24
Тема: Формула коренів квадратного рівняння Педагогічн а майстерня

Тема: Формула корен і в квадратного рівняння

Embed Size (px)

DESCRIPTION

Тема: Формула корен і в квадратного рівняння. Педагог і чна майстерня. Мета: закріпити знання і вміння учнів. Навчальна:. - PowerPoint PPT Presentation

Citation preview

Page 1: Тема: Формула корен і в квадратного  рівняння

Тема:

Фор

мула

корен

ів

квад

ратно

го

рівня

ння

Педагогічна майстерня

Page 2: Тема: Формула корен і в квадратного  рівняння

Мета: ЗАКРІПИТИ ЗНАННЯ І ВМІННЯ УЧНІВ

розв’язувати неповні квадратні рівняння, вивести формулу коренів квадратного рівняння, навчити учнів застосовувати формулу коренів до розв’язування квадратних рівнянь.

Навчальна:

Розвиваюча:

розвивати індивідуальні особливості кожного учня, створюючи комфортний психологічний клімат, розвивати аналітичні здібності і логічне мислення.

формувати активність особистості учня, взаємодопомогу, колективізм і в той же час самостійність кожного.

Виховна:

Page 3: Тема: Формула корен і в квадратного  рівняння

Оформлення кабінету:

1. Тема уроку

2. Правила майстерні:- В майстерні всі рівні.- Я ставлюсь до думки однокласника з повагою.- Я не боюсь говорити, так як знаю,що до моєї думки теж віднесуться з повагою.

3. Домашнє завдання: п.20 № 930, 932, 935.Творче завдання: Знайти співвідношення між а, в, с при

На дошці:

Page 4: Тема: Формула корен і в квадратного  рівняння

На столах:1. Пам’ятка для командира:

- При обговоренні починай з себе, потім слово передай тому, хто сидить поряд.- Думку групи будь готовий висловити сам, або передай слово членам групи.- При відповіді користуйся незакінченими реченнями:- на нашу думку …- наша група вважає …- в результаті обговорення ми прийшли до висновку …- наша група в результаті обговорення до єдиної думки не прийшла …- в результаті роботи групи отримали такий результат …

2. Комплект карток

3. Комплект карток для самостійної роботи кожному учневі

4. Номер групи

Page 5: Тема: Формула корен і в квадратного  рівняння

Обладнання:1. Три конверти для рефлексій з написами “все

зрозуміло і засвоєно”, “важко і не все зрозуміло’’, “не зрозуміло і не засвоєно”

2. Бумага для розв’язування задач.

3. Карточки для визначення місця кожного учня при вході в клас

Page 6: Тема: Формула корен і в квадратного  рівняння

Етап

и

урок

у

Page 7: Тема: Формула корен і в квадратного  рівняння

1.ІНДУКЦІЯ Діяльність учнівДіти заходять клас, кожен бере карточку з квадратним рівнянням, визначає його вид і сідає за той стіл, де стоїть відповідний вид квадратного рівняння:1.+ bх = 0 +21х=02.+с = 0 -20=03. = 0=04.+bх+с = 0 +0,8х-6=05.+bх+с = 0 +3х-14=0

5 хв

Page 8: Тема: Формула корен і в квадратного  рівняння

2.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 Діяльність учнів:

Повідомлення :• цілі майстерні,• плану роботи, Вибір командирів групЗаписи в зошиті числа і теми уроків  

3 хв.

Page 9: Тема: Формула корен і в квадратного  рівняння

3.РЕКОНСТРУКЦІЯ. РОБОТА В ГРУПАХ

Діяльність учнів:На кожному столі конверт з завданнями: Розв’язати неповні квадратні рівняння:1. -12х+36=02. +7=12х+73. -6=14х-64.=

5. =0

5 хв.

Page 10: Тема: Формула корен і в квадратного  рівняння

4. АФІШУВАННЯ І СОЦІАЛІЗАЦІЯ

Діяльність учнів:

По 1 представнику від групи виходять до дошки і показують свій розв’язок. Кожна група перевіряє розв’язок рівняння і виправляє помилки.Учні записують в зошити розв'язання.

10 хв.

Page 11: Тема: Формула корен і в квадратного  рівняння

5.РЕКОНСТРУКЦІЯ

Діяльність учнів:

1.Записати у вигляді многочлена:а) (3х-б) (х+в) (а-2.Записати у вигляді квадрата двочлена:а) +12а+36б)-6х+9в)+10х+25

5 хв.

Page 12: Тема: Формула корен і в квадратного  рівняння

5.РЕКОНСТРУКЦІЯ

Діяльність учнів: 5 хв.

Виділити повний квадрат:а) у2-5у-24;б)х2-10х+9;в)5х2-10х-15;г)2х2-10х+9.

Зразокх2-2х-3=(х2-2х+1)-4= =(х-1)2-4.

Page 13: Тема: Формула корен і в квадратного  рівняння

6. ДЕКОНСТРУКЦІЯ

Діяльність учнів:Всім групам пропонується завдання:а) -12х+35=0б)+2z+5=0в)-10х-15=0г) 5х2-2х-3=0

7 хв.

Page 14: Тема: Формула корен і в квадратного  рівняння

7.СОЦІАЛІЗАЦІЯ

Діяльність учнів:Кожна група пропонує свій розв’язок з поясненням. Знайдеться група, що потребує допомоги (наприклад 4 група) , тому діти з інших груп пропонують свої ідеї, гіпотезу для розв’язування рівняння г). (Допомога вчителя)

10 хв.

Page 15: Тема: Формула корен і в квадратного  рівняння

Діяльність учнів :–12x+35=0;(–2*6x+36)–36+35=0;–1=0;=1;x–6=1, x–6=–1;=7. =5.

7.СОЦІАЛІЗАЦІЯ

Page 16: Тема: Формула корен і в квадратного  рівняння

Діяльність учнів :+2z+5=0;(+2z+1) –1+5=0;+4=0;=–4;розв’ язків немає.

7.СОЦІАЛІЗАЦІЯ

Page 17: Тема: Формула корен і в квадратного  рівняння

Діяльність учнів :) в 5 – 10x – 15=0 | /5;–2x – 3=0;( – 2x + 1)–1–3=0;=4;x – 1=2, x – 1=–2;=3. =–1.

7.СОЦІАЛІЗАЦІЯ

Page 18: Тема: Формула корен і в квадратного  рівняння

7.СОЦІАЛІЗАЦІЯ

Допомога вчителя:г) 5х2-2х-3=0; |×525х2-10х-15=0;(25х2-10х+1)-16=0;(5х-1)2=16;5х-1=4; 5х-1=-4;х=1. х=-0,6.

.

Page 19: Тема: Формула корен і в квадратного  рівняння

8.РОЗРИВ. ІНСАЙТ. ЗДОГАД

Діяльність учнів:Всім групам пропонується одне завдання : розв’язати повне квадратне рівняння в загальному вигляді +bх+с=0Обговорення в групах.На дошці: виведення формули коренів квадратного рівняння.

10 хв.

Page 20: Тема: Формула корен і в квадратного  рівняння

9.СОЦІАЛІЗАЦІЯ

Діяльність учнів:

aх2+bx+c=0, a≠0;4a2x2+4axb+4ac=0;(2ax)2+2·2ax·b+b2-b2+4ac=0;(2ax+b)2=b2-4ac.

5хв.

Dbax 2

Dbax 2

a

Dbx

21

a

Dbx

22

Page 21: Тема: Формула корен і в квадратного  рівняння

10.РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ

Діяльність учнів:

Всі працюють в зошитах, а три учні біля дошки, коментуючи свої розв’язки.№ 925(б,г) ; 935(г) (D>0 ; D=0 ; D<0)

10 хв.

Page 22: Тема: Формула корен і в квадратного  рівняння

12.СОЦІАЛІЗАЦІЯДіяльність учнів:

Обговорення в класі схеми:

ax2+bх+с=0, а0

D=-4ас

1) D>0, два кореніх1,2= 2) D=0, один

коріньX=

3) D<0,коренів немає

10 хв.

Page 23: Тема: Формула корен і в квадратного  рівняння

12.РЕФЛЕКСІЯ (САМОСТІЙНА РОБОТА)

Діяльність учнів:Кількість карточок відповідає кількості учнів в групах№ 931(а) №931(б) 933(а) 933(б) 934(а) 934(б) 936(а) 936(б)

№931(в) №931(г) 933(в) 933(г) 934(в) 934(г) 936(в) 936(г)

15 хв.

Page 24: Тема: Формула корен і в квадратного  рівняння

13.РЕФЛЕКСІЯДіяльність учнів:По дзвінку діти свої роботи опускають в конверти з написом, що відповідає настрою дитини

«Все зрозуміло

і засвоєно

»

«Не зрозуміло і не все засвоєно

»«Важко і не все

зрозуміло»

5 хв.