20
Урок презентація з математики, 5 клас ” Звичайні дроби “

звичайні дроби

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: звичайні дроби

Урок презентація з математики,5 клас

” Звичайні дроби “

Page 2: звичайні дроби

Мета уроку:• узагальнити і

систематизувати знання учнів з теми «Звичайні дроби»; удосконалити вміння розв’язувати задачі по темі.

• розвивати навички усної лічби, вміння аналізувати навчальний матеріал, спостережливість, уважність, інтересу до математики;

• виховувати культуру математичного мовлення та позитивне ставлення до навчання.

Page 3: звичайні дроби

Організаційний момент :• Рівно встали, тихо сіли,• Головами покрутили• Солоденько потягнулись• Один одному всміхнулись.• Продзвенів дзвінок• Починаєм наш урок.

Page 4: звичайні дроби

Вправа ”Мій настрій сьогодні “

Page 5: звичайні дроби

Перевіряємо домашню

роботу

№ 749 ( 1, 2 );

№ 751 ( 1, 2 ).

Page 6: звичайні дроби

Кросворд

1

3

44

2

5

Page 7: звичайні дроби

Запитання1.Одиниця вимірювання кутів.2.Частина прямої, яка має початок і

кінець.3.Частина прямої, яка має початок.4.Результат дії множення.5.Кут, градусна міра якого більше

за 90°, але менше за 180°.

Page 8: звичайні дроби

Кросворд

гівр а д

д рсу

і

бім

ун

ойпу

4д т о к

з о ко

ит

рп ь

Page 9: звичайні дроби

Робота за схемою

Page 10: звичайні дроби

Виконання усних вправ1.Прочитати дроби, назвати чисельник і знаменник кожного дробу.

21 3

1

41

101

43 7

2

145

138

Page 11: звичайні дроби

2. Який дріб зайвий?

.

;1118,

97,

156,

74,

21)1 .

34,

88,

21,

57,

613)2

3. Порівняйте дроби:

;128

125)1 ;

516

1716)2

89)4 ;1

1112)5 ;

43

;17141)3

.133)5

Page 12: звичайні дроби

Математичний диктант1. Звичайний дріб записують за допомогою натуральних чисел і.....2. Число, записане над рискою, називають.....3. Число, записане під рискою, називають....4. Чисельник дробу показує....5. Знаменник дробу показує...6. Дріб, чисельник якого ... за знаменник, називають правильним.7. Дріб, чисельник якого... за знаменник або..., називають правильним.8. З двох дробів з однаковими знаменниками більший той, чисельник

якого...9. Усі правильні дроби менші від...10. Усі неправильні дроби більші від... або дорівнюють......11. З двох дробів з однаковими чисельниками більший той, знаменник

якого...12. Щоб додати два дроби з однаковими знаменниками, потрібно... 13. Риску дробу можна розглядати як...14. Число називають....15. Мішане число дорівнює такому неправильному дробу……….16. Неправильний дріб можна подати у вигляді такого мішаного

числа….

765

765

433

Page 13: звичайні дроби

Фізкультхвилинка• Ми писали, ми трудились, • Наші руки вже стомились, • А щоб гарно написати, • Треба пальці розім’яти. • Руки кілька раз тряхнемо • І писати знов почнемо, • Відпочивши дружно враз • Приступив до праці клас.

Page 14: звичайні дроби

Завдання 1У багатьох садах живе істота, якамає 14 175 зубів. Дізнайтеся назвуцієї найзубастішої істоти,розгадавши слово.

;104

105)5 .

92

94)7

;246

2411)4 ;

82

85)3 ;

134

137)2 ;

167

169)1

;6414

6429)6

Page 15: звичайні дроби

Ключ до відповіді

1

Е В Я Ч Р ' К

Відповідь: Черв'як.

133

245

6415

109

96

87

Page 16: звичайні дроби

Завдання 2Відгадайте назву найкрупнішої рослини,що росте у водоймі. Її листя, що досягає2м, здатні витримати на собі дитину.Міцні ребра під листям допомагають їйтриматися на плаву.

;1149

11*4)1 ;

7*

732)2 ;

*81

8110)3

;5*

542)4 .

1120

119*)7

Page 17: звичайні дроби

Ключ до відповіді

17 35 3 9 100

Я І Л Л І

Гігантська водяна лілія з Амазонки

Page 18: звичайні дроби

Розв’язування вправ біля дошки

•№748(3,4);•№750(2,3);•№755.

Page 19: звичайні дроби

Підсумок уроку:• Про емоційний стан класу

свідчать спеціальні піктограми.

гарний настрій; середній настрій; поганий настрій;

Page 20: звичайні дроби

Домашнє завдання:

•§4, п. 22-26 (повторити)•№ 751(3,4,5);•№ *755.