4
Марганецька середня школа №2 з поглибленим вивченням англійської мови з першого классу Атор: Жмінченко Тетяна Михайлівна – вчитель математики «Розв’язування вправ. Похідна елементарних функцій» Алгебра. 11-й клас. Мета: Формування умінь учнів знаходити похідні елементарних функцій. Виховувати в учнів любов до математики, естетичне сприйняття інформації, активність під час виконання завдань. Розвивати логічне мислення, вміння швидко переключати увагу з одного виду діяльності на інший. Розвивати самостійність і творчість. Хід уроку І. На дошці записано план уроку 1. Математичний диктант 2. Робота у парах 3. Робота у групах 4. Практична частина уроку ІІ. Постановка цілей і задач уроку Чого ви очікуєте від уроку? Я очікую злагодженої роботи в групах, взаємодопомоги, взаємоповаги, добрих результатів. В зошитах, на полях , покажіть свій настрій на уроці ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів § 2.1 (const ) =0 2.2 (const(x) =const 2.3 (tg(x ) = 1/cos²x 2.4 (sin(x) = cos (x) 2.5 (xⁿ) = n x 1 n 2.6 (cos(x) = - sin(x) 2.7 (ctg(x) = - 1/sin²x 2.8 (√x ) = 1 / 2√x 3. Записати правила диференціювання

1366 похідна розв вправ

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: 1366 похідна розв вправ

Марганецька середня школа №2 з поглибленим вивченням англійської мови з першого классуАтор: Жмінченко Тетяна Михайлівна – вчитель математики

 

«Розв’язування вправ. Похідна елементарних функцій»

Алгебра. 11-й клас.

Мета: Формування умінь учнів знаходити похідні елементарних функцій. Виховувати

в учнів любов до математики, естетичне сприйняття інформації, активність під час

виконання завдань.

Розвивати логічне мислення, вміння швидко переключати увагу з одного виду

діяльності на інший. Розвивати самостійність і творчість.

Хід уроку

І. На дошці записано план уроку

1. Математичний диктант 2. Робота у парах 3. Робота у групах 4. Практична частина уроку 

ІІ. Постановка цілей і задач уроку

Чого ви очікуєте від уроку?

Я очікую злагодженої роботи в групах, взаємодопомоги, взаємоповаги, добрих

результатів.

В зошитах, на полях , покажіть свій настрій на уроці 

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Математичний диктант.

1. Записати етапи знаходження похідної функції:

Y = f (x) в т. X0

2. Записати похідні елементарних функцій:

§

2.1 (const ) =0

2.2 (const(x) =const

2.3 (tg(x ) = 1/cos²x

2.4 (sin(x) = cos (x)

2.5 (xⁿ) = n x1n

2.6 (cos(x) = - sin(x)

2.7 (ctg(x) = - 1/sin²x

2.8 (√x ) = 1 / 2√x

3. Записати правила диференціювання

Page 2: 1366 похідна розв вправ

Марганецька середня школа №2 з поглибленим вивченням англійської мови з першого классуАтор: Жмінченко Тетяна Михайлівна – вчитель математики

(f(x) ± g(x) ) = f’ ±g

(cf) = c·f’

(f·g) = f·g + g·f

(f/g) = (f·g –g·f)/ g²

Взаємоперевірка. На дошці правильні відповіді

Оцінювання: «0» помилок – 11 б; 1 помилка – 10 б; 2 помилки – 9 б ; ….

 

4. Робота у парах

Учні в парах розв’язують завдання на картках. 1 учень знаходить похідну за

означенням, а другий за формулами. Другий приклад навпаки.

На дошці дати приклади ( «Знайти похідну»)

 

Картка – тандем №1

1 учень Y = 3x2

- 7x +8За означення та за формулою

2 учень Y = 6x2

- 11x -9

a) y = 5

10

xb) y = ³√x

c) y =4 3

7

x d) y = 9

9x

y=4

50

x y=

3 2

3

1 xy=

4 74

21

x

y=109

1

x

Правильні відповіді      

a) y=6

50

x

b) y=3 23

1

xc) y= d) y=

8x

  

5. Робота в групах

Девіз : «Один розум добре, а декілька краще»

Учні розподіляються на групи та обирають групі командира. Кожна група має свій номер.

Перед тим як розпочати роботу, ознайомити учнів з правилами роботи. Кожна група отримує

своє завдання

 

Група I → Посадочна площа. Режим посадки.

Page 3: 1366 похідна розв вправ

Марганецька середня школа №2 з поглибленим вивченням англійської мови з першого классуАтор: Жмінченко Тетяна Михайлівна – вчитель математики

(синій колір квадратів)

∑ = 60x² +8

28

õ - 7 - 7

30

õ + x2cos

7

+ 43 x -

5

52

x + 13x² -

x2sin

1

+ x2

1

 

Група II

Місце для посадки. Режим посадки.

(жовтогарячий колір )

∑ = - 11sinx + 4x³ - x2sin

5

+ 14x6-

8

28

x + 4

21

õ + 5

5

245

õ

Група III

Місце для посадки. Режим посадки.

(чорний колір)∑ = 7cosx +

6

6

35õ

- 4

42

õ + 8

91

õ - 33x² + õ2

1

+

x2cos

6

- x2sin

7

 

Група IV

Місце для посадки. Режим посадки.

(зелений колір )∑ =

5 6

3

x

- 14

91

x 4cosx + 104x7

- x2cos

5

- 9 109

11

x -

6

6

7x

+ 57

20

x

 

Перевірка:

Командир команди підраховує бали учнів своєї команди

IV. Розв’язування вправ

Учитель пропонує завдання

Збірник А.Г. Мерзляк, стор. 11 №23, 24-32 

V. Підбиття підсумків уроку

«Рефлексія» 

Подача домашнього завдання

Збірник А.Г.Мерзляк , стор. 49 № 24, 25, 28, 27

Вивчити конспект