7
Урок 12 / 76 Тема: Розв’язування вправ на додавання та віднімання звичайних дробів Мета уроку . Виробляти у учнів вміння додавати та віднімати дроби з однаковими знаменниками, віднімати дроби від цілого числа. Розвивати обчислювальні навики. Виховувати свідоме ставлення до навчання, цікавість до нових знань. Хід уроку І. Актуалізація знань 1. Перевірка домашнього завдання по відповідям, записаним на дошці до початку уроку. 2. Коротке повторення теоретичного матеріалу. ІІ. Розв’язування вправ і задач. Гра «Аукціон» . Правила гри: вправі, що виконується, надається «початкова ціна», тобто, відповідна кількість балів. До дошки виходить учень, решті виконують вправу у зошитах. Учень, що перший виконав правильно завдання, одержує максимальний бал. Той, що виконав другим – на бал менше, і так до того часу, поки не буде виконано завдання на дошці. Тоді чергову кількість балів одержує той, що працював на дошці, а решта учнів – ще на 1 бал менше. Бали нараховуються у «Скарбничку» або просто сумуються за урок Завдання для гри. 1. (початкова ціна по 4 бали) Виконати дії: а). ( 10 – 2 ) – ( 4 – 2 ); б) ( 4 + 1 ) – ( 9 – 5 ). 2. Задача Бригада робітників спланувала за 3 дні відремонтувати дорогу: за перший день дороги, за другий – , а за третій – . Чи зможуть вони реалізувати свій план? ІІІ. Тестове завдання. (надається)

Розв"язування вправ на додавання та віднімання звичайних дробів

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: Розв"язування вправ на додавання та віднімання звичайних дробів

Урок 12 / 76Тема: Розв’язування вправ на додавання та віднімання звичайних дробів

Мета уроку. Виробляти у учнів вміння додавати та віднімати дроби з однаковими знаменниками, віднімати дроби від цілого числа. Розвивати обчислювальні навики.

Виховувати свідоме ставлення до навчання, цікавість до нових знань.Хід уроку

І. Актуалізація знань 1. Перевірка домашнього завдання по відповідям, записаним на дошці до початку уроку. 2. Коротке повторення теоретичного матеріалу.

ІІ. Розв’язування вправ і задач. Гра «Аукціон» . Правила гри: вправі, що виконується, надається «початкова ціна», тобто, відповідна кількість балів. До дошки виходить учень, решті виконують вправу у зошитах. Учень, що перший виконав правильно завдання, одержує максимальний бал. Той, що виконав другим – на бал менше, і так до того часу, поки не буде виконано завдання на дошці. Тоді чергову кількість балів одержує той, що працював на дошці, а решта учнів – ще на 1 бал менше. Бали нараховуються у «Скарбничку» або просто сумуються за урокЗавдання для гри.

1. (початкова ціна по 4 бали) Виконати дії:

а). ( 10 – 2 ) – ( 4 – 2 );

б) ( 4 + 1 ) – ( 9 – 5 ).

2. Задача

Бригада робітників спланувала за 3 дні відремонтувати дорогу: за перший день дороги, за

другий – , а за третій – . Чи зможуть вони реалізувати свій план?

ІІІ. Тестове завдання. (надається)

Відповіді до тестових завдань№

завдання1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Бали 0,5 0,5 0,5 0,5 0,5 0,5 1 1 1 1 1 1 1

В – 1 Б Б В Б Б А А В А Б А А В

В – 2 В В А В Б Б В Б В В В Б Б

В – 3 Б А Б Б В А Б А Б Б В В А

В – 4 А В В А В А А В А А А Б А

Page 2: Розв"язування вправ на додавання та віднімання звичайних дробів

ІV. Домашнє завдання: §23 – 28 , повторити, виконати тестові завдання (сусідній варіант)

Page 3: Розв"язування вправ на додавання та віднімання звичайних дробів

Тестові завдання В – 1

1. Знайти суму дробів і

А) ; Б) ; В) .

2. Виконати додавання +

А) ; Б)1 ; В)1 .

3. Виконати додавання 2 +

А) ; Б) ; В)2 .

4. Обчислити 3 +

А) 3 ; Б) 4; В)3 .

5. Знайти різницю дробів –

А) ; Б) ; В) 2; Г) .

6. Знайти різницю 13 – 8

А) 5 ; Б)5 ; В)4 .

7. Виконати віднімання 1 –

А) ; Б) 6 ; В) .

8. Виконати віднімання 5 – 3

А) 2 ; Б) 1 ; В) 1 .

9. Обчислити 8 – 3

А) 4 ; Б) 5 ; В) 4 .

10. Розв’язати рівняння у + = 1

А) 8 ; Б) 1 ; В) 2 .

11. Розв’язати рівняння = 3

А) 10; Б) 3; В) 4.

12. За перший день відремонтували

частини дороги, за другий - дороги. Яка

частина дороги відремонтована за два дні?

А) дороги; Б) дороги; В) дороги.

13. За умовою попередньої задачі визначити, яку частину дороги залишилось відремонтувати.

А) 1 ; Б) ; В) .

В – 2

1. Знайти суму дробів і

А) ; Б) ; В) .

2. Виконати додавання +

А) 1 ; Б) ; В)1 .

3. Виконати додавання 7 +

А) 7 ; Б) ; В)2 .

4. Обчислити 5 +

А) 5 ; Б) 5 ; В) 6 .

5. Знайти різницю дробів –

А) 5; Б) ; В) Г)

6. Знайти різницю 7 – 5

Page 4: Розв"язування вправ на додавання та віднімання звичайних дробів

А) 2 ; Б)2 ; В)3 .

7. Виконати віднімання 1 –

А) 9; Б) ; В) .

8. Виконати віднімання 9 – 4

А) 4 ; Б) 4 ; В) 5 .

9. Обчислити 12 – 7

А) 5 ; Б)4 ; В) 4 .

10. Розв’язати рівняння у + = 1

А) 2 ; Б) 12 ; В) 1 .

11. Розв’язати рівняння = 2

А) 13; Б) 18; В) 8.

12. В парку росли дуби, берези і каштани.

Дубів було всіх дерев, берізок - дерев.

Яку частину дереву складають дуби і берези?

А) дерев; Б) дерев; В) дерев.

13. За умовою попередньої задачі визначити, яку частину дерев складають каштани.

А) 1 ; Б) ; В) .

В – 3

1. Знайти суму дробів і

А) ; Б) ; В) .

2. Виконати додавання +

А) 1 ; Б) ; В)1 .

3. Виконати додавання 4 +

А) ; Б)4 ; В) .

4. Обчислити +2

А) 3 ; Б) 3; В)2 .

5. Знайти різницю дробів –

А) 4; Б) ; В) ; Г) .

6. Знайти різницю 10 – 3

А) 7 ; Б)6 ; В)7 .

7. Виконати віднімання 1 –

А) ; Б) ; В) 3.

8. Виконати віднімання 7 – 3

А) 1 ; Б) 2 ; В) 1 .

9. Обчислити 5 – 2

А) 2 ; Б) 2 ; В) 3 .

10. Розв’язати рівняння у – 2 =

А) 2 ; Б) 2 ; В) 2 .

11. Розв’язати рівняння = 6

А) 10; Б) 34; В) 20.

12. В магазин привезли фрукти: яблука

складали всіх фруктів, сливи - всіх

Page 5: Розв"язування вправ на додавання та віднімання звичайних дробів

фруктів, а решта – абрикоси. Яку частину всіх фруктів складали яблука і сливи?

А) ; Б) ; В) дороги.

13. За умовою попередньої задачі визначити, яку частину складали абрикоси.

А) ; Б) ; В) .

В – 4

1. Знайти суму дробів і

А) ; Б) ; В) .

2. Виконати додавання +

А) ; Б) 1 ; В)1 .

3. Виконати додавання 10 +

А) ; Б) ; В)10 .

4. Обчислити +6

А) 6 ; Б) 7 ; В) 7 .

5. Знайти різницю дробів –

А) ; Б) ; В) 3 Г)

6. Знайти різницю 6 – 3

А) 2 ; Б)3 ; В)3 .

7. Виконати віднімання 1 –

А) ; Б) 3; В) .

8. Виконати віднімання 6 – 2

А) 4 ; Б) 3 ; В) 3 .

9. Обчислити 10 – 8

А) 1 ; Б)2 ; В) 1 .

10. Розв’язати рівняння 2 – а =

А) 2 ; Б) 2 ; В) 2 .

11. Розв’язати рівняння = 2

А) 0; Б) 5; В) 9.

12. За перший день турист пройшов

всього маршруту, за другий - всього

маршруту. Яку частину маршруту пройшов турист за два дні?

А) ; Б) ; В) .

13. За умовою попередньої задачі визначити, яку частину маршруту йому залишилось пройти.

А) 1 ; Б) ; В)

Page 6: Розв"язування вправ на додавання та віднімання звичайних дробів