22
Тема розділу програми: Технологія приготування страв Тема уроку: «Приготування холодних солодких страв. Вимоги до якості. Правила відпуску. Дотримання вимог техніки безпеки і норм санітарії та гігієни.» Мета уроку: навчальна: сприяти формуванню та розвитку вмінь та навичок готувати холодні солодкі страви, підбирати посуд для приготування та подачі страв, визначати якість за органолептичними показниками; сприяти усвідомленню технологічних процесів; розвиваюча: сприяти розвитку мовлення учнів, навичкам самостійної роботи при приготуванні страв, творчих здібностей учнів при подачі страв; виховна: сприяти вихованню любові до обраної професії, відповідальністі за доручену справу, дисциплінованісті, прагненню до високих результатів праці. Тип уроку: комбінований, урок вдосконалення первинних вмінь та виконання складних комплексних робіт. Метод проведення: бесіда, гра «вірю - не вірю», гра «втрачена ланка»,проблемні ситуації, робота з картками, самостійна робота, робота в бригадах. Матеріально-технічне забезпечення: сировина, обладнання, інвентар, конспект, інструкційні картки. Міжпредметні зв’язки: «Технологія приготування страв» , «Організація виробництва п.г.х.», «ОП», «Фізіологія харчування,санітарія та гігієна». Очікувані результати навчально-пізнавальної діяльності: Діяльнісний компонент. Класифікує солодкі страви. Готує різні види солодких страв. Дотримується вимог до якості солодких страв, умов і термінів їх зберігання. Володіє технологією приготування холодних солодких страв, їх оформлення і відпускання. Здійснює калькуляцію готової страви. Робить висновки щодо енергетичної цінності готової страви. Знаннєвий компонент. Характеризує значення солодких страв у харчуванні. Наводить приклади солодких страв. Називає посуд для подавання холодних солодких страв. Пояснює технологію приготування солодких страв. Ціннісний компонент. Підсумовує знання та вміння з оволодіння технологією приготування холодних солодких страв, їх оформлення і відпускання. Завдання уроку: Після закінчення уроку здобувачі освіти - знають класифікацію солодких страв, вимоги до якості солодких страв, умов і термінів їх зберігання.; - розуміють значення солодких страв у харчуванні технологію приготування холодних солодких страв, їх оформлення і відпускання - вміють готувати різні види холодних солодких страв; - можуть провести бракераж страв, естетично оформити і відпустити приготовлені вироби. Хід уроку

Технологія приготування страв Тема урокуrmnvk.rosvita.rv.ua/wp-content/uploads/2020/02/... · Тема розділу програми: Технологія

  • Upload
    others

  • View
    12

  • Download
    0

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: Технологія приготування страв Тема урокуrmnvk.rosvita.rv.ua/wp-content/uploads/2020/02/... · Тема розділу програми: Технологія

Тема розділу програми: Технологія приготування страв

Тема уроку: «Приготування холодних солодких страв. Вимоги до якості.

Правила відпуску. Дотримання вимог техніки безпеки і норм санітарії та гігієни.»

Мета уроку:

навчальна: сприяти формуванню та розвитку вмінь та навичок готувати

холодні солодкі страви, підбирати посуд для приготування та подачі страв,

визначати якість за органолептичними показниками; сприяти усвідомленню

технологічних процесів;

розвиваюча: сприяти розвитку мовлення учнів, навичкам самостійної роботи

при приготуванні страв, творчих здібностей учнів при подачі страв;

виховна: сприяти вихованню любові до обраної професії, відповідальністі за

доручену справу, дисциплінованісті, прагненню до високих результатів праці.

Тип уроку: комбінований, урок вдосконалення первинних вмінь та виконання

складних комплексних робіт.

Метод проведення: бесіда, гра «вірю - не вірю», гра «втрачена

ланка»,проблемні ситуації, робота з картками, самостійна робота, робота в

бригадах.

Матеріально-технічне забезпечення: сировина, обладнання, інвентар,

конспект, інструкційні картки.

Міжпредметні зв’язки:

«Технологія приготування страв» ,

«Організація виробництва п.г.х.»,

«ОП»,

«Фізіологія харчування,санітарія та гігієна».

Очікувані результати навчально-пізнавальної діяльності:

Діяльнісний компонент. Класифікує солодкі страви. Готує різні види

солодких страв. Дотримується вимог до якості солодких страв, умов і термінів їх

зберігання. Володіє технологією приготування холодних солодких страв, їх

оформлення і відпускання. Здійснює калькуляцію готової страви. Робить висновки

щодо енергетичної цінності готової страви.

Знаннєвий компонент. Характеризує значення солодких страв у харчуванні.

Наводить приклади солодких страв. Називає посуд для подавання холодних

солодких страв. Пояснює технологію приготування солодких страв.

Ціннісний компонент. Підсумовує знання та вміння з оволодіння технологією

приготування холодних солодких страв, їх оформлення і відпускання.

Завдання уроку:

Після закінчення уроку здобувачі освіти

- знають класифікацію солодких страв, вимоги до якості солодких страв,

умов і термінів їх зберігання.;

- розуміють значення солодких страв у харчуванні технологію

приготування холодних солодких страв, їх оформлення і відпускання

- вміють готувати різні види холодних солодких страв;

- можуть провести бракераж страв, естетично оформити і відпустити

приготовлені вироби.

Хід уроку

Page 2: Технологія приготування страв Тема урокуrmnvk.rosvita.rv.ua/wp-content/uploads/2020/02/... · Тема розділу програми: Технологія

І. Орієнтація, мотивація діяльності

1. Створення сприятливої атмосфери

Урок розпочинається епіграфом «Нехай їжа буде вашими ліками, а не ліки

їжею»

2.Мотивація навчальної діяльності

Зв`язок зжиттям

З давніх давен приготування їжі вважалось справою престижною, такою що вимагає

знань, талану. Одним із найцікавіших та захоплюючих є приготування солодких

страв. Завдяки своїм смаковим якостям, ніжній консистенції та аромату солодкі

страви є джерелом їжі, яка приносить задоволення. Ось чому нам з вами так

важливо сьогодні навчитись технологічно правильно готувати солодкі страви.

ІІ Цілепокладання

Формулювання мети і цілей уроку

Формуювання очікуваних результатів

Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

ІІІ Цілереалізація.

1.Актуалізація опорних знань

(Здійснюється шляхом гри «Вірю, не вірю»). Умови гри:підтвердити, або спростувати твердження).

3.1. Гра «Вірю, не вірю»

1. Чи вірите ви, що солодкі страви подають наприкінці обіду. (Так)

2. … солодкі страви називають десертними.(Так)

3. … страви мають солодкий смак завдяки вмісту різних цукрів: цукрози,

глюкози, фруктози. (Так)

4. … цедра – це м’якоть апельсина? (Ні, цедра це зовнішній шар шкірки

цитрусових)

5. … харчовий желатин виготовляють з кісток, шкіри, плівок. (Так)

6. … приготовлене желе потрібно ставити застигати в холодильник при

температурі -2, -8̊С? (Ні, при температурі +2, +8̊С, бо після розморожування

желе випустить воду)

7. … мус це збите желе? (Так).

8. … гарячі солодкі страви подають при температурі 50̊-55̊С? (Так)

9. … кисіль заварюють крохмалом? (Так).

10. … самбук готують із додаванням яєчних білків? (Так)

11. … назва крему залежить від наповнювача? ( Так, крем це страва з утворенням

желе, яку готують із збитих вершків, або сметани і яєчно-молочної суміші та

наповнювача ваніль, кава, фрукти)

12. … «креманка» це назва холодної страви? (Ні, це вид посуду для подачі

солодких страв)

(При цьому в учнів виховується прагнення до високих результатів праці).

Слово майстра: Користуючись міні – конспектами давайте згадаємо технологію

приготування став, та пограємо в гру «Втрачена ланка».

(Здійснюється за допомогою гри «Втрачена ланка»).

Умови гри «Втрачена ланка» визначити, яка операція при приготуванні страви

відсутня.

3.2. Гра « Втрачена ланка »

Мус яблучний

1. Яблука помити, обчистити, порізати, зварити.

Page 3: Технологія приготування страв Тема урокуrmnvk.rosvita.rv.ua/wp-content/uploads/2020/02/... · Тема розділу програми: Технологія

2. Відвар злити, яблука протерти, змішати з відваром, довести до кипіння.

3. Додати цукор та лимонну кислоту, довести до кипіння.

4. Тоненькою цівкою ввести просіяну манну крупу та варити 15-20хв.

5. Збити до утворення густої однорідної маси.

6. Розлити у форми.

Відсутня – (5)Суміш охолодити до температури 40̊С.

Самбук абрикосовий

1. Абрикоси залити гарячою водою проварити, протерти або збити блендером.

2. Якщо використовується курага, її обов’язково проварити, а потім протерти.

3. Білки яєць збити в стійку, пухку піну.

4. Додати в них поступово абрикосове пюре.

5. В кінці тоненькою цівкою влити, обережно розмішуючи, розпущений

желатин.

6. Розкласти самбук у форми, дати захолонути.

Відсутня – (1)Із абрикос видалити кісточки.

Яблука в листковому тісті

1. Яблука промити, вийняти серцевину колончастою виїмкою і тонко зняти

шкірочку.

2. Листкове тісто розкачати пластом товщиною 3,0 - 3,5 мм і нарізати на

квадрати по величині яблук.

3. На середину квадратів покласти яблука, отвір заповнити цукром з корицею.

4. Яблука загорнути в тісто і защипати краї і зверху.

5. Надати різної форми: квіточок, хусточок.

6. Вироби покласти на змочене водою деко. Змастити яйцем.

7. Випікати при температурі 220-230С.

8. Випечені вироби посипати цукровою пудрою.

Відсутня – (6) Вироби наколоти кулінарною голкою.

4. Вирішення проблемних ситуацій.

Перелік виробничих (проблемних) ситуацій:

Чому лимони перед вживанням рекомендують облити окропом?

Відповідь: щоб посилити аромат, стерилізувати, знешкодити речовину, якою

покривають від псування.

Зварений кисіль потемнів і набув присмаку металу. Яка причина?

Відповідь: зварили в алюмінієвому посуді – окислився; потрібно варити в

емальованому або в нержавіючому посуді.

Що робити, аби обчищені яблука для узвару не потемніли?

Відповідь: покласти в холодну, ледь підкислену лимонною кислотою, воду.

Як правильно додати крохмаль до киселю, аби не заварити

грудочок?

Відповідь: розвести охолодженим відваром, вливати ближче до краю посудини,

помішуючи.

Page 4: Технологія приготування страв Тема урокуrmnvk.rosvita.rv.ua/wp-content/uploads/2020/02/... · Тема розділу програми: Технологія

Під час збивання яєчні білки потемніли.

Відповідь: Білки збивали в алюмінієвому посуді

Яєчні білки погано збиваються

Відповідь: Погано відокремли жовтки від білків. Використовувати жирний

посуд.Можна додати кілька краплин лимонної кислоти.

5. Робота з картками

Картка завдання № 1

1. Як називається дана страва?

2. Назвати основні компоненти, з

яких приготовлено дану страву.

3. Вказати t° подачі і назвати посуд.

Найменування страви: «Яблука фаршировані сиром»

Набір сировини: Яблука свіжі сир яйця цукор сироп ягідний

Технологія приготування

1. Яблука обчистити, видалити насіннєві гнізда, фарширувати начинкою з сиром,

викладають на змочений водою лист і запікають у жаровій шафі до готовності.

2. Приготування начинки: сир протерти, додати сирі яйця, цукор і перемішують.

3. Перед подаванням страву поливають ягідним сиропом або солодкою підливою.

Картка завдання № 2

1. Як називається дана страва?

2. Назвати основні компоненти, з

яких приготовлено дану страву.

3. Вказати t° подачі і назвати посуд.

Найменування страви: «Яблука по-київськи»

Набір сировини: яблука, цукор, лимонна кислота борошно, яйця, цукор, сметана,

сіль, жир кулінарний, цукрова пудра.лимонна кислота варення

Технологія приготування

1. Яблука промити, видалити насіннєве гніздо, обчистити шкірочку і балансувати

до напівготовності у підкисленій гарячій воді.

2. Потім викласти на порційну сковороду, отвори заповнюють варенням, заливають

яєчно-сметанною сумішшю і запікають до готовності.

3. Для приготування яєчно-сметанної суміші яєчні жовтки розтирають з цукром і

додають у борошно. Окремо збивають сметану, білки і з’єднують з жовтками,

розтертими з цукром.

4. Подають готову ставу у порційній сковорідці, зверху посипають цукровою

пудрою.

Page 5: Технологія приготування страв Тема урокуrmnvk.rosvita.rv.ua/wp-content/uploads/2020/02/... · Тема розділу програми: Технологія

Картка завдання № 3

1. Як називається дана страва?

2. Назвати основні компоненти, з

яких приготовлено дану страву.

3. Вказати t° подачі і назвати посуд.

Найменування страви: «Яблука в тісті смажені»

Склад: Яблука свіжі Цукор Борошно Яйця Молоко Сметана Сіль Жир кулінарний

Цукрова пудра

Технологія приготування

1. Яблука промити, видалити насіннєве гніздо, обчистити шкірочку, нарізати

кружальцями завтовшки 0,5см і засипати частиною норми цукру.

2. Для фритюру жир нагрівати до температури 160 °C.

3. Приготувати рідке тісто «кляр»:

- жовтки сирих яєць відокремити від білків, з’єднати із сіллю, цукром, що

залишився, сметаною, борошном, перемішати і розвести молоком;

- білки з’єднують до утворення густої піни й обережно вводять в тісто.

4. Кожне кружальце яблука за допомогою кухарської голки, занурюють в тісто

«кляр» і швидко кладуть у фритюр, що кипить.

5. Яблука смажать до утворення золотистої кірочки (3-5 хв.), виймають шумівкою,

кладуть на серветку для стікання жиру.

6. Перед подаванням смажені яблука викладають на десертну тарілку або блюдо,

накриті паперовою серветкою і посипають цукровою пудрою.

2.Вивчення нового матеріалу, його сприйняття і осмислення

3. Перевірка осмислення і корекція нових знань

4. Закріплення навчального матеріалу і спрособів дій.

(Здійснюється у вигляді фронтального опитування)

1. Що таке мус? ( збите желе, яке готують на желатині або з манною крупою)

2. Яка технологія приготування мусів? (підготовлену основу охолоджують і

збивають до утворення пухкої маси).

3. Яка різниця в приготуванні самбуку та мусу?( до складу самбуку входять

білки, а до мусів – желе)

4. З чого готують самбуки? ( з яблук, абрикос чи кураги).

5. Чому для приготування солодких страв потрібно використовувати

неокислюючий посуд та інвентар?( втрачається колір).

Організація робочого місця та вимоги охорони праці.

Яких вимог потрібно дотримуватись при роботі з електроплитами?

/Перед початком роботи перевіряють заземлення, справність вилки, розетки,

шнура. Перевіряють наявність гумового килимка. Доторкаючись тильною стороною

руки до плити, перевіряють чи плита є безпечною. Потрібно знати користуватись

рубильником та перемикачами. Поверхня електроплит повинна бути рівною та без

зазорів./

Page 6: Технологія приготування страв Тема урокуrmnvk.rosvita.rv.ua/wp-content/uploads/2020/02/... · Тема розділу програми: Технологія

Яких вимог потрібно дотримуватись при роботі із збивальними машинами

(міксером)?

/Перед початком роботи потрібно перевірити справність вилки, розетки, шнура.

Працювати тільки на килимку. Перевірити правильність зборки міксера. Проводити

розбір та миття міксера при повному його відключенні від мережі. Уміти

користуватись вимикачами та рубильником. Перед роботою обов'язково перевірити

міксер на холостому ходу. Не торкатись оголених проводів./

Яким інвентарем, посудом користуються кухари холодного та гарячого

цеху при виготовленні солодких страв?

/Промаркірованими ножами та дошками "Фрукти". Мисками різної ємкості,

листами кондитерськими, сковорідками, сотейниками, дерев'яними ложками,

копистками тощо./

Доведення завдань та критерії оцінювання роботи.

Слово майстра: Хочу вам нагадати, що оцінка за урок комплексна: згідно листа

оцінювання ставляться бали за:

Гру «Вірю – не вірю»

Гру «Зайва ланка»

Роботу з картками;

Вирішення проблемних ситуацій

Приготування, подачу та презентацію страви.

Отже, сьогодні готуємо страви:

1 пара – «Мус шоколадний»

2 пара – «Десерт «Пташине молоко»

3 пара – «Самбук яблучний »

IV. Рефлексивно-оцінюючий

Поточний інструктаж

(Здійснюється шляхом самостійної робота в парах).

Самостійна робота учнів. Обхід майстром в/н робочих місць, надання

необхідної допомоги учням, контроль за організацією робочого місця, відповіді на

індивідуальні запитання учнів, інструктаж на робочому місці, контроль за

дотриманням технологічних норм, часу виконання роботи, правил охорони праці.

(При цьому здійснюється виховання в учнів відповідальності за доручену страву,

почуття гідності за обрану професію).

Заключний інструктаж

1.Проведення учнями бракеражу страв.

2. Аналіз виконання навчально-виробничих завдань.

3. Розбір типових помилок, допущених у процесі роботи.

5. Підведення підсумків, виставлення оцінок.

6. Оголошення домашнього завдання.

В мережі Інтернет знайти рецепти стародавніх солодких страв.

Гра «Вірю, не вірю»

1. Чи вірите ви, що солодкі страви подають наприкінці обіду. (Так)

Page 7: Технологія приготування страв Тема урокуrmnvk.rosvita.rv.ua/wp-content/uploads/2020/02/... · Тема розділу програми: Технологія

2.… солодкі страви називають десертними.(Так)

3.… страви мають солодкий смак завдяки вмісту різних цукрів: цукрози,

глюкози, фруктози. (Так)

4.… цедра – це м’якоть апельсина? (Ні, цедра це зовнішній шар шкірки

цитрусових)

5.… харчовий желатин виготовляють з кісток, шкіри, плівок. (Так)

6… приготовлене желе потрібно ставити застигати в холодильник при

температурі -2, -8̊С? (Ні, при температурі +2, +8̊С, бо після розморожування желе

випустить воду)

7.… мус це збите желе? (Так).

8.… гарячі солодкі страви подають при температурі 50̊-55̊С? (Так)

9.… кисіль заварюють крохмалом? (Так).

10.… самбук готують із додаванням яєчних білків? (Так)

11.… назва крему залежить від наповнювача? ( Так, крем це страва з утворенням

желе, яку готують із збитих вершків, або сметани і яєчно-молочної суміші та

наповнювача ваніль, кава, фрукти)

12.… «креманка» це назва холодної страви? (Ні, це вид посуду для подачі

солодких страв)

Page 8: Технологія приготування страв Тема урокуrmnvk.rosvita.rv.ua/wp-content/uploads/2020/02/... · Тема розділу програми: Технологія

Гра « Втрачена ланка »

Мус яблучний

1. .Яблука помити, обчистити, порізати, зварити.

2.Відвар злити, яблука протерти, змішати з відваром, довести до кипіння.

3. Додати цукор та лимонну кислоту, довести до кипіння.

4. Тоненькою цівкою ввести просіяну манну крупу та варити 15-20хв.

5. Збити до утворення густої однорідної маси.

6. Розлити у форми.

Відсутня – (5)Суміш охолодити до температури 40̊С.

Гра « Втрачена ланка »

Самбук абрикосовий

1. Абрикоси залити гарячою водою проварити, протерти або збити блендером.

2. Якщо використовується курага, її обов’язково проварити, а потім протерти.

3. Білки яєць збити в стійку, пухку піну.

4. Додати в них поступово абрикосове пюре.

5. В кінці тоненькою цівкою влити, обережно розмішуючи, розпущений желатин.

6. Розкласти самбук у форми, дати захолонути.

Відсутня – (1)Із абрикос видалити кісточки.

Гра « Втрачена ланка »

Яблука в листковому тісті

1. Яблука промити, вийняти серцевину колончастою виїмкою і тонко зняти шкірочку.

2. Листкове тісто розкачати пластом товщиною 3,0 - 3,5 мм і нарізати на квадрати по

величині яблук.

3. На середину квадратів покласти яблука, отвір заповнити цукром з корицею.

4. Яблука загорнути в тісто і защипати краї і зверху.

5. Надати різної форми: квіточок, хусточок.

6. Вироби покласти на змочене водою деко. Змастити яйцем.

7. Випікати при температурі 220-230С.

8. Випечені вироби посипати цукровою пудрою.

Відсутня – (6) Вироби наколоти кулінарною голкою.

Page 9: Технологія приготування страв Тема урокуrmnvk.rosvita.rv.ua/wp-content/uploads/2020/02/... · Тема розділу програми: Технологія

Перелік виробничих (проблемних) ситуацій

Чому лимони перед вживанням рекомендують облити окропом?

Відповідь: щоб посилити аромат, стерилізувати, знешкодити речовину, якою

покривають від псування.

Зварений кисіль потемнів і набув присмаку металу. Яка причина?

Відповідь: зварили в алюмінієвому посуді – окислився; потрібно варити в

емальованому або в нержавіючому посуді.

Що робити, аби обчищені яблука для узвару не потемніли?

Відповідь: покласти в холодну, ледь підкислену лимонною кислотою, воду.

Як правильно додати крохмаль до киселю, аби не заварити

грудочок?

Відповідь: розвести охолодженим відваром, вливати ближче до краю посудини,

помішуючи.

Під час збивання яєчні білки потемніли.

Відповідь: Білки збивали в алюмінієвому посуді

Яєчні білки погано збиваються

Відповідь: Погано відокремли жовтки від білків. Використовувати жирний

посуд.Можна додати кілька краплин лимонної кислоти.

Page 10: Технологія приготування страв Тема урокуrmnvk.rosvita.rv.ua/wp-content/uploads/2020/02/... · Тема розділу програми: Технологія

Інструкційна картка

на страву « Самбук яблучний »

Інградієнти:

яблука свіжі – 1500 кг;

цукор – 150 грам;

яєчні білки – 6 шт;

желатин швидкорозчинний – 30 грам.

Технологія приготування:

1. Яблука розрізати на четвертинки, очистити від шкірки і насіння.

Викласти у форму для запікання, влити 2-3 столові ложки води, накрити

кришкою або затягнути форму фольгою.

2. Поставити в духовку, розігріту до 180 градусів, і запікатт до м’якості

(35-45 хвилин, залежить від сорту яблук).

3. Влити желатин 400 мл води кімнатної температури, розмішати і

залишити на 10 хвилин. Потім поставити на водяну баню, злегка

підігріти до розчинення желатину. Остудити.

3. Дістати з духовки яблука. Перекласти їх в глибокий посуд, збити

міксером.

4. Коли яблука стануть однорідною масою, додати цукор і продовжувати

збивати до розчинення крупинок цукру.

5. Яйця розділити на білки і жовтки. Додати до яблук тільки білки.

6. Збивати білково-яблучну масу міксером хвилин п’ять. Яблучне пюре має

значно збільшитися, стати повітряним і побіліти.

7. Влити розчинений желатин. Продовжувати інтенсивно збивати масу ще

1-2 хвилини. Готова маса повинна вийти дуже пухкою.

8. Розкласти її по креманках або склянках, чашках і прибрати в холодильник

на три години.

9. Подавати самбук потрібно охолодженим. В доповнення він не потребує,

але якщо є бажання, самбук можна прикрасити шоколадними фігурками, полити

ягідним сиропом або посипати тертим шоколадом.

Вимоги до якості:

Зовнішній вигляд – форма самбуку залежить від посуду, в якому його

охолоджують.

Смак – солодкий, з присмаком і запахом продуктів, з яких він приготовлений.

Колір – білий, жовтуватий .

Консистенція - однорідна, пухка, дрібнопориста маса з пружною консистенцією.

Не допускається наявність грудочок, слабка збитість, у нижній частині виробу

щільний шар, слабко виражений смак і запах.

Правила подачі:

Перед відпуском самбук викласти з форми, прикрасити.

Page 11: Технологія приготування страв Тема урокуrmnvk.rosvita.rv.ua/wp-content/uploads/2020/02/... · Тема розділу програми: Технологія

Інструкційна картка

на страву « Мус шоколадний »

Інградієнти:

Желатин – 30 гр.

Молоко – 600 мл.

Цукор -150 гр.

Сметана густа – 250 гр.

Какао – 2 ст.л.

Технологія приготування:

1. Одну пачку желатина (30 гр.) залити 100 гр. молока, дати постояти 20 хвилин.

2. Молоко (500 гр.) довести до кипіння і розчинити в ньому цукор (150 гр.).

3. Додати желатин, добре перемішати. Охолодити.

4. В склянку сметани додати какао, перемішати. Збити сметану і безперервно

помішуючи помалу додавати в неї молоко.

5. Розлити в форми і поставити в холодильник на 1 годину.

Вимоги до якості:

Зовнішній вигляд – форма мусу залежить від посуду, в якому його охолоджують.

Смак – солодкий, з кислуватим присмаком і запахом продуктів, з яких він

приготовлений.

Колір – коричневий.

Консистенція - однорідна, пухка, дрібнопориста маса з пружною консистенцією.

Не допускається наявність грудочок, слабка збитість, у нижній частині виробу

щільний шар, слабко виражений смак і запах.

Правила подачі:

Перед відпуском мус викласти з форми, прикрасити ягідним соусом, або цукровою

пудрою.

Page 12: Технологія приготування страв Тема урокуrmnvk.rosvita.rv.ua/wp-content/uploads/2020/02/... · Тема розділу програми: Технологія

Інструкційна картка

на страву « Пташине молоко »

Інградієнти:

Желатин – 30 гр.

Молоко – 100 мл.

Цукор -400 гр.

Сметана густа – 650 гр.

Яйця – 5 шт..

Технологія приготування:

1. Одну пачку желатина (30 гр.) залити 100 гр. води, дати постояти 20 хвилин.

2. Яйця збити з 200 гр. цукру протягом 10 хв.

3. Сметану збити з 200 гр. цукру, при потребі долити молока..

4. Желатин розтопити на водяній бані, охолодити. Поступово ввести желатин в

сметану, збити до однорідної маси.

5. Додати в сметану яєчну суміш, перемішати до однорідної маси.

6. Розлити в форми і поставити в холодильник на 1 годину.

Вимоги до якості:

Зовнішній вигляд – форма десерту залежить від посуду, в якому його

охолоджують.

Смак – солодкий, з присмаком і запахом продуктів, з яких він приготовлений.

Колір – жовтуватий.

Консистенція - однорідна, пухка, дрібнопориста маса з пружною консистенцією.

Не допускається наявність грудочок, слабка збитість, у нижній частині виробу

щільний шар, слабко виражений смак і запах.

Правила подачі:

Перед відпуском десерт прикрасити .

Page 13: Технологія приготування страв Тема урокуrmnvk.rosvita.rv.ua/wp-content/uploads/2020/02/... · Тема розділу програми: Технологія

« Самбук абрикосовий »

Послідовність виконання роботи.

1. Із абрикос видалити кісточки.

2. Залити гарячою водою проварити, протерти або збити блендером.

3. Якщо використовується курага, її обов’язково проварити, а потім протерти.

4. Білки яєць збити в стійку, пухку піну.

5. Додати в них поступово абрикосове пюре. 6. В кінці тоненькою цівкою влити, обережно розмішуючи, розпущений желатин.

7. Розкласти самбук у форми, дати захолонути.

« Яблука в листковому тісті

Послідовність виконання роботи.

1. Яблука промити, вийняти серцевину колончастою виїмкою і тонко зняти шкірочку.

2. Листкове тісто розкачати пластом товщиною 3-3,5 мм і нарізати на квадрати по величині яблук.

3. На середину квадратів покласти яблука, отвір заповнити цукром з корицею.

4. Яблука загорнути в тісто і защипати краї і зверху.

5. Форми можна надати різної: квіточок, хусточок.

6. Вироби покласти на змочене водою деко. Змастити яйцем.

7. Випікати при температурі 220-230С. 8. Випечені вироби посипати цукровою пудрою.

« Мус яблучний » Послідовність виконання роботи.

1. Яблука помити, обчистити, порізати, зварити.

2. Відвар злити, яблука протерти, змішати з відваром довести до кипіння.

3. Додати цукор та лимонну кислоту,довести до кипіння.

4. Тоненькою цівкою ввести просіяну манну крупу та варити 15-20хв.

5. Суміш охолодити до температури 40̊С.

6. Збити до утворення густої однорідної маси.

7. Розлити у форми.

« Самбук абрикосовий »

Послідовність виконання роботи.

1. Із абрикос видалити кісточки.

2. Залити гарячою водою проварити, протерти або збити блендером.

3. Якщо використовується курага, її обов’язково проварити, а потім протерти.

4. Білки яєць збити в стійку, пухку піну.

5. Додати в них поступово абрикосове пюре.

6. В кінці тоненькою цівкою влити, обережно розмішуючи, розпущений желатин.

7. Розкласти самбук у форми, дати захолонути.

« Яблука в листковому тісті

Послідовність виконання роботи. 1. Яблука промити, вийняти серцевину колончастою виїмкою і тонко зняти шкірочку.

2. Листкове тісто розкачати пластом товщиною 3-3,5 мм і нарізати на квадрати по величині яблук.

3. На середину квадратів покласти яблука, отвір заповнити цукром з корицею.

4. Яблука загорнути в тісто і защипати краї і зверху.

5. Форми можна надати різної: квіточок, хусточок.

6. Вироби покласти на змочене водою деко. Змастити яйцем.

7. Випікати при температурі 220-230С.

8. Випечені вироби посипати цукровою пудрою.

« Мус яблучний » Послідовність виконання роботи.

1. Яблука помити, обчистити, порізати, зварити. 2. Відвар злити, яблука протерти, змішати з відваром довести до кипіння.

3. Додати цукор та лимонну кислоту,довести до кипіння.

4. Тоненькою цівкою ввести просіяну манну крупу та варити 15-20хв.

5. Суміш охолодити до температури 40̊С.

6. Збити до утворення густої однорідної маси.

7. Розлити у форми.

Page 14: Технологія приготування страв Тема урокуrmnvk.rosvita.rv.ua/wp-content/uploads/2020/02/... · Тема розділу програми: Технологія

Картка завдання № 1

4. Як називається дана страва?

5. Назвати основні компоненти, з яких

приготовлено дану страву.

6. Вказати t° подачі і назвати посуд.

Найменування страви: «Яблука фаршировані сиром»

Набір сировини: Яблука свіжі сир яйця цукор сироп ягідний

Технологія приготування

4. Яблука обчистити, видалити насіннєві гнізда, фарширувати начинкою з сиром, викладають на

змочений водою лист і запікають у жаровій шафі до готовності.

5. Приготування начинки: сир протерти, додати сирі яйця, цукор і перемішують.

6. Перед подаванням страву поливають ягідним сиропом або солодкою підливою.

Картка завдання № 2

4. Як називається дана страва?

5. Назвати основні компоненти, з яких

приготовлено дану страву.

6. Вказати t° подачі і назвати посуд.

Найменування страви: «Яблука по-київськи»

Набір сировини: яблука, цукор, лимонна кислота борошно, яйця, цукор, сметана, сіль, жир

кулінарний, цукрова пудра.лимонна кислота варення

Технологія приготування

5. Яблука промити, видалити насіннєве гніздо, обчистити шкірочку і балансувати до

напівготовності у підкисленій гарячій воді.

6. Потім викласти на порційну сковороду, отвори заповнюють варенням, заливають яєчно-

сметанною сумішшю і запікають до готовності.

7. Для приготування яєчно-сметанної суміші яєчні жовтки розтирають з цукром і додають у

борошно. Окремо збивають сметану, білки і з’єднують з жовтками, розтертими з цукром.

8. Подають готову ставу у порційній сковорідці, зверху посипають цукровою пудрою.

Картка завдання № 3

4. Як називається дана страва?

5. Назвати основні компоненти, з яких

приготовлено дану страву.

6. Вказати t° подачі і назвати посуд.

Найменування страви: «Яблука в тісті смажені»

Склад: Яблука свіжі Цукор Борошно Яйця Молоко Сметана Сіль Жир кулінарний Цукрова пудра

Технологія приготування

Page 15: Технологія приготування страв Тема урокуrmnvk.rosvita.rv.ua/wp-content/uploads/2020/02/... · Тема розділу програми: Технологія

7. Яблука промити, видалити насіннєве гніздо, обчистити шкірочку, нарізати кружальцями

завтовшки 0,5см і засипати частиною норми цукру.

8. Для фритюру жир нагрівати до температури 160 °C.

9. Приготувати рідке тісто «кляр»:

- жовтки сирих яєць відокремити від білків, з’єднати із сіллю, цукром, що залишився, сметаною,

борошном, перемішати і розвести молоком;

- білки з’єднують до утворення густої піни й обережно вводять в тісто.

10. Кожне кружальце яблука за допомогою кухарської голки, занурюють в тісто «кляр» і швидко

кладуть у фритюр, що кипить.

11. Яблука смажать до утворення золотистої кірочки (3-5 хв.), виймають шумівкою, кладуть на

серветку для стікання жиру.

12. Перед подаванням смажені яблука викладають на десертну тарілку або блюдо, накриті

паперовою серветкою і посипають цукровою пудрою.

Page 16: Технологія приготування страв Тема урокуrmnvk.rosvita.rv.ua/wp-content/uploads/2020/02/... · Тема розділу програми: Технологія

1. 1. 1 1 1 1 1 1

2. 2. 2 2 2 2 2 2

3. 3. 3 3 3 3 3 3

4. 4. 4 4 4 4 4 4

5. 5. 5 5 5 5 5 5

6. 6. 6 6 6 6 6 6

7. 7. 7 7 7 7 7 7

8. 8. 8 8 8 8 8 8

9. 9. 9 9 9 9 9 9

10. 10. 10. 10. 10. 10. 10. 10.

11. 11. 11. 11. 11. 11. 11. 11.

12. 12. 12 12 12 12 12 12

1. 1. 1 1 1 1 1 1

2. 2. 2 2 2 2 2 2

3. 3. 3 3 3 3 3 3

4. 4. 4 4 4 4 4 4

5. 5. 5 5 5 5 5 5

6. 6. 6 6 6 6 6 6

7. 7. 7 7 7 7 7 7

8. 8. 8 8 8 8 8 8

9. 9. 9 9 9 9 9 9

10. 10. 10. 10. 10. 10. 10. 10.

11. 11. 11. 11. 11. 11. 11. 11.

12. 12. 12 12 12 12 12 12

Page 17: Технологія приготування страв Тема урокуrmnvk.rosvita.rv.ua/wp-content/uploads/2020/02/... · Тема розділу програми: Технологія

Підсумкова таблиця групи за виконання практичної роботи

Питаня взаємооцінювання Прізввища членів групи

Вміє працювати в команді

Використав ефективні технології роботи

Наявність базових знань з питань охорони

праці

Наявність практичних навичок роботи

Наявність базових знань з питань санітарії

Оцінка, виставлена групою

Підсумкова таблиця групи за виконання практичної роботи

Питаня взаємооцінювання Прізввища членів групи

Вміє працювати в команді

Використав ефективні технології роботи

Наявність базових знань з питань охорони

праці

Наявність практичних навичок роботи

Наявність базових знань з питань санітарії

Оцінка, виставлена групою

Підсумкова таблиця групи за виконання практичної роботи

Питаня взаємооцінювання Прізввища членів групи

Вміє працювати в команді

Використав ефективні технології роботи

Наявність базових знань з питань охорони

праці

Наявність практичних навичок роботи

Наявність базових знань з питань санітарії

Оцінка, виставлена групою

Page 18: Технологія приготування страв Тема урокуrmnvk.rosvita.rv.ua/wp-content/uploads/2020/02/... · Тема розділу програми: Технологія

Листок оцінювання

з/п

Назва

бригад

Складові

Підсумок Вірю- не

вірю

Зайва

ланка

Виробни

ча

ситуація

Робота з

картками

Подача та

презентаці

я страви

1 Мус

2 Самбук

3 Желе

Листок оцінювання

з/п

Назва

бригад

Складові

Підсумок Вірю- не

вірю

Зайва

ланка

Виробни

ча

ситуація

Робота з

картками

Подача та

презентаці

я страви

1 Мус

2 Самбук

3 Желе

Page 19: Технологія приготування страв Тема урокуrmnvk.rosvita.rv.ua/wp-content/uploads/2020/02/... · Тема розділу програми: Технологія

Листок оцінювання

з/п

Назва

бригад

Складові

Підсумок Вірю- не

вірю

Зайва

ланка

Виробни

ча

ситуація

Робота з

картками

Подача та

презентаці

я страви

1 Мус

2 Самбук

3 Желе

Page 20: Технологія приготування страв Тема урокуrmnvk.rosvita.rv.ua/wp-content/uploads/2020/02/... · Тема розділу програми: Технологія
Page 21: Технологія приготування страв Тема урокуrmnvk.rosvita.rv.ua/wp-content/uploads/2020/02/... · Тема розділу програми: Технологія
Page 22: Технологія приготування страв Тема урокуrmnvk.rosvita.rv.ua/wp-content/uploads/2020/02/... · Тема розділу програми: Технологія

Картка завдання № 3

7. Як називається дана страва?

8. Назвати основні компоненти, з

яких приготовлено дану страву.

9. Вказати t° подачі і назвати посуд.

Картка завдання № 2

7. Як називається дана страва?

8. Назвати основні компоненти, з

яких приготовлено дану страву.

9. Вказати t° подачі і назвати посуд.

Картка завдання № 1

7. Як називається дана страва?

8. Назвати основні компоненти, з

яких приготовлено дану страву.

9. Вказати t° подачі і назвати посуд.