Upload
80961319338
View
349
Download
0
Embed Size (px)
Citation preview
Урок презентація з математики,5 клас
” Звичайні дроби “
Мета уроку:• узагальнити і
систематизувати знання учнів з теми «Звичайні дроби»; удосконалити вміння розв’язувати задачі по темі.
• розвивати навички усної лічби, вміння аналізувати навчальний матеріал, спостережливість, уважність, інтересу до математики;
• виховувати культуру математичного мовлення та позитивне ставлення до навчання.
Організаційний момент :• Рівно встали, тихо сіли,• Головами покрутили• Солоденько потягнулись• Один одному всміхнулись.• Продзвенів дзвінок• Починаєм наш урок.
Вправа ”Мій настрій сьогодні “
Перевіряємо домашню
роботу
№ 749 ( 1, 2 );
№ 751 ( 1, 2 ).
Кросворд
1
3
44
2
5
Запитання1.Одиниця вимірювання кутів.2.Частина прямої, яка має початок і
кінець.3.Частина прямої, яка має початок.4.Результат дії множення.5.Кут, градусна міра якого більше
за 90°, але менше за 180°.
Кросворд
гівр а д
д рсу
і
бім
ун
ойпу
4д т о к
з о ко
ит
рп ь
Робота за схемою
Виконання усних вправ1.Прочитати дроби, назвати чисельник і знаменник кожного дробу.
21 3
1
41
101
43 7
2
145
138
2. Який дріб зайвий?
.
;1118,
97,
156,
74,
21)1 .
34,
88,
21,
57,
613)2
3. Порівняйте дроби:
;128
125)1 ;
516
1716)2
89)4 ;1
1112)5 ;
43
;17141)3
.133)5
Математичний диктант1. Звичайний дріб записують за допомогою натуральних чисел і.....2. Число, записане над рискою, називають.....3. Число, записане під рискою, називають....4. Чисельник дробу показує....5. Знаменник дробу показує...6. Дріб, чисельник якого ... за знаменник, називають правильним.7. Дріб, чисельник якого... за знаменник або..., називають правильним.8. З двох дробів з однаковими знаменниками більший той, чисельник
якого...9. Усі правильні дроби менші від...10. Усі неправильні дроби більші від... або дорівнюють......11. З двох дробів з однаковими чисельниками більший той, знаменник
якого...12. Щоб додати два дроби з однаковими знаменниками, потрібно... 13. Риску дробу можна розглядати як...14. Число називають....15. Мішане число дорівнює такому неправильному дробу……….16. Неправильний дріб можна подати у вигляді такого мішаного
числа….
765
765
433
Фізкультхвилинка• Ми писали, ми трудились, • Наші руки вже стомились, • А щоб гарно написати, • Треба пальці розім’яти. • Руки кілька раз тряхнемо • І писати знов почнемо, • Відпочивши дружно враз • Приступив до праці клас.
Завдання 1У багатьох садах живе істота, якамає 14 175 зубів. Дізнайтеся назвуцієї найзубастішої істоти,розгадавши слово.
;104
105)5 .
92
94)7
;246
2411)4 ;
82
85)3 ;
134
137)2 ;
167
169)1
;6414
6429)6
Ключ до відповіді
1
Е В Я Ч Р ' К
Відповідь: Черв'як.
133
245
6415
109
96
87
Завдання 2Відгадайте назву найкрупнішої рослини,що росте у водоймі. Її листя, що досягає2м, здатні витримати на собі дитину.Міцні ребра під листям допомагають їйтриматися на плаву.
;1149
11*4)1 ;
7*
732)2 ;
*81
8110)3
;5*
542)4 .
1120
119*)7
Ключ до відповіді
17 35 3 9 100
Я І Л Л І
Гігантська водяна лілія з Амазонки
Розв’язування вправ біля дошки
•№748(3,4);•№750(2,3);•№755.
Підсумок уроку:• Про емоційний стан класу
свідчать спеціальні піктограми.
гарний настрій; середній настрій; поганий настрій;
Домашнє завдання:
•§4, п. 22-26 (повторити)•№ 751(3,4,5);•№ *755.