10
Урок-віночок з математики в 5 класі Тема уроку: Звичайні дроби Мета уроку: Узагальнити та систематизувати знання учнів з теми «Звичайні дроби»; удосконалити вміння розв’язувати завдання на застосування поняття звичайного дробу, порівняння, додавання та віднімання дробових чисел, перетворення мішаних чисел ; розвивати логічне мислення, обчислювальні навички; активізувати пізнавальну діяльність учнів; виховувати повагу до національних традицій. Хід уроку І. Повідомлення теми і мети уроку. Слово вчителя. Ми закінчуємо вивчення теми дії з звичайними дробами, ця тема в курсі математики займає одне з перших місць, тому що протягом всього свого життя ми постійно зустрічаємось з дробами. Сьогодні на уроці ми повинні повторити тему дроби і всі дії з звичайними дробами. Ми з вами на 45 хвилин поринемо у чудовий світ науки, яка зачаровує, дивує оточена містикою та магією – це світ математики. Сьогодні ми матимемо можливість бачити

Урок-віночок "Звичайні дроби"

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: Урок-віночок "Звичайні дроби"

Урок-віночок з математики в 5 класі

Тема уроку: Звичайні дроби

Мета уроку: Узагальнити та систематизувати знання учнів з теми

«Звичайні дроби»; удосконалити вміння розв’язувати завдання на застосування поняття звичайного дробу, порівняння, додавання та віднімання дробових чисел, перетворення мішаних чисел ;

розвивати логічне мислення, обчислювальні навички;

активізувати пізнавальну діяльність учнів;

виховувати повагу до національних традицій.

Хід уроку

І. Повідомлення теми і мети уроку.

Слово вчителя. Ми закінчуємо вивчення теми дії з звичайними дробами, ця тема в курсі математики займає одне з перших місць, тому що протягом всього свого життя ми постійно зустрічаємось з дробами. Сьогодні на уроці ми повинні повторити тему дроби і всі дії з звичайними дробами.

Ми з вами на 45 хвилин поринемо у чудовий світ науки, яка зачаровує, дивує оточена містикою та магією – це світ математики. Сьогодні ми матимемо можливість бачити красу квітів і красу математики. Квіти – вічні супутники нашого життя. Квіти створюють піднесений настрій надихають на творчість. Ми побудуємо наш урок так, що будемо сплітати віночок.Вінок – символ життя, долі, життєвої сили, символ дівоцтва. Здавна повелося, що традиційний український вінок має бути з 12 квіток, кожні з яких надано певного символічного змісту. Усього існувало близько 70 видів українського вінка: вікові, дівочі, ритуальні, звичаєві, магічні, весільні та інші. Ми побудуємо наш урок так, що будемо сплітати віночок А з чого ви дізнаєтесь відгадавши загадку:

На базарі їх не купиш, На дорозі не знайдеш, Їх не зважиш на терезах, І ціни не підбереш (знання)

Ми сплетемо віночок із наших знань.

Page 2: Урок-віночок "Звичайні дроби"

Перед вами вінок з простих гілок і його краса залежить від вашої працьовитості.

Page 3: Урок-віночок "Звичайні дроби"

Найбільшу відзнаку українського національного вбрання становив віночок зі стрічками. Український віночок, оспіваний у піснях, оповитий легендами і переказами, був символом добра і надій.

Український віночок – не просто краса, а й оберіг „Знахар душі”, бо в ньому є така чаклунська сила, що болі знімає, волосся береже. Цей звичай плести віночки прийшов до нас із давнини. Дівчаткам, яким минуло 6 років плели віночки до 12 квіток , ми ж будемо плести вінок з 12 квіток, і ми будемо

Page 4: Урок-віночок "Звичайні дроби"

вплітати по одній квіточці – тим самим виконувати по одному завданню.Приступаємо до роботи.

1 завдання. Розгадайте кросворд.

1. Число, що записується під рискою звичайного дробу, називається …2. Арифметична дія над звичайними дробами …3. Дріб, чисельник якого більший за знаменник, називається …4. Число, що записується над рискою звичайного дробу, називається …5. Числа, що містять цілу і дробову частини, називаються…6. Дріб, чисельник якого менший за знаменник, називається …7. Риска дробу означає дію …8. Вид чисел, що містить два числа розділених рискою дробу,

називається..

Вплітаємо квітку – цвіт яблуні. А що вона означає у вінку? Квіти яблуні – символ материнської любові.

2 завдання.

Page 5: Урок-віночок "Звичайні дроби"

-Вплітаємо квітку – барвінок. А що він означає у віночку? Барвінок – життя й безсмертя людської душі , вірність, оберіг домашньої оселі .

3 завдання. Визначте координатні точки на координатній прямій

ОА В С Е

01

Вплітаємо калину. В центрі було гроно калини – символ краси і дівочої вроди, символ України вродливої нашої.

4 завдання. Запишіть у порядку зростання дроби :

911;22

11; 511; 1

11;1 ; 611

; 1311.

Вплітаємо безсмертник – символ здоров'я

5 завдання. Порівняйте :

1 і 125125 ;31

4 і 154 ; 75

6 і 516 ;

Page 6: Урок-віночок "Звичайні дроби"

Ромашка- символ дівочої чистоти, доброта, ніжність, мир, кохання

6 завдання. Перетворіть на неправильний дріб:

2 1115= 3 2

3= 10 617=

Волошка у вінку – це символ людського прозріння, краса і велич неба. Де волошка росте, там верба гине.

7 завдання.

Перетворіть мішане число в неправильний дріб:

43= 25

7 = 8321=

Мак у віночку, то символ боротьби українського народу за волю.

8 завдання.

Виконати дії:

954

925

1181

1132

521

542

631

615

3

46

- Вплітаємо – м’яту. Повна рожа, мак чубатий, між кущами м’ята. І барвінок хрещатий стелиться до хати – обереги духовної спадщини.

9 завдання.

Розв'яжіть рівняння:

Page 7: Урок-віночок "Звичайні дроби"

а) Х-215= 134

5 ;

б) ( 2 335 - Х )+ 8

35= 1235 .

Вплітаємо квіточку – чорнобривці, що в народі називають ще оксамитки, бархатки, бо яскраві суцвіття виграють у промінні сонця.

10завдання.

Розв'язування задач

№ 1153 ; № 1159любисток. у віночку це символ людської відданості, уміння бути корисним.

Відповідь: 14583

- Вплітаємо гілочки хмелю. Зведе він докупи наш віночок, зробить його міцним та довговічним, як наша земля, на якій ростуть всі ці квіти.

. Підсумок уроку.

Наш віночок знань – сплетений. І урок підійшов до завершення.- Ми сьогодні ознайомилися з одним з національних символів українського народу – віночком. Розв’язуючи математичні завдання склали віночок, дізналися, що символізують квіти у вінку. Додому кожен з вас отримає листочок з зображенням віночку, і подаруєте своїм батькам, розповідаючи про те, що дізналися на уроці.

Діти, як ви думаєте: що важливіше – Що ви про себе думаєте чи що про вас думають інші люди? Один з відомих письменників сказав, що людину можна оцінювати дробом, чисельник якого становить те хороше, що вона думає про себе сама, а знаменник те хороше, що про цю людину думають інші. То ж бажаю вам щоб дріб у кожного з вас був завжди правильним.

Page 8: Урок-віночок "Звичайні дроби"