4
Урок № 1 Тема: Уявлення про звичайні дроби. Дріб як частина цілого. Дробові числа та дріб. Мета: доповнити та розширити знання учнів щодо читання, запису звичайного дробу; роз’яснити об’єктивну необхідність вивчення дробових чисел; розвивати математичну мову, логічне мислення учнів; формувати пізнавальну компетентність; виховувати інтерес до математики, працьовитість, активність. Тип уроку: засвоєння знань, умінь, навичок. Обладнання: проектор, комп’ютер Хід уроку І. Організаційний момент. Привітання, установка на плідну працю: Усі сідайте тихо, діти! Домовляймось – не шуміти, Працювати час настав. Тож і ми марно часу не гаємо, Наш урок починаємо! ІІ. Актуалізація опорних знань Учитель. Дехто з вас, мабуть, уже заглянув у підручник і подивився матеріал наступного розділу. Сподіваюсь, більшість із вас пам’ятає, що ви вивчали в початковій школі про звичайні дроби і тому оголошую тему нашого уроку (Слайд 1 ): 1

8404 м 5 кл. уявлення про звичайні дроби

  • Upload
    urvlan

  • View
    458

  • Download
    3

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: 8404 м 5 кл. уявлення про звичайні дроби

Урок № 1

Тема: Уявлення про звичайні дроби. Дріб як частина цілого. Дробові числа та дріб.

Мета: доповнити та розширити знання учнів щодо читання, запису звичайного дробу; роз’яснити об’єктивну необхідність вивчення дробових чисел; розвивати математичну мову, логічне мислення учнів; формувати пізнавальну компетентність; виховувати інтерес до математики, працьовитість, активність.

Тип уроку: засвоєння знань, умінь, навичок.

Обладнання: проектор, комп’ютер

Хід уроку

І. Організаційний момент. Привітання, установка на плідну працю:

Усі сідайте тихо, діти!Домовляймось – не шуміти,Працювати час настав. Тож і ми марно часу не гаємо,

Наш урок починаємо!

ІІ. Актуалізація опорних знань

Учитель. Дехто з вас, мабуть, уже заглянув у підручник і подивився матеріал наступного розділу. Сподіваюсь, більшість із вас пам’ятає, що ви вивчали в початковій школі про звичайні дроби і тому оголошую тему нашого уроку (Слайд 1 ):

Давайте перевіримо, що вам відомо? Вправа «Асоціативний кущ» (Слайд 2):

1

Page 2: 8404 м 5 кл. уявлення про звичайні дроби

Даємо відповіді на питання:

- Що таке дріб?- Що означає дія ділення?- Що таке частка?- Що показує чисельник дробу?- Що показує знаменник дробу?

(За потребою користуємось математичним словником – Слайд 3-4).

ІІІ. Мотивація навчання

Учитель. Чи відомі вам деякі історичні відомості про звичайні дроби? Звідки та для чого вони виникли? Знайомство учнів із історичним матеріалом. (Слайд 5 – 8):

Слід зазначити, що розділ арифметики про дроби довгий час був одним із найбільш важких. Недарма в німців збереглася приказка: «Потрапити в дроби», що означало – зайти в безвихідне положення. Вважалося, що той, хто не знає дробів, не знає й арифметики. Тому епіграфом нашого уроку пропоную взяти наступні слова Цицерона (Слайд 9):

IV . Формування знань. Відпрацювання вмінь

Учитель. Сьогодні на уроці вам важливо навчитися читати та записувати дроби, розпізнавати чисельник і знаменник дробу і розуміти, що показує кожний із них.

2

Page 3: 8404 м 5 кл. уявлення про звичайні дроби

- Спочатку виконаємо вправи: №№ 651, 652, 653.

- Робота над складанням алгоритму розв’язання задач виду «Виразити величину меншими одиницями вимірювання» (№ 655):а) знайти, скільки в даній одиниці шуканих, і записати це натуральне число в знаменнику дробу;б) з’ясувати, скільки шуканих одиниць взяли, записати це натуральне число в чисельник дробу.

Хвилинка для відпочинкуЩось не хочеться сидіти, Треба трохи відпочити. (Встати і вийти із-за парт). Руки вгору, руки вниз, На сусіда подивись. Руки вгору, руки в боки І зроби чотири кроки. (Марширувати на місці).Вище руки підніміть (Підняти руки,прогнутися). І спокійно опустіть.

- Розв’язання найпростіших задач (№№ 657, 659) – учням треба нагадати: коли щось ціле (сад, книжка тощо) поділено на рівні частини – дерева, сторінки, то кількість одиниць поділу є знаменником дробу, а кількість «відмічених» одиниць є чисельником дробу.

V . Підсумок уроку. Рефлексія

Учитель. Давайте у вигляді вправи «Вільний мікрофон» підведемо підсумки нашого уроку: Чого ви навчилися? Про що нове дізналися? Чи були труднощі в роботі на уроці? (Слайди 10,11):

V І. Домашнє завдання: прочитати п.22; виконати №№ 654, 656, 660(за підручником Мерзляка А.Г.; скласти або знайти в додатковій літературі задачу практичного змісту на використання звичайних дробів.

3