4
CONTOH RPH ததததத / தததத/ ததததத 04.01.2012/ததததத /1 ததததத/ தத 1 / தததததத தததததத தததத ததததததத தததததததததததத ததத 100 தததத தததததத தததததததததத தததத 1.1 தததததத தததத 1.1 (i)() ததத ததததததததத தததத தத . ததததததத தததததத ததததததத தததததததத தததததததத தத தததததத தததததத ததததத த , ததததத தததததத தததததத ததததததததத, தததததத தததததத ததததததத தததத தத . ) தததததத ததததததத தததததத ததததத தததத . ததததத 0930-1000/ 30 ததததததத தத 1. த ததத தத தத ததததததததததததத தததத தத . 2. த தத தத தததததத ததததததத தததததத தததத ததததத த தததத தத . 3. தததததததத த ததததததததத . 4. த தத தததததததத . ததத ததத தததததத தததததத தததததத ததததததததத தததததததததததத ததததததததததத தததததததததத

Contoh RPH

Embed Size (px)

DESCRIPTION

;ljb;'ldvbkdf;lbd

Citation preview

Page 1: Contoh RPH

CONTOH RPH

தி�கதி� / நா�ள்/ வா�ரம் 04.01.2012/புதின்/1

ஆண்டு/ பா�டம் 1 / கணி�திம்

கற்றல் பாகுதி� எண்ணும் செ�ய்முறைறயும்

திறை�ப்பு 100 வாறைரயி"��ன முழு எண்கள் உள்ளடக்கத் திரம் 1.1

கற்றல் திரம் 1.1 (i)(அ) கற்றல் கருப்செபா�ருள் எண்ணி�க்றைகறையிக் கணி�த்துக்கூறுவார்.

நோநா�க்கம் இப்பா�ட இறுதி�யி"ல் மா�ணிவார்கள் நோவாறுபா�டு க�ண்பாதின் மூ�ம் அதி�கம் அல்�து குறைறவு, �மாமா�னஅல்�து

�மாமாற்ற எண்ணி�க்றைக, அதி�கம் அல்�து குறைறந்தி எண்ணி�க்றைகறையிக்கூறுவார்.

அ) அதி�கம் அல்�து குறைறந்தி செபா�ருள் செக�ண்ட குழு.நோநாரம் 0930-1000/ 30 நா�மா�டம்நாடவாடிக்றைக 1. நோமாறை� நோமால் றைவாக்கப்பாட்டிருக்கும் செபா�ருட்கறைளக்

கவான�த்து அதின் எண்ணி�க்றைகறையிக்கூறுவார்.2. நோவாறுபா�டு க�ண்பாதின்மூ�ம் அதி�கம் அல்�து

குறைறந்தி செபா�ருள் செக�ணிட குழுறைவாஅறைடயி�ளம்க�ண்பார்.

3. அதிற்நோகற்ற க�ரணித்றைதி வா"ளக்குதில்.4. மா�ணிவார்களுக்குப் பாயி"ற்�8த் தி�ள் வாழங்குதில்.

மாதி�ப்பா"டுதில் செக�டுக்கப்பாட்ட பாயி"ற்�8த் தி�றைளச் �ர�யி�க செ�ய்துமுடித்தில்

நான்னடத்றைதியும்நான்செனற8ப்பாண்பும்

ஒத்துறைழப்றைபா வாழப்பாடுத்துதில்

�8ந்திறைன மீட்�8

Mata pelajaran: Matematik Tahun 5

Kelas/masa/bilangan: 5A /8.00- 10.00pagi/ 30 orang.

Tajuk: Nombor Bulat Hingga 1 000 000.

Standard pembelajaran: 1.3(i)

Objektif pembelajaran: Diakhir pelajaran murid boleh mengelaskan pola bagi urutan nombor genap dan nombor ganjil.

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran:1. Perkenalkan maksud nombor genap dan nombor ganjil dengan murid melakukan

aktiviti pembahagian 7 kumpulan nombor dengan 2 iaitu 256, 280, 285, 295, 304, 305 dan 328.

Page 2: Contoh RPH

CONTOH RPH

2. Minta murid menyusun nombor tersebut mengikut urutan menaik bagi nombor-nombor yang boleh dibahagi dengan 2 (satu kumpulan nombor tanpa baki dan satu kumpulan nombor bila di bahagi dengan 2 berbaki). Bincangkan.

3. Edarkan bancian penduduk dalam Modul Matematik KSSR Tahun 5 pada muka surat 1 kepada murid. Murid menyusun bancian penduduk tersebut mengikut tertib menaik bagi kumpulan penduduk dalam nombor genap dan nombor ganjil. Bincangkan hasil kerja murid.

EMK: Kreativiti dan inovasi.

BBB: Kad nombor.

Penilaian pdp/pentaksiran:Ditafsir murid melalui aktiviti secara kumpulan dan individu bagi mengelas mengikut tahap penguasaan yang ditetapkan dalam DSKP.

Refleksi:25 daripada 30 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran yang ditetapkan pada hari ini. 5 orang murid lagi akan menjalani pemulihan.

Nota: RPH ini merupakan cadangan. Boleh lakukan pengubahsuaian mengikut situasi jika perlu.

Mata pelajaran: Matematik Tahun 5

Kelas/masa/bilangan: 5A /8.00- 10.00pagi/ 30 orang.

Tajuk: Nombor Bulat Hingga 1 000 000.

Standard pembelajaran: 1.3(i)

Objektif pembelajaran: Diakhir pelajaran murid boleh mengelaskan pola bagi urutan nombor genap dan nombor ganjil.

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran:4. Perkenalkan maksud nombor genap dan nombor ganjil dengan murid melakukan

aktiviti pembahagian 7 kumpulan nombor dengan 2 iaitu 256, 280, 285, 295, 304, 305 dan 328.

Page 3: Contoh RPH

CONTOH RPH

5. Minta murid menyusun nombor tersebut mengikut urutan menaik bagi nombor-nombor yang boleh dibahagi dengan 2 (satu kumpulan nombor tanpa baki dan satu kumpulan nombor bila di bahagi dengan 2 berbaki). Bincangkan.

6. Edarkan bancian penduduk dalam Modul Matematik KSSR Tahun 5 pada muka surat 1 kepada murid. Murid menyusun bancian penduduk tersebut mengikut tertib menaik bagi kumpulan penduduk dalam nombor genap dan nombor ganjil. Bincangkan hasil kerja murid.

EMK: Kreativiti dan inovasi.

BBB: Kad nombor.

Penilaian pdp/pentaksiran:Ditafsir murid melalui aktiviti secara kumpulan dan individu bagi mengelas mengikut tahap penguasaan yang ditetapkan dalam DSKP.

Refleksi:25 daripada 30 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran yang ditetapkan pada hari ini. 5 orang murid lagi akan menjalani pemulihan.

Nota: RPH ini merupakan cadangan. Boleh lakukan pengubahsuaian mengikut situasi jika perlu.