11
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ СЛАВУТИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ВІДДІЛ ОСВІТИ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК) № 6 «КРУНК» КОМБІНОВАНОГО ТИПУ Ідентифікаційний код № 26001787 07100, Київська обл., м.Славутич, Єреванський кв., 14; тел.2-02-98 КОНСПЕКТ ІНТЕГРОВАНОГО ЗАНЯТТЯ ДЛЯ ДІТЕЙ З ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ «ДИВО ДИВНЕ, ДИВИНА – ЦЕ ВОДИЧКА-РІДИНА»

Конспект заняття "Диво дивне — вода"

  • Upload
    -

  • View
    193

  • Download
    1

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: Конспект заняття "Диво дивне — вода"

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ СЛАВУТИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИВІДДІЛ ОСВІТИ

ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК) № 6 «КРУНК»

КОМБІНОВАНОГО ТИПУІдентифікаційний код № 26001787

07100, Київська обл., м.Славутич, Єреванський кв., 14; тел.2-02-98

КОНСПЕКТ ІНТЕГРОВАНОГО ЗАНЯТТЯ ДЛЯ ДІТЕЙ З ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ

«ДИВО ДИВНЕ, ДИВИНА – ЦЕ ВОДИЧКА-РІДИНА»

Укладач: вчитель-дефектолог С.Ю.Савченко

Page 2: Конспект заняття "Диво дивне — вода"

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ

Тема заняття: «Диво дивне, дивина – це водичка - рідина»

Вік: 5-6-й рік життя

Укладач: вчитель-дефектолог ДНЗ №6 «Крунк» м. Славутич С.Ю. Савченко

Мета заняття: корекційно-розвиваюча –

корегувати предметно-практичні дії з теми формувати дотикове та слухове сприймання  розвивати бінокулярний та стереоскопічний зір в період

відновлювального лікування. удосконалювати кольоророзрізнення та аналітичне спостереження розвивати окорухові функції та окомір, дрібну моторику руки, творче

мислення, спостережливість, кмітливість, уяву виховна –

виховувати наполегливість та послідовність при виконанні завдань виховувати інтерес та дбайливе ставлення до навколишнього світунавчальна –

вчити діяти за аналогією, за словесною інструкцією, за показом активізувати словниковий запас з теми вчити виконувати роботу логічно, послідовно.

Словник: вода тече, крапає, дзюрчить, дзюркоче, ллється, протікає, випаровується, замерзає, вбирає смаки, підфарбовується

Матеріал до заняття: 1. Вірш «Вода» 2. Загадки, прислів’я (вода, роса, сніжинка)3. Демонстраційний матеріал: комп’ютерна презентація «Вода»4. Індивідуальне обладнання для кожної дитини: фартух, 2 склянки, 2

ложки, сіль, цукор; мушля, камінці, чашка, ємність, риби, вода; аркуш паперу, піпетка

5. Матеріали: сніжинки, зірочки, дзвіночки6. Музичний супровід.

ХІД ЗАНЯТТЯ1.Зорова гімнастика

Page 3: Конспект заняття "Диво дивне — вода"

«Зайчик» Зайчик ходить вибирає, Що спочатку з’їсть не знає.Нагорі вродила слива,А внизу росте кропива.Зліва в нього – огірок,А праворуч – часничок,Там – капуста, там – суниця,Далі чиста є водиця.Все шукає зайчик моркву,Щоб покласти її в торбу.(С. Савченко) (слідкувати очима за вогником-промінцем, який рухається по стені)

Педагог: діти, а зараз ростуть овочі та фрукти? Може зайчик їх собі знайти?(ні, все заметено снігом, зима) Педагог: ось, нещодавно я потрапила на лісову галявину, де стояла зелена чарівниця лісу ялиночка. Завірюха та хурделиця пестливо прибрали її в пухнасту шубу снігову. А лагідний вітерець ніжно розпушував на її колючих лапах сніжинки. Одна візерунчаста, білосніжна впала мені прямо на долоньку, та й хотіла щось розповісти, як раптом, розтала. А замість неї на моїй теплій долоні з’явилося крапелька води і продовжила розповідь… Хочете послухати про що?

2.Комп’ютерна презентація «Вода»Загадка Біжить, біжить – не вибіжить. Тече, тече, не витече. (вода)Педагог: вода тече, крапає, дзюрчить, дзюркоче, ллється, протікає, замерзає, випаровується, тощоВодаВода – прекрасна рідина,Життя без неї не можливе.Без запаху й смаку вона,Корисна і завжди важлива.Оазис там, де є вода,А де нема – пустеля дика.Там де волога пропада,У тім краю біда велика.З водою квітка розцвіте,У небі райдуга весела.Вода – це є саме життя,Що живіть і міста, і села. І. Гувол

Прислів’я, приказки

Page 4: Конспект заняття "Диво дивне — вода"

1.Вода, вода, водиченька –В глибокую криниченьку З високої хмаринки, Білої хустинки.2.Не каламуть, дівчина, воду –Скаламутиш щастя і вроду.3.Воду бережи, козаче, -І вона тобі віддячить.

Вода – основа життя і здоров’я. Вона є всюди: в річках, озерах, морях, океанах, в росі, в парі, в сніжинці і в інеї. В рослинах, тваринах і, навіть, у нас – людей є вода.

- Як ми дізнавались, що в нас є вода? (робили видих на дзеркало)- Як ми перевіряли, чи живіть вода рослини? (поставили гілочки верби у

воду для проростання)

3.Досліди з водоюПедагог: діти, візьміть склянку з водою. Роздивиться її:

- Вода має колір? (ні)- Вода має запах? (ні)- Яка вода? (прозора)- Спробуйте воду. Вона має смак? (ні)

Є в природі дивинаЄ в природі дивина:Прісна без смаку вона,Запаху немає теж, Її в руки не візьмеш.Коли чиста, то прозора,За що люблять її зорі.Сіль чи цукор як ковтне,Не знайдеш вже їх ніде.Смаку тоді набуває,Кожен з нас це добре знає.

1. Дослід. В першу склянку насипати солі. - Сіль важче води?- Спробуйте на смак. - Яка стала вода на смак? (солона)- Давайте подуємо через соломинку і побачимо, чи повітря легше води?- Подивимось на результати досліду з солоною водою, коли солі дуже

багато.2. Дослід. В другу склянку з теплою водою налити заварений чай.

- Скуштувати. Смачний чай? - Якщо добавити цукру, буде смачно? Скуштувати.

Page 5: Конспект заняття "Диво дивне — вода"

3. Дослід. Педагог пропонує дітям третю склянку з водою, пофарбовану в синій колір.

- Спробуємо?- Чи кожну воду можна пити? - Чому? (можна зашкодити здоров’ю, можуть бути отруйні речовини)

4.Фізкультхвилинка«Летять, летять сніжинки»Летять, летять сніжинки (махи руками перед собою)На поле, ліс і сад.Веселий свій таночок (кружляти, руки в сторони)Кружляє снігопад.На дворі лютий холод, (обхопити себе за плечі)Тепла давно нема.Сховавсь в копичку зайчик (руки під щоку)І солодко дріма.Мете хвостом лисичка (імітувати рухи лиси)Сніжок біля сосни, А вовчик братик сірий (імітувати рухи вовка)Біжить, ховайтесь ви. (присісти)

5.Самомасаж долонь«Камінчик»Камінчик морський я знайшла у воді (малювати кола по долоні)І міцно тримаю його у руці. (затискати у руці та розтискати)Дарований сонцем і морем для нас, (натискати на кожен палець по черзі)Щоб були здоровими діти весь час.(С. Савченко)

Педагог: діти, назвіть істот, які живуть у воді.6.Дидактична вправа «Підводні мешканці»Діти по черзі проговорюють назви водяних мешканців та переступають зірочки, дзвонять у дзвоник.

7.Акваріум Педагог: чи всі водяні істоти полюбляють солону воду? (ні)Педагог: зараз ми з вами потренуємось облаштувати акваріум для наших рибок.

- Яка вода нам потрібна? (чиста, прозора, відстояна, прісна, кімнатної температури)

- Що покладемо на дно? (камінці)- Чим прикрасимо? (мушлями)

Page 6: Конспект заняття "Диво дивне — вода"

- Перш ніж покласти, послухайте, як вона звучить. Закриємо очі та відпочинемо (пальмінг). Наче хвилі накатуються на берег.

- Чим ще облаштуємо акваріум? (рослинами)Діти оформлюють дно, наливають води, пересаджують рибок і знову доливають води.- Чи можна додавати сіль до акваріумної води? (ні)- Чи можна підфарбовувати? (ні)- Ну, що сподобалось працювати з водою?

8. СюрпризПедагог: ви дуже гарно працювали. А тепер щоб побачити подарунок, вам треба покрапати на сіль.Діти крапають пофарбовану воду на соляну аплікацію і проявляється сніжинка.Педагог: Бережіть, діти, воду, вона збереже ваше щастя і вроду.

Page 7: Конспект заняття "Диво дивне — вода"
Page 8: Конспект заняття "Диво дивне — вода"
Page 9: Конспект заняття "Диво дивне — вода"