2
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN Minggu : 1 Tarikh : 2 Januari 2014 Hari : Khamis Mata Pelajaran : Matematik Kelas : Tahun Satu Damai Masa : 8:30 – 9:00 pg Bidang : Nombor dan Operasi Tajuk : Nombor Bulat Hingga 100 Standard Pembelajaran : 1.1 (i) (a), (i)(b), (i)(c) Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: Menyatakan kuantiti secara a. Kumpulan yang mempunyai banyak dan sedikit objek. b. Membandingkan dua kumpulan secara padanan. c. Pola berlainan dengan menggunakan dua kumpulan objek. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran: Membezakan dua kumpulan objek banyak atau sedikit. o Di luar bilik darjah o Objek yang disediakan o Kad gambar. Membuat padanan objek yang berbeza dari segi bentuk, warna dan saiz. Membina kumpulan objek dengan susunan objek yang pelbagai. Elemen Merentas Kurikulum (EMK): Kreativiti (pelbagai pola) pemerhatian, membanding, membeza dan memadan. Alam sekitar (pokok bunga). Bahan Bantu Belajar: Alat pembilang (Sida, guli, kerusi), tumbuhan dan objek sekeliling sekolah. Lembaran kerja. Penilaian Pengajaran dan Pembelajaran: Penilaian melalui pemerhatian semasa pdp dan perbincangan. Refleksi:

RPH Matematik

Embed Size (px)

DESCRIPTION

V

Citation preview

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Minggu : 1

Tarikh : 2 Januari 2014

Hari : Khamis

Mata Pelajaran : Matematik

Kelas : Tahun Satu Damai

Masa : 8:30 – 9:00 pg

Bidang : Nombor dan Operasi

Tajuk : Nombor Bulat Hingga 100

Standard Pembelajaran : 1.1 (i) (a), (i)(b), (i)(c)

Objektif Pembelajaran :Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:Menyatakan kuantiti secaraa. Kumpulan yang mempunyai banyak dan sedikit objek.b. Membandingkan dua kumpulan secara padanan.c. Pola berlainan dengan menggunakan dua kumpulan objek.

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran: Membezakan dua kumpulan objek banyak atau sedikit.

o Di luar bilik darjaho Objek yang disediakano Kad gambar.

Membuat padanan objek yang berbeza dari segi bentuk, warna dan saiz. Membina kumpulan objek dengan susunan objek yang pelbagai.

Elemen Merentas Kurikulum (EMK): Kreativiti (pelbagai pola) pemerhatian, membanding, membeza dan memadan. Alam sekitar (pokok bunga).

Bahan Bantu Belajar:Alat pembilang (Sida, guli, kerusi), tumbuhan dan objek sekeliling sekolah. Lembaran kerja.

Penilaian Pengajaran dan Pembelajaran:Penilaian melalui pemerhatian semasa pdp dan perbincangan.

Refleksi:i. Nyatakan bilangan murid yang mencapai objektif pengajaran dan pembelajaranii. Tindakan susulan (pemulihan, pengukuhan dan pengayaan)

Contoh : i. 5 daripada 36 murid yang belum mencapai objektif. ii. pembelajaran akan dibimbing dalam kelas akan datang.