Upload
nurfarihin-mohd-kholid
View
220
Download
0
Embed Size (px)
DESCRIPTION
RPH BM
Citation preview
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
BAHASA MALAYSIA (KSSR)
Tarikh 29 September 2015
Tahun 3 Arif
Bilangan murid 36 orang
Masa 7.45 pagi – 8.45 pagi
Mata pelajaran Bahasa Melayu
Tema Negaraku Tercinta
Tajuk Hero Malaysia
Standard Kandungan 2.4 Membaca dan memahami maklumat yang tersurat dan tersirat daripada pelbagai bahan untuk memberi respons dengan betul.
Standard Pembelajaran 2.4.2 Membaca dan memahami maklumat daripada bahan multimedia untuk membuat penilaian dengan betul.
Objektif Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
i. Membaca petikan teks dengan sebutan dan intonasi yang betul.
ii. Menjawab sekurang-kurang 5 soalan pemahaman dengan betul dan tepat.
Pengisian Kurikulum Ilmu : Pendidikan Jasmani
Nilai : Bekerjasama, kesyukuran, hormat-menghormati
Peraturan Sosiobudaya :
Strategi Pengajaran KB : Menjana idea
KP : Verbal linguistik
Sistem Bahasa Sebutan dan intonasi
Buku teks, buku aktivitiBahan Sumber Pengajaran Dan Pembelajaran (BSPP)
Langkah /Masa
KandunganAktiviti Pengajaran
dan PembelajaranCatatan
Set induksi( 5 minit )
1. Guru menunjukkan sebiji bola.
2. Guru dan murid bersoal jawab mengenai
bola tersebut.
3. Guru mengaitkan dengan tajuk pelajaran.
BBM :Bola jaring
Langkah 1
( 10 minit )Petikan teks
1. Murid diminta merujuk kepada buku teks
muka surat 117.
2. Murid-murid membaca petikan secara
mentalis.
3. Beberapa orang murid diminta membaca
kuat petikan di hadapan kelas dengan
sebutan dan intonasi yang betul.
BSPP :Buku teks
Ilmu:Pendidikan Jasmani
KP – Verbal linguistik
Langkah 2
( 15 minit )
Menjawab soalan pemahaman
1. Murid dibahagikan kepada kumpulan
kecil.
2. Guru mengedarkan kertas yang
mengandungi soalan-soalan pemahaman
kepada setiap kumpulan.
3. Setiap kumpulan diminta berbincang dan
membina jawapan berdasarkan soalan
yang diberi.
4. Dua wakil kumpulan diminta
membentangkan hasil kerja mereka dan
guru membuat penilaian.
KB –Menjana idea
Langkah 3( 20 minit )
1. Secara individu, murid diminta merujuk
buku aktiviti.
2. Murid diminta melengkapkan buku aktiviti
dengan bimbingan guru.
3. Guru berbincang dengan murid jawapan
dan menanda kerja murid.
Buku aktiviti
Penutup( 5 minit )
Penutup Kognitif : 1.Wakil murid diminta membuat kesimpulan
tentang tajuk pelajaran.
Refleksi :
Ulasan Pensyarah Penyelia / Guru Pembimbing :