). Гра «Плутанка »Повернути слова на свої місця так, щоб вийшов вірш.

На вогні стояв козел,Кашу в нім варив котел.Пахне смачно від козла –Гарна каша у котла.

Фізкультхвилина

5. Закріплення вивченого про власні та загальні іменники

а). Вправа « Інтрига»

РІ + ЧА – А + ДКА – Д ( РІЧКА )- До якої частини мови належить це слово?- Це власний іменник чи загальний?-

б). Довідкове бюроРічка – постійний водяний потік з природною течією по руслу від витоку

вниз до гирла.Річка – природний водний потік, що тече у виробленому ним руслі.

в). Робота з підручником. Вибіркове списування.

- Скільки річок в Україні? ( 73 000 )Випишіть назви річок з вірша В. Лучука « Скільки рік в Україні ?» (14) ( Читанка, ст. 11 )- Яка річка в Україні найбільша?( Дніпро. ЇЇ загальна довжина 2201км, на

Україну припадає 981км)

Page 4: українська мова

В основному всі річки України несуть свої води в Чорне море.- Які річки є в нашій місцевості?( Самоткань, Домоткань і Дніпро. Самоткань і Домоткань – праві притоки Дніпра.)

г). Опрацювання вправи 32.- Які країни є нашими сусідами? Хто в них живе? ( Сухопутний кордон:

Білорусь, Росія, Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія. Морський кордон: Грузія, Туреччина, Болгарія.)

г). Попрацюємо разом- Прочитайте слова, подумки вставляючи пропущені букви. Яке слово « зайве» у кожному стовпчику? Чому?

К_їв _кр_їна Св_т_зьОд_с_ Р_с_я С_н_в_рК_рп_ти Д_н_цьк Дн_пр_Х_рк_в П_льщ_ Ялп_г

- Скільки міст в Україні? ( Понад 1000)- Яке найбільше?-

д). Самостійна робота( за вправою 34)Списати два речення на вибір.

IV. Підсумок уроку- Чи справдились ваші очікування?- Що найбільше запам’яталось і сподобалось на уроці?- Яка ж спільна орфограма у всіх власних іменників?( Велика буква на

початку слова )Д/з Вправа 31.( Виписати назви міст, вжиті в тексті)

V. Оцінювання учнівЗакінчуючи нашу подорож,Я дякую вам щиро і хочу сказати,що у третім класі: діти - просто молодці.Працювали ви старанно, то ж отримайте ви бали.

( Виставлення оцінок учням після додаткових питань, заздалегідь підготовленими учнем. )

VI. ЦікавинкаГра « Добери» ( Навести приклад власного іменника і дібрати до нього загальний. Наприклад: Івась – ім’я, Дніпро – річка.)