7
Урок інформатики. 3 клас Тема : Поняття про веб – сторінку, її адресу . Гіперпосилання. Мета. Ознайомити учнів з поняттями «веб-сторінки», її адреси. Гіперпосилання. Закріпити знання про комп'ютерні мережі, поняття інтернет. Розширювати кругозір, просторові уявлення, вміння орієнтуватися в глобальній мережі. Розвивати практичні навички роботи на комп'ютері, розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу, просторову уяву. Виховувати дбайливе ставлення до комп'ютерного обладнання. Обладнання: комп`ютер; підручник; зошит; портфоліо, презентація. Хід уроку І. Організаційний момент. 1. Створення позитивної психологічної атмосфери. - Візьміться за руки і зігрійте своїм теплом тих, хто поруч з вами, посміхніться один одному, побажайте успіху. Я сподіваюсь, що гарний настрій у вас залишиться протягом усього уроку. - Отже, із гарним настроєм, ми розпочинаємо наш урок. 2. Вправа очікування. Учні по черзі висловлюються стосовно своїх очікувань від уроку. Ці висловлювання підсумовує вчитель: « В

pochatkova-shkola-mrij.webnode.com.ua · Web viewТема : Поняття про веб – сторінку, її адресу . Гіперпосилання. Мета. Ознайомити

  • Upload
    others

  • View
    1

  • Download
    0

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: pochatkova-shkola-mrij.webnode.com.ua · Web viewТема : Поняття про веб – сторінку, її адресу . Гіперпосилання. Мета. Ознайомити

Урок інформатики. 3 клас

Тема : Поняття про веб – сторінку, її адресу . Гіперпосилання.

Мета. Ознайомити учнів з поняттями «веб-сторінки», її адреси.

Гіперпосилання. Закріпити знання про комп'ютерні мережі, поняття інтернет.

Розширювати кругозір, просторові уявлення, вміння орієнтуватися в

глобальній мережі. Розвивати практичні навички роботи на комп'ютері,

розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу, просторову уяву.

Виховувати дбайливе ставлення до комп'ютерного обладнання.

Обладнання: комп`ютер; підручник; зошит; портфоліо, презентація.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

1. Створення позитивної психологічної атмосфери.

- Візьміться за руки і зігрійте своїм теплом тих, хто поруч з вами,

посміхніться один одному, побажайте успіху. Я сподіваюсь, що гарний

настрій у вас залишиться протягом усього уроку.

- Отже, із гарним настроєм, ми розпочинаємо наш урок.

2. Вправа очікування.

Учні по черзі висловлюються стосовно своїх очікувань від уроку. Ці

висловлювання підсумовує вчитель: « В свою чергу, сподіваюсь, що ви

будете правильно й точно висловлювати свої думки, відстоювати свою точку

зору, злагоджено працювати, робити висновки. Тож бажаю вам вдалих кроків

на дорозі пізнання!»

ІІ. Повторення правил техніки безпеки в комп’ютерному класі.

Відкриваються двері . До кабінету забігає Пеппі Довга панчоха.

– Салют! Ух ти! Комп’ютери! Як цікаво! Зараз я з ними розберусь! (Витягає

з рюкзака булку, «Кока-колу», ляльку, рогатку…)

– Зачекай, Пеппі. Ти потрапила у незвичайний клас, і поводитись так не

можна! Діти, які правила в комп’ютерному класі порушила наша гостя?

Учні називають, що неправильно зробила гостя.

Page 2: pochatkova-shkola-mrij.webnode.com.ua · Web viewТема : Поняття про веб – сторінку, її адресу . Гіперпосилання. Мета. Ознайомити

Вчитель:

– Які ще правила поведінки в кабінеті інформатики слід пам’ятати при

роботі з комп’ютером ? (Слайд 2)

3. Гра «Правильно - неправильно!»

Учитель розповідає правила гри: зачитуються віршовані рядки, які

обов'язково відповідають або не відповідають якомусь правилу

поведінки в комп'ютерному класі.

В клас комп'ютерний спітнілі ми вбігаємо щосили...(ні)

Витри старанно взуття, нам не потрібне сміття! (так)

За улюблений комп'ютер падаєм, мов спілі фрукти...(ні)

А щоб сісти нам за парту, вчитель нам дає команду! (так)

Ти підсунь дисплей близенько і шнури поправ хутенько! (ні)

Від екрана ти відсядь... Сантиметрів п'ятдесят! (так)

Голова болить моя, Потерплю годину я! (ні)

Я дротів не зачіпаю, правило це добре знаю! (так)

Як відчую щось горіле, промовчу я всім на диво...(ні)

В електронний клас науки сміло входь! Лиш вимий руки! (так)

Пеппі Довга панчоха:

– Оце молодці! Дякую! Тепер я знаю як поводитись в комп’ютерному

класі. Піду розкажу своїм друзям. Гарного та плідного вам уроку до

зустрічі!

ІІІ. Задачі на кмітливість. Завдання для розумників та

розумниць(Слайд 3)

(Слайд 4) - скільки кубиків на першому малюнку

(Слайд 5) Розгадайте ребус

(Слайд 6) - виконайте завдання, яке нам поставили Мундрунчик та Елзік?

Молодці!

ІV. Актуалізація і корекція знань, умінь і навичок учнів.

- А зараз пригадаємо, що вивчали на минулому уроці: (Слайд 7)

Page 3: pochatkova-shkola-mrij.webnode.com.ua · Web viewТема : Поняття про веб – сторінку, її адресу . Гіперпосилання. Мета. Ознайомити

Що таке комп’ютерна мережа ? (з’єднані між собою комп’ютери )

Пригадайте ,що таке Інтернет.(це всесвітня мережа яка складається з

мільйонів комп’ютерів у різних куточках земної кулі поєднаних між собою)

Що таке модем ?(пристрій який приєднується до мережі комп’ютерів)

Що таке Інтернет – магазин (віртуальний магазин, в якому немає полиць є

перелік товарів, їх фото та ціна)

- Молодці, добре засвоїли попередній матеріал.

V. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

Сьогодні на уроці ми познайомимося з поняттями «сайт»,

«веб-сторінка». Ми дізнаємося що таке гіперпосилання. Спробуємо

вставляти в адресне поле адресу сайта та користуватися сайтом. (Слайд 8)

VI. Вивчення нового матеріла

- Для початку скажіть чим корисний Інтернет?

- Дійсно у ньому можна знайти відповіді майже на всі запитання. Дізнатися

про погоду, останні новини, результати спортивних змагань, прочитати

статтю з енциклопедії, переглянути програму телепередач, навіть самі

телепередачі.

- Усі ці відомості розміщуються на сайтах. А що ж таке сайт ? Це

майданчик в Інтернеті або виділене окремо місце. Спробуємо з вами

провести аналогію. Увесь Інтернет це величезна «шафа».

В шафі розміщені книги - це і є сайти. А в книжках є сторінки - це

будуть веб – сторінки які є на сайтах. Кожна книжка має своє місце на

полиці в шафі - так як і кожен сайт має свою адресу. Яку записують в

адресне поле. Сторінки сайта містять малюнки, тексти, фотографії. Деякі

слова, фрази, зображення є «дверцятами» на інші сайти. Такі «дверцята»

називаються посиланнями. Є спеціальні сайти про тварин, рослинний світ. Є

сайти бібліотек , заходь і читай будь - яку книгу. На сайтах можна

подивитися картини з колекцій відомих музеїв світу. Навіть з дому не треба

виходити.

Page 4: pochatkova-shkola-mrij.webnode.com.ua · Web viewТема : Поняття про веб – сторінку, її адресу . Гіперпосилання. Мета. Ознайомити

- Уважно подивіться , що на сайтах є однакове?

(слайд 9)

Отже однаковим є: кожен сайт має свою назву та

адресу, яку записують в адресне поле.

Фізкультхвилинка. (Слайд 10)

VII. Практична робота

1. Ознайомлення з практичним завданням

На робочому столі є Документ Microsoft Word який має назву …... , у

ньому записана адреса сайта http://pochatkova-shkolmrij.webnode.com.ua/

Вставте її в адресне поле. Відкрився мій сайт. Давайте роздивимось з чого

він складається. Кожен сайт має веб сторінки. Вчитель ознайомлює учнів

з сайтом. Особливу увагу звертає на гіперпосилання. (Слайд 11)

2. Завдання для самостійної роботи.

Зайти по гіперпосиланню. Ознайомитися із завданням : створити у документі

Microsoft Word ребус до поданого слова, користуючись малюнками

(малюнки потрібно скачати з Інтернету і вставити в Microsoft Word)

Під час виконання самостійного практичного завдання учнями вчитель

здійснює контроль і надає потрібну допомогу.

3. Підведення підсумків практичної роботи.

VIII. Релаксація. Гімнастика для очей.

Ваші очі стомились, тому виконаємо кілька вправ для них.

Очки вліво подивились Там нічого не змінилось!

Вправо поведем зінички... Ні зайчика, ні лисички...

Ми нікого там не бачим? Знову вліво... і направо...

Це не вправа, а забава! Очі вгору, очі вниз!

Не лінуйся! Посміхнись! Ще раз вгору, знову вниз.

І на цьому - зупинись! Оченятам зняли втому,

До роботи, нумо, знову

Page 5: pochatkova-shkola-mrij.webnode.com.ua · Web viewТема : Поняття про веб – сторінку, її адресу . Гіперпосилання. Мета. Ознайомити

IX. Робота в зошиті (Слайд 13)

Виконання завдань робочого зошита

Словничок (сайт, веб – сторінка, посилання)

X. Підсумок уроку. (Слайд 14)

1. Обмін думками

2. Самооцінка учнями своєї роботи на уроці у портфоліо.